Õppereis Horvaatiasse, Sloveeniasse ja Bosnia-Hertsegoviinasse: HORVAATIA, SLOVEENIA JA BOSNIA-HERTSEGOVIINA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Viljandi Koolituskeskus Vilko MÜ

korraldab  18.-30. august  2018 kõigile huvilistele koostöös reisifirmaga Viru Reisid  13-päevase õppereisi (buss) Horvaatiasse, Sloveeniasse ja Bosnia-Hertsegoviinasse

HORVAATIA, SLOVEENIA JA BOSNIA-HERTSEGOVIINA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

 

AUSTRIASLOVEENIA (Postojna koobastik – Ljubljana) – HORVAATIA (Istra poolsaar – Pula – Plitvička looduspark – Dalmaatsia rannik – Dubrovnik – Split  – Zagreb) – BOSNIA  ja HERTSEGOVIINA (Mostar, Sarajevo, Dinaari mäed) – AUSTRIA  ( Austria Alpid)

 

 1. päev Väljasõit varahommikul. Buss sõidab Jõhvi-Tartu-Tallinn-Pärnu-Ikla.  Sõit läbi Baltimaade, õhtul Leedu – Poola piir. Öömaja Poolas.
 2. päev Varahommikul jätkub sõit mööda Poolat Tšehhi suunas. Öömaja enne Austria piiri.

 

 1. päev Varahommikul jätkub sõit Lõuna-Austria (Grazi) suunas. Imetleme Alpide eelmägesid – maalilised alpiaasad. Lõuna paiku Austria–Sloveenia piir. Edasi sõidame Postojna suunas. Külastame maailmakuulsat Postojna koobastikku, kus kindlasti sõidame elektrirongiga ja teeme jalutuskäigu. Koobastik on tõeline looduse imeteos oma maa-aluse jõe ja hiigelstalaktiitidega. Tutvume ka Sloveenia pealinna Ljubljanaga (raekoda, Püha Nikolause katedraal, kindlusloss, rahvarohked välikohvikud jne). Imetleme silmapiiril kõrguvaid Alpi mägesid. Hilisõhtul saabume Horvaatiasse öömajale ja oleme seal 2 ööd järjest.

 

 1. päev Hommikul suundume Istra poolsaarele. Istra on Aadria mere kõige tähtsam ja suurem poolsaar (3160 km2). Just selles kohas ulatub meri Kesk-Euroopale kõige lähemale. Istra poolsaart loetakse kõige päikesepaistelisemaks kohaks Euroopas. Külastame poolsaare lõunaosas asuvat Pula linna. Pula on poolsaare suurim linn, kus elab 65 000 inimest. Külastame antiikaja ühte suurimat amfiteatrit, näeme Augustuse templit, triumfikaart, linna raekoda jne. Ujume ja võtame päikest. Öömaja.

 

 1. päev Hommikul suundume Plitvička loodusparki, mis on huvitavamaid ja ilusamaid loodusimesid Euroopas. Näeme hulgaliselt järvekesi, kärestikke, kaskaade, jugasid ja rikkalikku taimestikku mägede ja kaljude vahel. Pärastlõunal sõidame Splitti, mis oma 200000 elanikuga on Dalmaatsia  ranniku mitteametlik pealinn ja suurim kultuuri-, spordi-, turismi-, teadus- ja tööstuskeskus. Paljud vaatamisväärsused on kantud UNESCO nimekirja, neist üks suurimaid vaatamisväärsusi on 3.saj. ehitatud keiser Diokletianuse paleekompleks.

Hilisõhtul saabume Dalmaatsia rannikule Neumi öömajale, oleme seal 6 ööd järjest.

 

6.-10. päev    Viie päeva jooksul korraldame väljasõidud Dubrovnikusse ning Bosnia ja  Hertsegoviina vabariiki.

Võimalus võtta päikest ja ujuda, õhtul lõbutseda ja muidu puhata. Soovijatele paadisõit Neretva jõel koos õhtusöögi ja pillimeestega ning meresõit jahil koos kalapiknikuga saarel. Saab näha, kuidas kasvavad sinikarbid  ja samas ka neid degusteerida.

Dubrovniku   vanalinn on Aadria mere äärne “pärl” ja ühtlasi UNESCO kultuuripärand. Valged marmortänavad, punased kivikatused, barokkarhitektuur ja võimsad kõrged linnamüürid, mis ümbritsevad vanalinna.  Imetleme katedraali, raekoda, kirikuid, jalutame linnamüüril.

Bosnia ja Hertsegoviina on riik, mis tekkis peale suure Jugoslaavia lagunemist. See on üks Euroopa kolmest islamiusulisest riigist. Külastame Bosnia ja Hertsegoviina pealinna Sarajevot, mis asub

Miljačka jõe kitsas orus ja on riigi islamiusuliste keskus. Vanalinnal on türgipärane välisilme (tsitadell, turg, medrese, mošeed).

Külastame ka Mostarit, mida kutsutakse “idamaade aknaks”. Imetleme linna sümbolit vana kivisilda, näeme 1990-ndate aastate sõjapurustusi.

                  

11.päev Varahommikul algab tagasisõit, külastame Horvaatia pealinna Zagrebi, kus peatume 2-3 tundi. Linnaekskursioon: vana ajalooline linn, mis on osaliselt sarnane nii Tallinna kui ka naabruses asuva Viini ja Budapestiga. Imetleme vanalinna, katedraali, rahvuskangelase Josip Jelaćići (Horvaatia asekuninga) kuju jne. Pärastlõunal sõidame läbi Austria Tšehhisse öömajale.

 

 1. päev Hommikul jätkub sõit mööda Tšehhit Poola suunas. Õhtul saabume Poolasse öömajale.

              

 1. päev Hommikul jätkub sõit läbi Baltimaade Eestisse. Hilisõhtul jõuame koju.

ÕPPEREISI MAKSUMUS : 550 € Kui ühest asutusest/ perest  2 osalejat, siis soodustus 2 %. Kui 3, siis soodustus 5 %. Tasumine  Vilko  koolitusarve alusel.  P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

HINNA SEES:

 • Mugavustega 2-korruseline buss (kuum vesi, video, WC)
 • öömajad (12) hotellides (3 4 kohalised toad) koos  12 hommikusöögiga.
  P.S. Soovijatele  2-kohaline majutus  kõikidel öödel lisatasuga a´ 35 €  (kõik ööd kokku)
 • eestikeelne giid-reisijuht ja eestikeelsed ekskursioonid (P.S. Õppereisi korraldus koostöös reisfirmaga Viru Reisid OÜ, Keskväljak 9   41531 Jõhvi, reg. nr. 10445418)
 • Väljastame koolitustõendi (14  AT) vastava  ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta

NB! Hind ei sisalda  muuseumide pileteid ja muud  toitlustamist peale 12 hommikusöögi!

NB! Kindlasti soovitame ISE  teha tervisekindlustus ja  soovi korral ka reisitõrkekindlustus!

NB!  Kaasa ID-kaart  või pass  ja käterätik!

Soovijatel palun registreerida veel kuni 16. august : E-post: gunnar@vilkokool.ee või  mob 52 68031

TUTVUMISEKS MÕNED HINNAD (2017.a.   andmetel)

Sloveenia  Kasutusel euro

Ljubljana Grad 3 EUR

Postojna koobas 22 EUR

lastele 15 EUR

Horvaatia        1 EUR = 7,63 HRK

Pitsa 20-40 kuna

Lõunasöök ca 70 kuna

Pula amfiteater 50 kuna  / lapsed 25 kuna

Dubrovniku linnamüür 150 kuna, õpilastele 50 kuna

 • Spliti palee 15 kuna

Plitvička looduspargi pilet 110 kuna, õpilastele 55 kuna

Soovijatele:

Paadisõit Neretva jõel koos õhtusöögi ja pillimeestega 25 eurot

Soovitav kaasa võtta 10 – 40  poola zlotti – tualettide kasutamiseks ja einestamiseks.