Õppereis Tšehhimaale: TŠEHHI AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Viljandi Koolituskeskus Vilko MÜ

vahendab koolivaheajal, 20.-26. oktoobril  2019   kõikidele huvilistele reisifirma Viru Reisid 7-päevase  reisi  Tšehhimaale

TŠEHHI  AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

1. päev Väljasõit  20. oktoobri varahommikul. Buss sõidab : Jõhvi-Tartu-Tallinn-Pärnu-Ikla. . Sõit läbi Baltimaade  ja Poola.  Öömaja Varssavist lõuna poole.

1. päev Hommikul suundume Czestochowasse, kus imetleme Pauliinlaste ordu poolt Jasna Gora mäele ehitatud kloostrit, mida igal aastal külastab umbes neli miljonit palverändurit kogu maailmast. Palverändurid tulevad kummardama imettegeva võime poolest kuulsat, salapärast Musta Madonna ikooni. Lõuna paiku suundume Prahasse. Öömaja, kus oleme 3 ööd järjest.

1. päev Praha – Euroopa pärl. Teeme jalutuskäigu vanalinnas. Praha ajalooliseks keskuseks on Vanalinna väljak arhitektuuri mälestusmärkide ja 15. sajandist pärineva astronoomilise kellaga. Igal täistunnil kohtuvad 12 kellal olevat apostlit linnarahva ja turistidega. Näeme 600 aasta vanust Karli silda kõigi pühakutega, kellest võimsaim on St. Nepomuk. Aseta käsi tema sambale, soovi midagi ning usu – see soov täitub. Mala  Strana kvartali ehk all-linna  kohal kõrguvad Praha kuningaloss, Püha Vituse katedraal ja Püha Jüri kirik. Võimalus jalutada maalilisel käsitööliste tänaval (Kuldne tänav), näha vahtkonnavahetust jne. Võimalus külastada restorane ja baare.
  2. päev Väljasõit Karlštejni väikelinna (Prahast läände 40 km), kus asub Tšehhi üks ilusamaid losse. Lõuna paiku jätkub sõit Karlovy Varysse. Selles Lääne-Tšehhi fantastilises kuurortlinnas on 12 kuulsat mineraalveeallikat, millest toodetakse Karlsbadi soola. Jalutame 18.–19. sajandi hoonetega raamitud peatänaval. Soovijail on võimalus tõusta funikulööriga künkale, kus asub Diana vaatetorn 555 m kõrgusel merepinnast.

1. päev   Hommikul sõidame Kutna Horasse, kus külastame  seal asuvat ainulaadset Sedleci Luupea kirkut. Kiriku sisemuse – Luukambri kujunduseks on luud ja kondid, mis pärinevad hussiitide sõdade ja keskajal euroopas möllanud katku ohvritelt. Pärast lõunat suundume Elbe ja Orlice jõe ühinemiskohal paiknevasse Ida-Böömimaa pealinna Hradec Kralovesse. Hradec Kralove on üks Böömimaa kauneimaid linnu, mida on esimest korda mainitud 1225. a. ürikutes. Ekskursioon vanalinnas: uhke  renessanssi stiilis raekoda, piiskopiloss, 1307.a. rajatud imekaunis tellistest Püha Vaimu katedraal ja 72 m kõrgune renessanss-kellatorn Bila Vež katedraali kõrval, mille ehitamiseks on kasutatud valget kivimit ning mille tornikell on Böömimaa suuruselt teine ning veel palju huvitavat. Öömaja Poolas.

1. päev Varahommikul alustame kojusõitu. Suundume Varssavisse, kus peale lõunat teeme paaritunnise vanalinna ekskursiooni. Varssavi on tänapäeval kiirelt arenev linn. Keskusesse on ehitatud moodsaid kõrghooneid ning äärelinnadesse kerkib ostukeskusi. Meie teeme jalutuskäigu vanalinnas, kus vaatame Kuningalossi, lossiväljakut ning kuningas Sigismund III Vasale 1664.a püstitatud mälestusmärki, vanalinna turuplatsi (Rynek Starego Miasta) jne. Edasi suundume kirde-Poolasse öömajale.

1. päev Hommikul jätkub sõit Leedu suunas. Sõit läbi Baltimaade.  Õhtul hilja jõuame koju. Buss sõidab Eestis: Ikla-Pärnu-Tallinn-Tartu-Jõhvi.

ÕPPEREISI MAKSUMUS:  310 € Kui ühest koolist/asutusest/perest   2 osalejat, siis  2 % soodustust, kui 3 osalejat, siis soodustus  5 %. Kui 10 osalejat, siis soodustus 10 %. Tasumine Koolituskeskus Vilko MÜ  arve alusel.  P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

Õppereisi hinna sees:

• Mugavustega  buss (kuum vesi, video, WC)
  • Öömajad hotellides (kahekesi tubades, kui tellitakse korraga 2 kohta, teistel öömajad 3-4 kesi tubades) koos  hommikusöökidega
  • Eestikeelne giid-reisijuht  ja eestikeelsed ekskursioonid
  • Reisi korraldus: reisifirma Viru Reisid OÜ, Keskväljak 9   41531 Jõhvi, reg. nr. 10445418

NB! Hind ei sisalda   muuseumi  pileteid, tervisekindlustust ja muud  toitlustamist peale  hommikusöökide!

NB! Soovitame kindlasti ise juurde teha ka  tervisekindlustuse ja soovi korral ka reisitõrkekindlustuse.

Soovijatel palun registreerida kuni  31. august E-post:  gunnar@vilkokool.ee või  mob 5268031

Mõned hinnad (2018. a. andmetel):

Prahas:    1 EUR – 24.- CZK

Metroo-ja trammipilet (ühine)- 12 CZK (laupäeviti ja pühapäeviti kehtib pilet 1,5 tundi, tööpäeviti 1 tund)

NB! Piletite eest saab tasuda ka eurodes.

Praha kindlus, Hrad – B-ring sisaldab: kuningaloss, Püha Vituse katedraal, Püha Jüri basiilika, Kuldne tänav – 250 czk ehk 11 eur, Laps (6 – 16.a.), ISIC (õpilane, tudeng kuni 26 a.), seenior (65+) 175 czk ehk 7,50 eur

Kindluse territoorium on tasuta

Karlštejnis:  Lossi külastus –  350 CZK ehk 14–15 eurot,
                       Laps (6 -14 a.), ISIC (õpilane, tudeng kuni 26 a.),  seenior (65+) 250 CZK ehk 10 – 11 eurot

Karlovy Varys:   Sõit funikulööriga  (kõrguste vahe umbes 170 m) – 90 CZK (edasi – tagasi pilet)

Laps (6 -15 a.) 45 CZK

Künkal asuva Diana vaatetorni külastus on tasuta.

Kutna Horas: Sedleci Luukirik90 CZK ehk 4 eurot,

Laps (6 -14 a.), ISIC (õpilane, tudeng kuni 26 a.),  seenior (65+)   60 CZK ehk 2,50 €

Czestochowa klooster – tasuta,

Soovitav kaasa võtta  30-40 poola zlotti – einestamiseks ja tualettide kasutamiseks.