Õppereis Mallorcale: MALLORCA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Koolituskeskus Vilko MÜ vahendab 27. juuni- 4. juuli  2021 kõikidele huvilistele reisifirma Tensi Reisid  8-päevase reisi (lennuk, buss kohapeal) Mallorcale

MALLORCA  AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Muretu meelega Mallorca! Maaliline loodus, imelised valge peene liivaga liivarannad, kaunid romantilised lahesopid, varjulised vahemerelised männimetsad kaldaid ääristamas, supelrannad türkiissinise veega… See on Baleaaride suurim saar – tuhandenäoline Mallorca, mis võlub oma külalislahkuse ja turvatundega. Siinne loodus ja taimestik pakuvad piisavalt avastamist, nautimist ja silmarõõmu. Saare rannikul võib kohata nii raskesti ligipääsetavaid kaljuseid lahesoppe kui valge liivaga randu, mäenõlvi, mille kõrgus on kohati enam kui 1400 meetrit üle merepinna, oliivi- ja apelsinisalud keskmaal, muinasjutulised stalaktiidi-stalakmiidikoopad ja armsad keskaegsed linnakesed oma põnevate arhitektuurimälestistega.

REISI MAKSUMUS: 1250 €.  Kui ühest asutusest/perest 2 osalejat, siis soodustus 2 %. Kui 4 osalejat, siis soodustus 3 %. Tasumine  Vilko koolitusarve alusel.  P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

• lennupiletid Tallinn-Palma de Mallorca-Tallinn ja lennujaamamaksud  21 €
  • transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi
  • öömaja (2-sed toad) ***hotellis koos hommiku- ja õhtusöökidega (õhtusöögi juurde joogid ei kuulu)
  • ekskursioonid kohaliku litsenseeritud giidi ja eestikeelse tõlkega
    o 2. päeval väljasõit läänerannikule (Andratx, La Granja, Valldemossa)
  • o 5. päeval väljasõit idarannikule (Porto Cristo, Draakoni koopad)
  • o 4. päeval väljasõit põhjarannikule (Sineu turg, Formentori poolsaar, Alkudia, Binissalem )
  • eestikeelne giid-reisijuht Reet Sõrra
  • Väljastame koolitustõendi (8  AT) vastava  ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta
  • Reisi korraldus: reisifirma AS Tensi-Reisid- Ülikooli 4    51003  Tartu, reg. nr. 10323031, MTT: TRE000084

NB! Hind ei sisalda  muuseumide ja tasuliste objektide pileteid!

NB! Kindlasti palume ISE  teha tervisekindlustus ja  soovitavalt ka reisitõrkekindlustus!

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi) 2020 seisuga

• päevane saareringi ekskursioon (Lluc, Sa Calobra-Port de Soller) à 76 € (hinnas ka laeva, trammi ja rongipiletid) toimub, kui ette on tellinud vähemalt 25 soovijat
  • Son Amar etendus koos transpordiga ja õhtusöögiga– 76 €
  • väljasõit pealinna Palma de Mallorcasse 30 €
  • ühene majutus u 120 €

Peguera on Calvia piirkonna rannakuurort Mallorca edelaosas, mis on tuntud oma kaunite liivarandade poolest. Külastajatel on valida kolme ranna vahel, mis on ühendatud jalakäijate promenaadiga – Peguera Romana, Peguera Torà, Peguera Palmira – kõik hinnatud oma ilusa liiva ja puhtuse poolest. Promenaadi taha jääb pikk kaubandustänav erinevate poekeste, kohvikute ja baaridega. Pealinn Palma asub ca 30-minutilise autosõidu kaugusel, Santa Ponsa kuurort 6 km kaugusel. Peguerast on hea juurdepääs kaunitele Tramuntana mägiradadele koos mägiküladega.

Hotel Beverly Playa (3*) asub Peguera kuurortis kauni liivarannaga mere ääres. Toad on varustatud konditsioneeri, rõdu ja satelliit TV-ga. Hotelli territooriumil asuvad välibasseinid, restoran, baar, jõusaal, minigolf, piljard, tenniseväljak ja miniklubi lastele. Basseini ääres on lamamistoolid ja päikesevarjud tasuta, rannas tasulised.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, mugavad jalanõud, ujumisriided, rannalina.

Lendudel teenindab Air Baltic. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 20 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

Soovijatel palun registreerida kuni  kuni  31. oktoober: E-post: gunnar@vilkokool.ee või mob 52 68031

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2020. a. andmetel):

Laevasõit Dragonera saarele 25 €, laps 6-11a 12.50 €
Palma katedraal 8 €
Draakonikoopad 15 €, laps 3-12a 8 €
La Granja 15.50 €
Real Cartuja 9 €
Veinid+suupisted degusteerimine 14.50 €

Mallorcal on kombeks jätta jootraha kohalikule giidile ja bussijuhile. Selleks arvestage kokku u 5 € inimese kohta.