Õppereis Põhja-Norrasse (Nordkap) ja Lapimaale: PÕHJA-NORRA AJALUGU, KULTUUR JA HARIDUSELU

Viljandi Koolituskeskus Vilko MÜ

korraldab 16.- 23. augustil   2016 kõigile huvilistele  8-päevase  õppereisi (laev, buss) Põhja-Norrasse (Nordkap) ja Lapimaale

PÕHJA-NORRA AJALUGU, KULTUUR JA HARIDUSELU

!

1.päev Kogunemine hommikul Tallinna sadamas vastavalt lisainformatsioonile. Hommikusöök laevas (paketi sees). Laev saabub Helsingisse enne lõunat. Algab sõit Lapimaale, Rovaniemi suunas.  Teel teeme vastavalt vajadusele väikseid peatusi. Öömajale saabume hilja, kuid pimedust me ei näe, sest asume polaarjoonel. Öömaja 4-kohalistes kämpingutes.

2.päev Kohe hommikul külastame polaarjoonest mõne kilomeetri kaugusele jäävat Lapimaa pealinnas  Rovaniemis asuvat Arktika muuseumit, kus oleme umbes 1-2 tundi. Sõit jätkub Pyhatunturi Rahvusparki ning Lampivaara ametüstikaevanduse juurde. Soovijatel võimalus umbes 5-6 km jalgsiretke järel Pyha-Luosto mägitundrasse otsida-kaevandada (ettevalmistatud-lõhatud materjaliga kaetud nõlval) endale õnnekalliskive või külastada vastavat muuseumi ja suveniiripoodi. Õhtupoole külastame Euroopa ainsat – Tankavaara kullamuuseumi  Golden Worldi, kus saab näha ülevaadet nii kogu maailma (20 eri riigi) kullakaevandustest ja suurimatest leitud kullapaladest (koopiad) kui ka kohalikest leiukohtadest, kus on toimunud nii Soome, kui Maailmameistrivõistlused kullauhtmises. Võimalus on proovida ka ise kullaliivast endale suveniiriks mõni tera kulda välja uhta, mis on tavaliselt paljudel ka õnnestunud. Õhtul suundume öömajale läbi  Inari linna, mis asub samanimelise Soome suurima järve kaldal. Väike peatus järve kaldal. Öömaja 4-kohalistes kämpingutes.

3.päev Hommikul suundume Norramaale Karasjoki linna. See on saamlaste pealinn, kus asub ka Saami Parlament. Karasjokis paikneb Norra Saami Vabaõhumuuseum ja Saami Kultuuripark. Teedel liiklemine muutub ettevaatlikumaks, sest järgnevate päevade jooksul kohtume nii üksikute põhjapõtrade kui ka suurte põdrakarjadega.

Peale lõunat jätkub sõit Mogerøy saarele (Nordkap), kuhu jõuame läbi merealuse   tunneli. Vahepeal naudime tõelist tundramaastikku, fjorde jne. Nordkap – Euroopa kõige põhjapoolseim punkt. Imetleme 300 m kõrgust kaljut, saab külastada näitusehalli, kinosaale, osta suveniire jne. Õhtul suundume tagasi suurele maale, Alta suunas. Ööbimine puhkemajakestes. Öömajale võime saabuda kesköö paiku, kuid meid see ei häiri, väljas on kogu aeg polaarpäev. Ööbimine 4-kohalistes kämpingutes.

4.päev Hommikul suundume Altasse. Altas imetleme mitmetuhande aasta vanuseid kaljujoonistusi, mis  kuuluvad UNESCO kaitse alla. Õhtupoole suundume edasi suunal Alta – Lyngenfjord – Tromsø. Teel möödume maalilistest Lynge mägedest, mis on 1500-1600 m kõrgused ja mille tipud on kaetud jää ja lumega ning mida peetakse Põhja-Norra kaunimateks mägedeks. Öömaja Tromsø lähistel 4-kohalistes kämpingutes.

5.päev Hommikul suundume Tromsøsse. Tromsø linna nimetatakse vahel ka põhjamaade Pariisiks. Sellest linnast alustasid oma polaarretki nii R.Amundsen kui ka F.Nansen.Võimalus tõusta köistee gondliga linna kohal kõrguva (420 m) Storteineni mäe tippu, külastada originaalse arhitektuuriga Arktika katedraali, imetleda omapärast, üle fjordi viivat kõrgsilda (vee pinnast 48 m, pikkus 1036 m) jne. Õhtul hilja püüame jõuda Norra pärlikeele Lofoodi saartele, kus oleme 2 ööd järjest, 4-kohalistes kämpingutes.

6.päev Imelised Lofoodid – ees ootavad metsikteravad mäetipud ja nende otse merest tõusvatele nõlvadele klammerduvad värviliste majadega kalurikülad, sellele kandile iseloomulikud saari omavahel ühendavad kõrgsillad jne. Borgeses on võimalik külastada ka viikingiteemalist vabaõhumuuseumi.   Öömaja.

7.päev Hommikul vara sõit jätkub suunal Narvik – Kiruna – Tornio – Kemi – Oulu. Teel läbi Rootsi  teeme vahepeatuse Kiruna linnas kus kaevandatakse rauamaaki juba alates 1890-ndast aastast.  Linnake on kuulsaks saanud sellega, et kaevandamise tõttu on linna südame alune sedavõrd tühikuid täis, et kardetakse varinguid ja nüüd on käsil ajaloolise kesklinna hoonete, s.h. raekoja ja kiriku ümberkolimine uude paika. Kemis on võimalik huvilistel külastada põhjamaade suurimat kalliskivigaleriid. Ööbimine Oulu lähistel 4-kohalistes kämpingutes.

8.päev Algab sõit Helsingisse (Oulu – Helsingi – Tallinn). Õhtul väljub laev Helsingist  Tallinnasse.

 

ÕPPEREISI MAKSUMUS:  390 € Kui ühest asutusest/perest   2 osalejat, siis  2 % soodustust. Kui 4 osalejat (1 kämping), siis soodustus 5 %. Tasumine Koolituskeskus Vilko MÜ  arve alusel  vähemalt pool summast  2. august    ja kogu summa hiljemalt 8. august. P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

Õppereisi hinna sees:

  • Laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn
  • Hommikusöök laevas sinnasõidul
  • Mugavustega  buss (kuum vesi, video, WC)
  • Ööbimine  4-kohalistes kämpingutes (kahekesi kämpingus  lisatasuga  a´139 €)
  • Eestikeelne giid-reisijuht (reisikorraldus koostöös reisifirmaga Viru Reisid)  ja eestikeelsed ekskursioonid
  • Väljastame koolitustõendi (14 AT) vastava  ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta

NB! Hind ei sisalda  tervisekindlustust, muuseumi  pileteid ja  toitlustamist peale  ühe hommikusöögi laevas (sinnasõidul)!

Soovitame teha kõigil ise ka tervisekindlustus!

 

NB! Soovijatele 2-kohaline majutus kämpingutes lisatasu eest 139 € inimese kohta  (siis ollakse kahekesi neljases kämpingus).

Kaasa võtta käterätik ja padjapüür!
Linad on olemas

NB! Kaasas peab olema kehtiv   pass  või ID- kaart!    

INFO: E-post:  gunnar@viljandimaa.ee või  mob 5268031

TUTVUMISEKS MÕNED HINNAD 1 EUR = 7,75 NOK

SOOME

Rovaniemi Arktika muuseum ja polaarjoon 20 – 25 EUR

Tankavaara kullamuuseum (Golden World) Pilet 7 EUR, lapsed 3,5 EUR

Kullauhtmispanni kasutamine ja vastav pilet selleks ettevalmistatud uhtmispaika maksab à 3,5 EUR

Inari Saami Muuseum 6,5 EUR

Muuseum 10 €

 

NORRA

Karasjok Saami Vabaõhumuuseum 25 NOK, Kultuuripark 45 NOK

Nordkap Nordkapi territoorium (näitusehall, kinosaalid jne) 240 NOK

Alta Kaljujoonised 70 NOK

Tromsø köisraudtee 110 NOK ja muuseum 80 NOK

TUTVUMISEKS MÕNED HINNAD 1 EUR = 7,75 NOK

NB! Viru Reisid ei vastuta hindade muutuste eest!

SOOME

Rovaniemi Arktika muuseum ja polaarjoon 20 – 25 EUR

Tankavaara kullamuuseum (Golden World) Pilet 7 EUR, lapsed 3,5 EUR

Kullauhtmispanni kasutamine ja vastav pilet selleks ettevalmistatud uhtmispaika maksab à 3,5 EUR

Inari Saami Muuseum 6,5 EUR

 

Muuseum 10 €

 

NORRA

Karasjok Saami Vabaõhumuuseum 25 NOK, Kultuuripark 45 NOK

Nordkap Nordkapi territoorium (näitusehall, kinosaalid jne) 240 NOK

Alta Kaljujoonised 70 NOK

OÜ Viru Reisid

Keskväljak 9

41531 JÕHVI

Tel. 337 0594; 337 1216

Fax. 337 0550

E-post: viru.reisid@neti.ee

www: virureisid.ee

SEB

a/a 100 220 834 34 001

IBAN: EE181010022083434001

Swedbank

a/a 221 040 751 677

IBAN:EE872200221040751677

Danske Bank Eesti filiaal

(Sampo pank)

a/a 334 271 490 005

IBAN:EE643300334271490005

10117 TALLINN

Tel./faks 610 9321

Narva mnt.7 – 347

Tel. 610 9322

E-post: tallinn@virureisid.ee

Tromsø köisraudtee 110 NOK ja muuseum 80 NOK