Õppereis Araabia Ühendemiraatidesse (Dubai ja EXPO): ARAABIA ÜHENDEMIRAATIDE AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Koolituskeskus Vilko MÜ vahendab koolivaheajal, 1.-8. märtsil 2022 kõikidele huvilistele reisifirma Tensi-Reisid 8-päevase reisi (lennuk, buss kohapeal) Araabia ÜhendemiraatidesseDubaisse koos EXPO külastusega

ARAABIA ÜHENDEMIRAATIDE AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

 

Araabia lahe lõunapoolsel kaldal paiknev Dubai on särav ja luksuslik linn, mille sümboliks on taevasse pürgivad kõrghooned. Seitsmest emiraadist suuruselt teine (3900 km²), imedemaa kõrbes, mis üllatab, hämmastab ja kütkestab. Linnast väljaspool laiub elutu kõrb, kus asustus on väga hõre. Moslemite maana allub Dubai rangetele reeglitele. Alkoholi tarbimine ja kättesaadavus on tehtud raskeks kui mitte võimatuks. Tänaval ei näe euroopalikult paljastatud käsivartega ja lühikeste pükstega kohalikke inimesi. Turism on oluline sissetulekuallikas ka väga jõukal maal ja külaliste suhtes on olemas teatud mööndused. Dubai on äärmiselt turvaline riik, kus suhtlemiskultuur on eriti kõrge. Oluline on austada kohalikke kombeid ja selle eest tasub Dubai sind väga meeldiva ja unustamatu puhkusega.


1. PÄEV

Kohtumine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 16.40. Lend Tallinn-Istanbul kl40-22.25; Istanbul-Dubai kl 01.30-07.00 (NB! kohalikud ajad! Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Maale sisenemise passiformaalsuste järel transfeer hotelli. Majutus kõik 7 ööd teie poolt valitud hotellis (2-sed toad).

2. PÄEV

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Päikest saab nautida kas hotelli basseini ääres, mererannas või veepargis. Randades saab rentida lamamistooli (15-20 AED) ja päikesevarju (10-20 AED). Õhtul soovijatele (lisatasu eest) veereis traditsioonilise araabia paadi dauga koos õhtusöögiga. Kahetunnise sõidu ajal saate nautida hõrgutavaid roogi ja kauneid vaateid ning kuulata mahedat Araabia muusikat.

3. PÄEV

Hommikusöök. Dubai linnaekskursioon, mille käigus näeme nii vanemat kui ka uut linnaosa. Päeva alguses külastame vana Dubaid, kust kunagi sai linn alguse. Teele jääb suursugune ja intrigeeriv Jumeirah mošee. See moodsa islami arhitektuuri suurepärane näide pakub võimsat vaatepilti. Mošees asub Šeik Muhammadi kultuurikeskus ja siin võetakse paar korda nädalas vastu ka „mitteusklikke”, et näidata religioonidevahelist sallivat suhtumist. Kõrvuti eksisteerib pillavalt ülimoodne ärimaailm ja moslemlikult sügav vaoshoitus. Vana ja ehe Bastakiya kvartal, kus on taastatud ajaloolised, võluvate siseõuedega majad. Siin asub võimas liivakarva 180 aasta vanune Al Fahidi kindlus, algselt Dubai kaitse eelpost ja nüüdne Dubai muuseumSõidame traditsioonilise abra-paadiga Creeki abaja teisele kaldale, meeliülendavalt lõhnavale vürtsiturule ja säravale kullaturule. Seejärel sõidame maailma kõige suurema kaubandus- ja vabaajakeskuse Dubai Malli Mallis asub maailma kõige suurem akvaarium, mille hiigelsuur sein (akrüülpaneel 32,88 x 8,3 m) avaneb kaubanduskeskuse aatriumi, nii et näha on nii kalad kui mõnikord ka kalu toitvad akvalangistid. (Mõnel järgneval päeval võivad soovijad külastada akvaariumit koos veealuse tunneli ja korrus kõrgemal asuva zoopargiga). Malli kõrvale rajatud kunstjärves asub maailma suurim laulev purskkaev, mis paiskab vett kuni 150 m kõrgusele. Alates kella 6-st õhtul näeb siin iga poole tunni järel tuledemängus veejugasid tantsimas erinevate araabia rütmide ja tuntud klassikaliste lugude saatel. Sama keskuse alumiselt korruselt pääseb ka maailma kõige kõrgemasse ehitisse – 828 m kõrgusesse Burj Khalifa torni. Sõidame kiirliftiga üles 124-ndale korrusele (sissepääs lisatasu eest, vajalik ettetellimine) ja naudime 425 m kõrguselt avanevat meeliköitvat panoraami. Ülalt saame ettekujutuse selle Pärsia lahe kaldal asuva hiigellinna suurusest. Ilusa ilma korral näeme sealt ka kunstlikku palmisaart Palm JumeirahSee palmikujuline saar võiks väärida kaheksanda maailmaime tiitlit kui üks suurimaid inimese kujundatud maastikke. Peale lõunapausi (kaubanduskeskuses) imetleme Uues Dubais oleviku hiilgust ja maailma rikkaima maa luksust. Ranna ääres avaneb vaade ulmelisele arhitektuurisaavutusele, purjekat meenutavale Burj Al-Arab (Araabia torn) 7-tärni hotellile. Hotelli kõrval asub tuntud Wild Wadi veepark ja ka Madinat Jumeirah araabia-teemaline vabaaja- ja meelelelahutuskompleks. Imetleme pilvelõhkujatega Marina linnaosa, kus kõrghoonete ees ilutsevad suuremad ja väiksemad jahid.

4. PÄEV

Hommikusöök. EXPO külastus (alates 60 eluaastast sissepääs tasuta!). Harukordne võimalus oma silmaga näha kogu maailma ühes kohas. Tühjale kõrbeliivale on ehitatud 4,38 ruutkilomeetril laiuv ning maailma riike tutvustav elamuskeskus. EXPO on suurejooneline ja erakordne sündmus, millest võtab osa 191 riiki üle kogu maakera. EXPO eelarve ulatub 6 miljardi euroni (25 miljardit dirhemit), millele lisanduvad veel paljud objektid – lugematud kõrghooned, Tulevikumuuseum, uus Al Maktoumi lennujaam koos metrooga ja palju muud. Kuus kuud kestev suurepärase programmiga sündmus pakub midagi sobivat igale vanusele, huvile, maitsele. Siit leiab meelelahutust, kultuuri, kunsti, maitseid, hariduslikke saavutusi, moodsaid tehnoloogiaid jpm. Külastajad saavad nautida näituseid, töötubasid, etendusi. Arhitektuurihuvilistele jätkub imetlemist igal sammul. Dubai EXPO keskpunktiks on kuplikujuline hoone Al Wasi Plaza – eesti keeles “Ühenduvus”. See terasvõrest ja klaasist hoone on 67 meetri kõrguse kupliga, millel kujutatakse erinevaid valgusetendusi. Külastajad saavad astuda läbi oma rahvuslikust paviljonist, et tunda koduseid maiseid või rikastada end 190 ülejäänud osaleva maa kultuuri ja nende poolt pakutavaga. Eesti paviljon asub Al Wasile suhteliselt lähedal. Emiraatide enda suursugune paviljon sümboliseerib nende rahvuslindu pistrikku. Lisaks erinevate riikide paviljonidele on Al Wasi ümber rajatud veel mitu n-ö teemapaviljoni, milles rõhutatakse nii jätkusuutlikkust, liikuvust kui taastuvenergia kasutamist, mis ongi Dubai EXPO alateemadeks.

5. PÄEV

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Dubais on tegevust kogu perele. Võite külastada veeparki või delfinaariumi või veealust akvaariumi. Pealelõunal soovijatele kõrbesõit koos õhtusöögiga (lisatasu eest). Emiraatide kõrb on võrratu ning selle tekstuure ja toone nägemata jääks meie reis poolikuks. Sõita džiipidega majesteetlikus kõrbes mööda kauneid liivaluiteid, see on üks ehedamaid elamusi sellel reisil. Pärast põnevat sõitu võtame korraks aja maha. Beduiinide laagriplatsil naudime eksootilist barbeque õhtusööki. Peale toitvat söömaaega pakuvad meile elamust kõhutantsijad. Naised saavad lasta endale kaunid henna joonistused kätele maalida. Saab ka kaameli seljas sõita.

6. PÄEV

Hommikusöök. Väljasõit AÜE pealinna, lummavasse Abu Dhabisse. Seda säravate pilvelõhkujatega ääristatud linna nimetatakse ka Lähis-Ida Manhattaniks. Siinses riigi poliitilises- ja majanduskeskuses ilutsevad uhked pilvelõhkujad, liivased rannad ja rohelised linnapargid. Külastame riigi suurimat, Šeik Zayedi mošeed. Erinevaid islami arhitektuuristiile ühendav kaunis kompleks mahutab kuni 40 000 palvetajat ning selle ehitamiseks ja kaunistamiseks on kasutatud materjale kogu maailmast. Palvesaali katab maailma suurim käsitsi valmistatud vaip ja seda valgustavad maailma suurimate hulka kuuluvad kroonlühtrid. NB! Mošeesse pääsemiseks tuleb kanda sobivaid riideid. Naistel vabalt langevad pikad püksid või seelik ja pikkade käistega läbipaistmatu pluus ning rätik. Meestel pikad püksid. Sõidame läbi kallite villade ja valitsejate perele kuuluvate valduste piirkonna, vaatame Abu Dhabi kõrghooneid nagu nt Ethiad Towers ja teeme mõned pildistamispeatused. Uudistame araabia datlite turgu. Sõidul mööda tuntud mereäärset kaldapealset, mis kannab Corniche’i nime, saame veelgi parema ettekujutuse sellest imelisest saarlinnast. Käime Abu Dhabi vabaõhumuuseumis. Sealses traditsioonilises beduiinide külas saame ülevaate nende möödunud aegade elust ja tegemistest, mis on eksponeeritud erinevatel stendidel, fotodel ning kostüümide, ehete ja tarbeasjade väljapanekul. Marina Mallis on vaba aeg lõunasöögiks. Vaatame eemalt uhket presidendipaleed ja möödume hiiglaslikust 114 kupliga majesteetlikust ja luksuslikust paleehotellist, Emirates Palace, mille interjöör on kujundatud kulla ja marmoriga ning lagedes ilutseb kokku 1002 Swarovski kristallidega kaunistatud lühtrit. See ei ole mitte tavaline luksushotell, vaid võimas palee, kus peatuvad külalised saavad nautida vaid parimat ning tõeliselt kuninglikku teenindust. Suundume kultuurisaarele Saadiyat, kus asuvad Louvre jt kultuurirajatised. Sõidame edasi üle Yasi saare, millest on saamas Abu Dhabi suurim vabaaja-, meelelahutus- ja ostukeskus. Siin asub Abu Dhabi F1 ringrada ja maailma suurim siseruumides olev lõbustuspark, Ferrari World, mille külastuala väisame. Tagasisõit Dubaisse.

7. PÄEV

Hommikusöök. Vaba päev rannapuhkuseks või rännuks Dubais.

8. PÄEV

Transfeer Dubai lennujaamaLend Dubai-Istanbul kl 08.40-12.45; Istanbul-Tallinn kl 15.25-17.45Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

 

REISI MAKSUMUS: 1640 € (Kui ühest asutusest/perest  2 osalejat, siis soodustus 2 %. Kui 4 osalejat, siis soodustus 3 %)  P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi ka reisitõrkekindlustus.

HINNA SEES:

 • lennupiletid Tallinn-Dubai-Tallinn
 • lennujaamamaksud 240 € (13.09.2021 seisuga, võivad muutuda),
 • toitlustus lennukis
 • transfeer lennujaam-hotell-lennujaam
 • öömaja ****hotellis Wyndham Dubai Marina Hotel  koos hommikusöögiga (2-sed toad)
 • kohalik buss vastavalt programmile
 • Dubai ekskursioon kohaliku ingliskeelse giidiga
 • eestikeelne tõlk-reisijuht Reet Sõrra
 • Väljastame koolitustõendi (8 AT) vastava  ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta
 • Reisi korraldus: reisifirma AS Tensi-Reisid- Ülikooli 4    51003  Tartu, reg. nr. 10323031, MTT: TRE000084

NB! Hind ei sisalda  muuseumide ja tasuliste objektide pileteid!

NB! Kindlasti soovitame ISE  teha tervisekindlustus ja soovitavalt ka reisitõrkekindlustus!

LISATASU EEST (2021.a. seisuga, tellimine ja tasumine enne reisi):

 • 2. p. jõekruiis dau laevaga (u. 2 tundi) koos õhtusöögiga 50 €,
 • 5. p. kõrbesõit koos õhtusöögiga 65 €,
 • 4. p. EXPO külatus 1 päeva pilet 25 € ja mitme päeva pilet 51 €, (alla 18. a. ja al. 60. a. tasuta) (vajalik vaktsineerimise lõpetamist kinnitav tõend või 72 tunni jooksul tehtud negatiivse tulemusega PCR-test),
 • Burj Khalifa torni pääse 40 €
 • väljasõit Abu Dhabi 80 €
 • kohustuslik turismimaks Dubais 16 €
 • ühene majutus u 480 €

Wyndham Dubai Marina Hotel**** asub Dubai Marina linnaosas. Hotellil on katusel panoraamvaatega välibassein, jõusaal, restoranid, baarid, spa ja saun. Kõigi mugavustega tuba: dušš, WC, konditsioneer, TV, minibaar, seif, tasuta WI-Fi. Lähedal asub metroopeatus, trammipeatus, Marina Mall, Marina Yacht Club, Marina promenaad ning rand. http://www.wyndhamdubaimarina.com/

 

NB! Kõigi AÜE teenuste hinnad on fikseeritud dollarites. Kui reisi lõppsumma tasumise ajaks on USD/EUR kurss oluliselt muutunud, arvutame hinnad ümber ja palume reisijatel võimalik vahe lisaks tasuda.

 

VIISAINFO: Eesti kodanikud saavad tasuta viisa saabumisel piirilt.

 

KAASA: EV pass kehtivusega vähemalt 6 kuud peale reisi. NB! Ainuke kehtiv reisidokument on pass. Lastele palume lisaks kaasa võtta ka sünnitunnistus. Passis ei tohi olla Iisraeli viisa või Iisraeli sissesõidu- või väljasõidutemplid! Halli passiga viisat saada ei ole võimalik.

 

Mugavad rõivad looduses viibimiseks ja džiibisõitudeks, samuti ujumisriided (naistel lubatud trikoo ja meestel rannapüksid). Soovitame riietuda tagasihoidlikult, õlad ja põlved peaksid olema kaetud. Päikesekreem.

*Dubais on kasutusel Suurbritannia 3-haruline lapikkontaktidega pistik, kaasa võtta adapter.

18.08.2021 seisuga on reisiks vajalik negatiivse tulemusega PCR-test. Nõutav on ka töötava nutitelefoni olemasolu.
Abu Dhabit tohivad külastada vaid need, kes on lõpetanud vaktsineerimise. Lisaks on vajalik Dubais tehtud negatiivse tulemusega test, igaüks tasub selle ise, hind täpsustub.

Alla 12. a. lastele Dubai ja Abu Dhabi sisenemise reeglid ei kehti.

Lendudel teenindab Turkish Airlines. Pardal pakutakse tasuta einet ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud kaasa võtta 30 kg tasuta pagasit. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga kuni 8 kg. Pagasireeglid https://transpordiamet.ee/ohutus-ja-jarelevalve/reisimine/mida-ei-tohi-lennureisile-kaasa-votta

Soovijatel palun registreerida veel kuni 19. detsember E-post: gunnar@vilkokool.ee või mob 52 68031

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2021. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Dubai  abra paadi pilet 3 €
Dubai Malli Akvaarium + Veealune zoopark 100 AED
Imede aed 55 AED
Wild Wadi veepark 275 AED üle 1,1 m pikkustele, 245 AED alla 1,1 m pikkustele
Metroo päevapilet 14 AED
Takso al. 10 AED

*Dubais kehtib Araabia ÜE dirham. 1 EUR on 4,3 AED (12.11.2019 seisuga). Kohalikel turgudel on maksevahend AED, USD või EUR.
*Dubais on kombeks teenindajatele anda jootraha, palume jootrahadeks arvestada u 20 USD.

NB! Meie reisiprogrammid on koostatud 2021. a. seisuga. Kuna uue olukorra tõttu muutuvad sihtkohtades sageli reeglid ja nõuded, siis võib juhtuda, et need ei võimalda meil enam külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust. Sel juhul oleme sunnitud programmi muutma ja võimalusel pakkuma alternatiive vastavalt reisi ajal kehtivatele reeglitele, nõuetele jms. Samuti võivad muutuda nõuded sihtriiki sisenemiseks ja sealt naasmiseks.