Õppereis Kesk-Norrasse: NORRA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Viljandi Koolituskeskus Vilko MÜ

vahendab 25. juunil- 1. juulil   2019 kõikidele huvilistele reisifirma Viru Reisid    7-päevase  reisi (laev, buss) Kesk-Norrasse

NORRA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Müüdud!

Stockholm – Oslo – Sognefjord – Borguni – Laerdali tunnel – Tvinde kosed – Bergen – Voringsfosseni  juga – Hartangervidda mägiplatoo

NB! Väljasõit Tartust Vanemuise alumisest parklast kell 13.15    ja tagasi Tallinn-Tartu

1. päev Kogunemine Tallinna Sadama D-terminalis (16.30). Õhtul alustame sõitu laevaga Tallinnast Stockholmi. Ööbimine 4-kohalistes kajutites.

1. päev Hommikusöök (rootsi laud) laevas . Hommikul saabume Stockholmi ning sõit jätkub läbi Rootsi Norra suunas. Vastavalt ajalistele võimalustele alustame Oslo linnaekskursiooniga, valikuliselt näeme mõningaid järgnevaist vaatamisväärsustest: Kuningaloss, Toomkirik, Raekoda, vanalinn, Akershusi kindlus, Vigelandi Skulptuuride park, Fram-laeva ja “Kon-Tiki” muuseum jne. Öömaja 4-kohalistes kämpingutes.

1. päev Jätkame bussisõitu läbi Norra metsarikaste mägede, teeme väikesed vahepeatused Honefossis ja Golis. Teel maailma pikima (üle 200 km!) ja Norra ilusaima – Sognefjordi äärde näeme maailmakuulsat Borguni püstpalkkirikut (ehit. ca 1150.a.) Edasi järgneb sõit läbi Norra pikima – Laerdali tunneli Aurlandi fjordi kaldale. Teel ööbimispaika näeme ka pilkupüüdvat Tvinde koskede (kõrgus ca 150 m) kaskaadi. Ööbimine 4-kohalistes kämpingutes.

1. päev Sõit üle mägede ja läbi tunnelite Bergenisse, mis on Norra läänepoolsemaid ja omapärasemaid linnu. Hansaaegne vanalinn – Bryggen, kalaturg, sõidame köisraudteega Floeni mäele imetlema linna panoraami. Öömajale sõidame linnast välja üle silla või läbi tunneli Eidfjordi. Ujumisvõimalus fjordis (kuigi vesi on jahe!). Öömaja 4-kohalistes kämpingutes.

1. päev Sõit jätkub Oslo suunas. Meie teele jääb kaunis Voringsfosseni juga ja omapärast elamust pakkuv Norra suurim rahvuspark – Hartangervidda mägiplatoo ning tundra. Õhtupoolikul jätkame esimesel Norra-päeval poolelijäänud Oslo linnaekskursiooni. Öömaja 4-kohalistes kämpingutes.

1. päev Väljasõit Oslost Rootsi suunas. Enne laevaminekut väike bussituur Stockholmis, s.h. Kuningalossi juurde. Õhtul väljub laev Stockholmist-Tallinna.

Ööbimine  4-kohalistes kajutites.

1. päev   Hommikusöök (rootsi laud) laevas. Hommikul saabume Tallinna Sadama D-terminali (vastavalt lisainformatsioonile). Buss tagasi Tallinn-Tartu-Jõhvi

ÕPPEREISI MAKSUMUS:  450 €.  Kui ühest asutusest/perest   2 osalejat, siis  2 % soodustust. Kui 4 osalejat (täis kämping ja kajut), siis soodustus 5 %.  Tasumine Koolituskeskus Vilko  koolitusarve alusel.  P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

Õppereisi hinna sees:

• Laevapiletid Tallinn-Stockholm-Tallinn (kajutikoht)
  • Hommikusöögid laevas mõlemal suunal
  • Mugavustega  buss (kuum vesi, video, WC)
  • Ööbimine  4-kohalistes kämpingutes  ja  2 ööd laevas (4- kohalises kajutis) Enamuses kämpingutes söögitegemise võimalus (väike kööginurk).
  • Eestikeelne giid-reisijuht  ja eestikeelsed ekskursioonid
  • Reisi korraldus: reisifirma Viru Reisid OÜ, Keskväljak 9   41531 Jõhvi, reg. nr. 10445418

NB! Hind ei sisalda  tervisekindlustust, muuseumi  pileteid ja  toitlustamist peale kahe hommikusöögi laevas!

Kindlast palume teha kõigil ise juurde ka tervisekindlustus!

NB! Soovijatele 2-kohaline majutus kämpingutes lisatasu eest 70 € inimese kohta

Kaasa võtta käterätik ja padjapüür!
Linad on olemas

NB! Kaasas peab olema kehtiv   pass  või ID- kaart!
INFO:  E-post:  gunnar@vilkokool.ee või  mob 5268031
Tutvumiseks mõned hinnad:
Norra     1 EUR ~ 9,34 NOKFrami laeva muuseum 120 NOK (12,5 €)

Kon-Tiki muuseum 80 NOK (8,40 €)

Bergeni funikulöör 125 NOK (13 €)

Bergeni akvaarium 285 NOK (29,30 €)

Stockholmi teletorn 60 SEK (5,70 €)

põhiroog odavamas Norra söögikohas 100-150 NOK (10,3 €-15,5 €)

saiapäts 20-30 NOK- (2,10 €-3,10 €)

Mõningates öömajades on duššid tasulised –   10 NOK  (ca 5 min) Soovitame lisaks kaasa võtta 100-200 NOK

Rootsi       1 EUR ~ 9,31 SEK  Stockholmi teletorni tõus –    60 SEK Soovitav kaasa võtta    30 – 100 SEK