Koolituspäevad Jurmala SPA Hotellis: ENESEJÕUSTAMINE NING STRESSI, PINGE JA VÄSIMUSEGA TOIMETULEK KEERULISTEL AEGADEL. UNE VAJALIKKUS JA SELLE TEKITAMINE

Viljandi Koolituskeskus Vilko MÜ  korraldab  l5.-17. detsembril  2021 Lätimaal Jurmala SPA Hotellis (koos transpordiga TARTU-Elva-Rõngu-Valga-Jurmala ja tagasi) kõikide asutuste ja organisatsioonide (ka koolid, lasteaiad, omavalitsused, noortekeskused, sotsiaalkeskused, kultuuri- ja tervishoiuasutused ja muud firmad) juhtidele ja töötajatele, nõustajatele, õpetajatele, psühholoogidele, ametnikele, haridus-, kultuuri-, sotsiaal- ja meditsiini- ja muude asutuste töötajatele ning  kõikidele huvilistele praktilise 8 AT koolituse

Lektor psühholoog, ajakirjanik ja kirjanik Toivo Niiberg MSc
NB!   Koolituspäevadest osavõtjal kehtib kohapeal kohustuslik COVID tõendi esitamise nõue. Palun võtke kaasa vaktsineeritust või läbipõdemist tõendav dokument ja ID- kaart või pass  või  kuni 3 ööpäeva enne koolitust tehtud negatiivne Covid-test.

Õppekava sisu-koolituse alateemad:

• VÄSIMUSE, PINGE JA STRESSIGA TOIMETULEK KEERULISTEL AEGADEL
  • POSITIIVNE JA NEGATIIVNE STRESS
  • FÜSIOLOOGILINE VÄSIMUS
  • ENESEJÕUSTAMINE
  • UNE VAJALIKKUS JA SELLE TEKITAMINE
  • JUHTUMIANALÜÜS, ELULISED NÄITED (praktiline seminar 1 AT)

Koolituse eesmärk ja õpiväljundid

Koolituse läbinu:

• Saab pildi väsimuse ja stressi olemusest ning stressi liikidest
  • Tunneb ära ja märkab stressi ja läbipõlemise ilminguid
  • Oskab toime tulla väsimuse ja stressiga ja ennetada läbipõlemist
  • Teab enesejõustamise põhitõdesid ja oskab neid praktikas kasutada
  • Saab ülevaate une vajalikkusest ja oskab kasutada und soodustavaid praktilisi looduslikke vahendeid

Koolitus kuulub psühholoogia õppekavarühma

Päevakava:

Kolmapäev, 15. detsember

Väljasõit  Viljandist 15. detsembril  kell  8.00  (bussijaama parklast)

9.15               Väljasõit Tartust (Vanemuise teatri alumisest parklast) P.S. Võimalus tulla bussile ka Puhjast, Elvast, Rõngust ja Valgast.

13.00               Eine- ja kohvipeatus  teel  Riiga  Ramkalni puhkekeskuses

14.30               Poepeatus  Riias Maxima XXX kaupluses

15.15               Väljasõit Jurmalasse

15.30               Saabumine ja majutus  Jurmala  luksuslikus  Jurmala SPA Hotellis (2-kohalised toad)

16.00-22.00    Hotelli vee- ja saunakeskuse Oasis  külastus (NB! 1-kordne kuni 2,5  t  külastus)- kaasa   ujumisriided! Võimalus tellida raviprotseduure

Vaba õhtu.      Võimalus einestada restoranis (omal kulul) või külastada imelise vaatega baari kõrghotelli ülakorrusel

Neljapäv, 16. detsember

8.00-10.00       Hommikusöök

10.00-12.00     Vaba aeg. (jalutada rannas, linnas või  tellida raviprotseduure)

12.00-13.30     Koolituse I osa

13.30-13.45     Kohvipaus

13.45-16.00     Koolituse  II osa

17.00-18.00    Õhtusöök hotelli restoranis (hinna sees)

18.00-22.00    Vee- ja saunakeskuse Oasis  külastus (NB! 1-kordne kuni 2,5  t  külastus)

Reede, 17. detsember

8.00- 10.00     Hommikusöök

10.00-10.30   Vaba aeg (protseduuride tellimise võimalus)

11.00              Kojusõit  Riia-Valga (väike poepeatus piiril)-Tartu (tagasi ~15.30-16.30)

Koolituspäevade maksumus  295 €. Kui ühest asutusest (perest) vähemalt 2 osalejat, siis soodustus  5 %. Kui ühest asutusest 4 osalejat, siis soodustus 10 %. Tasumine Vilko koolitusarve alusel.

Koolitus sisaldab:

• Transport Viljandi-Tartu-Rõngu-Valga-Riia-Jurmala-Valga-Tartu-Viljandi
  • Loeng-koolitus- 5  akadeemilist tundi
  • Majutus  Jurmala SPA Hotellis 2 ööd    2-kohalistes tubades koos hommikusöökidega
  • 16. detsembri õhtusöök  hotelli restoranis
  • Loengusaali  üür
  • 1 kohvipaus loengu vaheajal
  • Hotelli  vee- ja saunakeskuse “Oasis” külastus 15. ja 16. detsembril (mõlemal päeval 1 kord kuni 2,5 t)
  • Väljastame koolitustõendi (8 AT) vastava koolituse läbimise kohta

NB! Kaasa ID-kaart või pass ja EU tervisekindlustuskaart ning vaktsineeritust või covidi läbipõdemist tõendav dokument. (või vähemalt 3 ööpäeva vanune neg. covid tõend)

Soovijatel palun registreerida  kuni  2. november meilil: gunnar@vilkokool.ee või  mob 52 68 031

NB! Nimetatud teemat ja lektorit võimalik tellida ka kohapeale!

Lektorist: Toivo Niiberg MSc

Toivo Niiberg on lõpetanud viis kõrgkooli. Omab loodusteaduste, aianduse ja psühholoogia teadusmagistrikraade. Tema osalusel või ainuautorina on kokku ilmunud 100 trükist ja tuhandeid artikleid. Niiberg oli 1980–83 EPA aianduskateedri assistent, 1983–91 Räpina Sovhoostehnikumi õppedirektor, 1991–94 EPMÜ aianduse õppetooli assistent, 1994–95 dotsent, 1995–2004 lektor; 1999–2009 Akadeemia Nord psühholoogia õppejõud, prodekaan ja dekaan; 1991–2010 Tallinna Ülikooli Avatud Ülikooli Täienduskoolituse psühholoogia õppejõud (endine EHA), 2005–2009 Audentese Ülikooli reklaamiteooria ja psühholoogia õppejõud, 2003–2012 Eesti Kunsti Akadeemia kunstipedagoogika osakonna õppejõud, 2012.a Räpina Aianduskooli kutseõpetaja ja psühholoog. 2003.a. erapsühholoog ja 2003.a OÜ Katriito asutajaliige ja psühholoog, perenõustaja. Toivo Niiberg on Eesti Huumoriliidu asutaja liige, Eesti Ajakirjanike Liidu ja Eesti Õpetajate Liidu liige (kuulub juhatuse koosseisu). 2001.a valiti Toivo Tallina Ülikooli täienduskoolituse keskuse aastaõppejõuks.2009.a omistati Toivole Räpina Aianduskooli aumärk ja elutööpreemia kauaaegse pedagoogilise töö eest. 2013. valiti Toivo Põlvamaa aastakoolitajaks.
Ta on avaldanud artikleid ajakirjades Maakodu, Pere ja Kodu, Kodutohter, Targu Talitaja, Eesti Naine, Vaimupuu, Toitumisteraapia, Psühholoogia Sinule, Õpetajate Leht, Päevaleht, SL Õhtuleht, Postimees, 60 pluss jne. 1998.a. valiti Toivo Maalehe parimaks kaasautoriks, ning talle omistati Maalehe Oskar.
Ta on avaldanud pseudonüümi Ivo Ivari all luuletusi, aforisme ja följetone. Ilmunud on neli luulekogu ja ta on 1987.a Eesti Luulekevade ja 1992.a. Eesti Luulesügise laureaat.

Koolituskeskus Vilko lektor alates 2002. aastast.