Koolitusreis Ungarisse ja Lõuna-Poolasse UNGARI JA POOLA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Viljandi Koolituskeskus Vilko MÜ vahendab koolivaheajal,  19.-25. aprillil  2020   kõikidele huvilistele reisifirma Viru Reisid 7-päevase  reisi  Ungarisse  ja  Lõuna-Poolasse (ka Slovakkia)

UNGARI JA POOLA  AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

1. päev Väljasõit  19. aprilli varahommikul. Buss sõidab: Jõhvi-Tartu- Tallinn (Rahvusraamatukogu eest kell 5.30), Vana-Pääsküla bussijaam kell 6.00, Märjamaa tankla kell 6.45 -Pärnu -Ikla.   Sõit läbi Baltimaade  ja Poola.  Öömaja Varssavist lõuna poole.

1. päev Hommikul jätkub sõit mööda Poolat. Peale lõunat külastame Krakowit. Linna keskajast säilinud südames loetakse vaatamist väärt kirikuid, kloostreid, losse ja muid rajatisi enam kui sada. Ülalinnas, Waweli kindluses asub 16. saj. valminud kuningaloss ja gooti stiilis katedraal, kus omal ajal krooniti Poola kuningaid. All-linnas veedame aega endisel raekoja platsil (rynek) – vaatame Maarja kirikut, riidekaupmeeste kaubahalli ning imetleme hiliskeskajast pärit ehitisi. Jätkame sõitu läbi Slovakkia Ungari öömajale, kuhu saabume õhtul hilja, öösel. Öömaja, kus oleme 3 ööd järjest.

1. päev Budapest asub väga maalilisel kohal mõlemal pool Doonau kallast.Ekskursioon: Kaluribastion, linna ilusaim kirik – Püha Matyasi peakirik, Buda kindlus-loss, Matyasi kaev. Käime Kangelaste Väljakul ning Andrassy tänaval, mille ehitajatele oli eeskujuks Champs Elyseé Pariisis. Soovi korral ujume mineraalvee basseinides ning teeme laevasõidu õhtusel Doonaul. Öömaja

1. päev Hommikul suundume Balatoni järve äärde. Ungarlased nimetavad uhkusega seda järve Ungari mereks ning piirkonda Rivieraks. Soovi korral ujume ja võtame päikest. Õhtul jätkame Budapesti ekskursiooniga. Võimalus jalutada mööda õhtust Budapesti: Kettsild, Püha Istvani kirik, parlamendihoone ja palju muud huvitavat.

1. päev Hommikul suundume Viini. Viin – kunstnike, muusikute, rohkete kohvikute, kaunite linnaparkide, suursuguste hoonetega linn. Ekskursioon: Viini Riiklik Ooperiteater, raekoda, parlamendihoone, Schönbrunni ja Belvedere lossid, kuulsuste surnuaed, linnapark rohkete mälestusmärkidega, keisrite residents Hofburg, St. Stephani katedraal  jne. Õhtul suundume Tšehhi öömajale.

1. päev Hommikul jätkub sõit mööda Tšehhit Poolasse. Öömaja Poolas.

1. päev Varahommikul jätkub sõit Leedu suunas. Sõit läbi Baltimaade. Eestisse jõuame hilisõhtul. Buss: Pärnu-Tallinn-Tartu-Jõhvi

REISI MAKSUMUS:  315 €. Kui  ühest asutusest/perest  2 osalejat, siis soodustus  2 %. Kui 3 osalejat, siis soodustus  5 %. Kui 10 osalejat, siis soodustus 10 %. Tasumine Vilko koolitusarve alusel. P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

Õppereisi hinna sees:

• Mugavustega  buss (kuum vesi, video, WC)
  • Öömajad hotellides (kahekesi tubades, kui tullakse kahekesi, teised toas  kolmekesi või neljakesi) koos  hommikusöökidega
  • Eestikeelne giid-reisijuht ja eestikeelsed ekskursioonid
  • Reisi korraldus: reisfirma Viru Reisid OÜ, Keskväljak 9   41531 Jõhvi, reg. nr. 10445418

NB! Hind ei sisalda  veekeskuse, laevasõidu ja  muuseumi  pileteid ja muud  toitlustamist peale  hommikusöökide!

(P.S. Etap Hotellis üks lai kaheinimese voodi ja üks eraldi)

NB! Kaasas peab olema kehtiv  ID-kaart või  pass! Soovitav teha ka ise juurde tervisekindlustus!

Soovijatel palun registreerida kuni  3. november: E-post:  gunnar@vilkokool.ee  või  mob 5268031

Mõned hinnad (2019. a. andmetel):

BUDAPEST   jaoks on soovitav kaasa võtta umbes 5 000 – 12 000 forintit                 1 EUR ~ 307 HUF

NB! Piletite eest saab tasuda ka eurodes

Termaalveebasseinid Budapestis  (õhtune 2 tunni pilet)   5000 HUF ehk 16,50 eur

Laevasõit Doonaul                                 5500 HUF ehk 18.- eur,  laps (5.-11.a.)  4000 HUF ehk 13.- eur

POOLA   jaoks on soovitav kaasa võtta umbes     80 – 100 zlotti                                     1 EUR ~ 4 PLN

VIIN

Schönbrunni loss: Täiskasvanu – 17,50 €,  laps (6-18 a.) – 11,50 €, tudeng (19 -25 a.) 15 €

Belvedere lossid:

Ülemine – Täisk. 15 €, Seenior (65+) ja tudeng (kuni 25 a.) – 12,50 €, laps (kuni 18.a.) – tasuta

Alumine – Täisk. 13 €, Seenior (65+) ja tudeng (kuni 25.a.) – 10 € ,     laps (kuni 18.a.) – tasuta

Soovitav lisaks kaasa võtta 10 – 20 eurot – tualettide kasutamiseks ja einestamiseks.