Õppereis Põhja-Norrasse: NORRA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Viljandi Koolituskeskus Vilko MÜ vahendab kõikidele huvilistele  3.-10. juulil 2022  reisifirma Tensi Reisid  8-päevase reisi (laev, buss) Põhja-Norrassse (8 AT)

NORRA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Veel 1 vaba koht!
HELSINGI – OULU – TROMSØ – LOFOODID – SVOLVAER – NUSFJORD – BORGE – SVARTISENI LIUSTIKPõhja-Norra – mäetrollide ning fjordide mõtlik ja mägine kodu. See maa võtab teid vastu kirevates rõivastes laplastega ning suvistel karjamaadel ringi hulkuvate põhjapõtradega. Tromsø – “Põhja Pariis” koos maailma põhjapoolseima ülikooliga. Norra pärlikee – Lofootide saarestik oma metsikteravate mäetippude ja roheliste rannatasandikega, värviliste majadega väikesed kalurikülad, kus restidel kuivab tursk. Matk mägedesse või paadisõit ja kalapüük fjordil…

1. PÄEV

Väljasõit Tartust kl. 06.30 Vanemuise alumisest parklast. Tallinlastega kohtume sadamas D-terminali ees parklas meie bussi juures 09.30. Kiirlaevaga kl. 10.30-12.30 Helsingisse (väljasõiduajad võivad muutuda juhul kui laevade väljumisajad muutuvad, palun kontrollige). Sõit läbi Soome. Teeme peatuse Vaskikellos – kellade külas. Põnevad pronkskellad, suurtest päris väikesteni. Kuidas kellad helisevad, seda saate ise järele proovida! Õhtuks jõuame Oulusse, mis kunagi oli tuntud tõrvatootmiskeskus. Praegu on Oulu kiiresti arenev tehnoloogiakeskus ja ülikoolilinn. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

2. PÄEV

Hommikusöök rootsi lauas. Jätkame sõitu piki Botnia lahe Möödume Kemi linnast. Lapimaa kullasärane suvi on tulvil keskööpäikesevalgust. Sõidame läbi tundra põhja poole. Kilpisjärvis ületame Norra piiri. Skandinaavia mäestik. Künklik maastik tekitab tunde nagu lainetaks maantee paelana läbi mägede. Polaarpäeva valguses ei olegi päevadel ja öödel enam nii kerge vahet teha. Mäed ja fjordid, mille türkiissinine vesi sirutub sügavale sisemaale, paadimajakesed ranniku ääres… Sõidame mööda fjordi kallast ja üle ilusa silla Tromsø’sse. Skandinaavia polaaralade suurimas linnas Tromsøs asub maailma kõige põhjapoolsem ülikool, botaanikaaed ja õlletehas. Suurem osa linnast on samanimelisel saarel, mida mandriga ühendab 1960. a. valminud 1036 m pikkune ja 48 m kõrgune sild. Linn ise asutati 1794. a. Sõit köisraudteega vaateplatvormile, kust avaneb suurepärane vaade linnale. Öömaja kesklinna ***Scandic hotellis (2-sed toad).

3. PÄEV

Hommikusöök rootsi lauas. Külastame Tromsø Kunstimuuseumi ja imetleme Arktika katedraali, mille katuse kuju sümboliseerib pikki talvekuid linna elavdavaid virmalisi. Edasi suundume lõuna poole. Lahkume mandrilt Vesteråleni saarestikule. Saared on omavahel ühendatud pikkade ja kõrgete sildadega. Sõit veealuse tunneli kaudu Norra kõige kaunimale saarestikule Lofootidele. Sõit Flakstadøya saarele, mida tuntakse kõige paremini Nusfjordi hästisäilinud kaluriküla järgi, kuhu jõuame hilisõhtul. Siin asub palju maalilisi 19. sajandi hooneid, mis on illustratsiooniks Lofootide kalapüügi ajaloole. Majutus järgnevad 2 ööd kalurimajades nn rorbudes (4-sed majad).

4. PÄEV

Hommikusöök rootsi lauas. Jätkame tutvumist Lofootidega. Vaatame hukkunud meremeestele pühendatud kirikut Borges. Fjordil asub viikingilaeva täpne koopia, mida saab ka lähemalt uurida. Lofotr muuseum, kus võib tajuda kaugete viikingiaegade hõngu – käsitööd, ehteid, elu-olu… Soovijatele lõunasöök (lisatasu eest). Võimalus sõita paadiga fjordil, püüda kala või ronida mägedes. Õhtusöök (hinna sees).

5. PÄEV

Hommikusöök rootsi lauas. Metsikteravad mäetipud tõusmas müürina otse merest, rohelised rannatasandikud ja värviliste majadega väikesed kalurikülad. Lofootide akvaariumi külastus. Maaliline Henningsværi kaluriküla. Lemmikpaik kunstnikele galeriide, mõnusate poekeste ja kohvikutega. Puhta ja läbipaistva veega fjordid, keskööpäike polaarpäeva ajal. Soovijatele värskendav suplus Atlandi ookeanis. Lofootide pealinnaks peetav Svolvær`i linn oma kuulsa “Kitsekaljuga”. Svolværist algab kahetunnine praamisõit üle Vestfjordi Praamisõidul avaneb veelkord ilus vaade Lofootide saarestikule ja kui hästi läheb, näeme meres ka vaalu. Sõit jätkub piki fjordide kaldaid ja läbi paljude tunnelite. Möödume Rago Rahvuspargist. Siin on üks Norra kitsamaid kohti u 15 km. Imetleme Põhja-Norra ühte ilusamat  Salteni fjordi. Öömaja Fauskes ***Scandic hotellis (2-sed toad).

6. PÄEV

Hommikusöök rootsi lauas. Ületame Norra-Rootsi piiri ja põhjapöörijoone ja suundume saami aladele, kus ka kohanimed on saamipärased. Külastame Arjeplogi keskust, mis on Rootsi lapimaa südameks ning seal asuvad hõbedamuuseumi, kus eksponeeritakse saamide käsitööd ja nende elu. (lisatasu eest). Sõit öömajja. Majutus ***hotellis (2-sed toad).

7. PÄEV

Varajane hommikusöök rootsi lauas. Sõit läbi Rootsi Stockholmi. Sadamas peab olema kell 16.45. Tallinki luksuslaev väljub Tallinnasse kell 17.30. Võimalus süüa õhtusööki laeva restoranis (lisatasu eest). Meeleolukas õhtupoolik laeval. Ilusa ilma korral tasub minna üles päikesetekile trubaduuri kuulama ja imetlema Stockholmi kaunist saarestikku. Ööbimine B4 kajutis (4 inimest kajutis).

8. PÄEV

Rikkalik hommikusöök laevas.  Kl 10.00 jõuame Tallinnasse D-terminali. Sõit Tartusse.

 

REISI MAKSUMUS: 1090 €.  Kui ühest asutusest/perest 2 osalejat, siis soodustus 2 %. Kui 4 osalejat, siis soodustus 3 %. Tasumine  Vilko koolitusarve alusel.  P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

HINNA SEES:

  • laevapiletid, Stockholm-Tallinn laevas koht B-klassi 4-ses kajutis koos rootsi laua hommikusöögiga laevas
  • praamisõit üle Vestfjordi, tunnelimaksud
  • öömajad ***hotellides ja rorbudes
  • hommikusöögid rootsi lauas
  • õhtusöök 4.päeval (380 NOK, ei sisalda jooke)
  • mugavustega buss
  • eestikeelne giid-reisijuht Piret Kullerkupp
  • Väljastame koolitustõendi (8  AT) vastava  ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta
  • Reisi korraldus: reisifirma AS Tensi-Reisid- Ülikooli 4    51003  Tartu, reg. nr. 10323031, MTT: TRE000084

NB! Kindlasti soovitame ISE  teha reisikindlustus ja  soovitavalt koos reisitõrke(covid)kindlustusega!

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • õhtusöök laevas Sto-Tll laevas (34 € täiskasvanu, 16 € 12-17a)

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, mugavad riided ja jalanõud, tuulekindel jopp, ujumisriided. Kalamehed, võtke kaasa ka spinningud (ookeani tamiil).

20.12.2021 seisuga on reisiks vajalik EL-i digitaalne COVID tõend, mis kinnitab reisija vaktsineeritust või koroona läbipõdemist.

Vaktsineerituks loetakse need, kellel on viimasest vaktsineerimise lõpetamiseks vajalikust doosist möödas rohkem kui 14 päeva.

Läbipõdemist tõendab 180-14 päeva enne reisi algust saadud positiivne proov.

Alla 16 a. lastelt tõendit ei nõuta.

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Soovijatel palun registreerida kuni 22. mai: E-post: gunnar@vilkokool.ee või mob 52 68031

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2021. a. andmetel)

Köisraudtee Tromsø’s 190 NOK, laps (3-15a) 90 NOK (grupina liikudes)
Tromsø kunstimuuseum 80 NOK
Lofootide akvaarium 130 NOK, üliõpilane 100 NOK, laps 70 NOK
Viikingumuuseum Lofootidel 200 NOK, üliõpilane 170 NOK, laps (6-15a) 150 NOK
Arjeplogi hõbedamuuseum 70 SEK (grupina liikudes), alla 18.a. tasuta
Lõunasöök u 20 €
NB! Meie reisiprogrammid on koostatud 2020. a. kevade seisuga. Kuna uue olukorra tõttu muutuvad sihtkohtades sageli reeglid ja nõuded, siis võib juhtuda, et need ei võimalda meil enam külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust. Sel juhul oleme sunnitud programmi muutma ja võimalusel pakkuma alternatiive vastavalt reisi ajal kehtivatele reeglitele, nõuetele jms. Samuti võivad muutuda nõuded sihtriiki sisenemiseks ja sealt naasmiseks.