Koolitusreis Slovakkiasse: MÄESUUSATAMISTRADITSIOONID SLOVAKKIAS. EDU SAAVUTAMINE POSITIIVSE MAAILMAPILDI KAUDU

Viljandi Koolituskeskus Vilko MÜ korraldab eeskätt kehakultuuriõpetajatele ja treeneritele, kuid ka kõigile huvilistel10.- 15. veebruaril  2015 6-päevase õppereisi (buss)  Slovakkiasse

MÄESUUSATAMISTRADITSIOONID SLOVAKKIAS

NB!  Õppereisile võivad  tulla ka need, kes pole kunagi mäesuusatamisega tegelenud ja ka seekord ei soovi proovida (nende 2 päeva jooksul leiab igaüks omale ka muu meelepärase ja huvitava tegevuse- suusakeskuse külastamine- ka ilma mäepileti ostmiseta- on iseenesest meeldejääv sündmus, siis veel lisaks mõlemal  õhtul erinevad termaalveekeskused ja karstikoopad, huvitav psühholoogiakursus jm.)

1. päev

Väljasõit Viljandist Vabaduse platsilt  10. veebruaril kell 7.00. Häädemeeste risti bensiinijaamast kell 8.00) Kohvipeatus Eesti-Läti piiril. Sõit läbi Baltimaade ja Poola. Bussis võimalus laulda kitarri saatel seltskonnalaule. Öömaja Poola hotellis (2-kohalised toad)

2. päev

Hommikusöök. Jätkub sõit läbi Poola ja Slovakkia. Võimalus laulda kitarri saatel seltskonnalaule. Sõltuvalt ilmastikuoludest jõuame õhtupoolikul  Tatrate jalamil asuvasse suusakuurortisse. Majutus Liptovi maakonnas– Slovakkia üks kaunemaid ja huvitavamaid paiku Tatrate vahel. Siin asuvad ka Slovakkia võimasamad stalaktiidikoopad. Öömaja hotellis (2-kohalised toad)

3. päev

Hommikusöök. Väljasõit Slovakkia kõige suuremasse ja tähtsamasse  talvespordikeskusesse- Strebske Plesosse. Suusakeskus, mis saavutas kuulsuse 1970.a. toimunud talispordialade MM korraldades. Alates sellest ajast toimub seal igal aastal mõni FIS karikasarja kuuluv suurvõistluste etapp. Töötavad nii tooltõstukid  kui ka nööptõstukid. Eraldi tõstuk algajatele. Kõrgelt hinnatud Jasna suusakeskus, kus asub pikim slaalomirada, 5 tärni kvaliteedimärgiga funikulöörid ja liftid, ka üle 28 km murdmaasuusaradu. Keskus on eriti populaarne lumelaudurite, mäesuusatajate ja vigursõitjate seas. Siit leiab iga raskusastmega nõlvu, mis omavahel ühendatud ankurtõstukitega. Õhtu veedame mõnes termaalveekeskuses-saunakeskuses ujudes (lisatasu eest)  Soovi korral võimalus einestada  hotelli restoranis. Öömaja samas hotellis.

4. päev

Hommikusöök.  Valikuliselt väljasõidud Jasna või Transka Lomnica suusakeskusesse. Transka Lomnica sobib eelkõige kogenud suusatajale, sest siin asuvad kõige järsemad ja laiemad suusarajad. Alumised nõlvad on sobivamad keskmise kogemusega suusatajale. Lisaks lumelauarajad. Soovi korral Demänovska karstikoopad, mis asuvad otse mäe südames. Õhtu veedame jälle mõnes teises  termaalveekeskuses-saunakeskuses ujudes (lisatasu eest).Soovi korral võimalus einestada  hotelli restoranis. Öömaja samas hotellis.

5. päev

Hommikusöök. Alustame kojusõitu läbi Slovakkia ja Poola. Öömaja Poola hotellis (2-kohalised toad)

6. päev

Hommikusöök. Jätkub tagasitee läbi Poola ja Baltimaade. Pühapäeva hilisõhtuks tagasi Viljandis.

Õppereisi maksumus 430 € (Vilko liikmetele 420 €) Kui ühest asutusest  vähemalt 2 osalejat, siis soodustus 2 %. Tasumine Vilko koolitusarve alusel  kogu summa hiljemalt  16. jaanuariks. Koolitusest loobumise korral raha ei tagastata, kuid võimalus leida ise asendaja.

HINNA SEES: psühholoogialoeng, mugavustega buss (WC, video, kuum vesi), transfeer hotellist suusakeskustesse ja tagasi, öömajad (2-kohalised toad) koos hommikusöökidega, tevisekindlustus, koolitustõend 14  AT vastava  koolituse läbimise kohta.

LISATASU EEST: mäepiletid– 2 päeva kokku ~60 €, suusavarustuse rent (võib olla kaasas ka oma varustus, kuid kohapealt hästi hooldatud suuskade rent pole ka väga kulukas, kuid kaitsekiivrid  võiksid küll omal kaasas olla), õhtusöögid, termaalveekeskused/saunad ( 2 X ~ 20 €), Demänovska koopad 7 €

KAASA: EV pass  või ID-kaart, soojad riided, ujumisriided, suusavarustus (võib rentida ka mõõduks hinna eest kohapeal) kaitsevarustus (kiiver)

Soovijatel palun registreerida  hiljemalt  12. jaanuariks mob 52 68 031 või E-post:  post:  gunnar@viljandimaa.ee