Õppereis Horvaatiasse ja Dalmaatsia rannikule: HORVAATIA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Koolituskeskus Vilko MTÜ vahendab kõikidele huvilistele 12.-19. augustil 2022  toimuva reisifirma Tensi Reisid  8-päevase reisi (lennuk, buss kohapeal) Horvaatiasse ja Dalmaatsia rannikule

HORVAATIA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Veel 2 vaba kohta!
VODICE – TROGIL – SPLIT – PAGI SAAR – ZADAR – PLITVICKA RAHVUSPARK – DUBROVNIK – SIBENIKÖeldakse, et väike on ilus. Horvaatias kehtib see täiel määral. Leidub kõike – lumiste tippudega mägesid, maagiliste stalaktiitide ja stalagmiitidega koopaid, viinamarjaistandusi, kristallselge veega mägijärvi ja supelrandu sooja Aadria mere ääres vaatega imelistele saartele – kivist kaunitaridele. Selle maa ajalugu on kirju ja märgina sellest võib ringi sõites näha kirikuid ning kindlusi kõrvuti maaliliste külade ja lossidega. Avastage enda jaoks see mitmekesine ja külalislahke maa!

1. PÄEV

Kogunemine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 12.05. Lend Tallinn-Riia kl 14.05-14.55; Riia-Split kl 16.20-17.55. (NB! Kohalikud ajad! Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Sõit Dalmaatsia rannikuala maalilisse Vodice kuurortlinna, mis on kuulus oma elujõulisuse, kultuurilise mitmekesisuse ja sõbralike võõrustajate poolest. Majutus kõik 7 ööd teie poolt valitud hotellis (2-sed toad). Soovijatele õhtusöögid ***hotellis (lisatasu eest, ettetellimisel).

2. PÄEV

Hommikusöök. Sõidame Trogir’i, mille vanalinn asub müüriga ümbritsetud väikesel saarel ning kuulub samuti UNESCO maailmapärandi nimekirja. Kitsaid tänavaid ääristavad muistsed kivimajad, mille fassaade ehivad nikerdatud portaalid, vapid ning filigraansed rõduaknad. Imetleme Püha Laurentsiuse katedraali, mille ukseportaal 13. sajandist on dalmaatsia skulptori Radovan’i meistritöö. Vabal ajal võimalus põigata turule, et kaasa osta suurepärast oliivõli, küpseid puuvilju või hoopiski käsitööd. Nüüd jätkub teekond Splitti. Jalutuskäik UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud linnas, mis asub palees. Imperaator Diocletianuse palee on üks omalaadsemaid ja paremini säilinud Rooma-aegseid rajatisi kogu maailmas. Seda ümbritsevad paksud müürid koos tornide ja imposantsete väravaehitistega. Pärast keisri surma tärkas palee sees linnakeskus, mis arenes eriti jõudsalt keskajal. Täna on see tore segu erinevatest ajastutest ja ehitusstiilidest, kus tooni annab Püha Domniuse katedraal, algselt keisri mausoleum, nüüd aga sulam kristlikust arhitektuurist ja klassikalisest rooma ehitusstiilist. Teeme tutvust meluga palees, lõunatame ning pärast vaba aega sõidame Ivan Meštrovic’i galeriisse, kunstimuuseumi, mis eksponeerib Horvaatia 20. sajandi suurima skulptori ja arhitekti pärandit tema kaunis suvelossis ning selle pargis.

3. PÄEV

Hommikusöök. Sõit Pagi saarele, mille looduse eripära üllatab paiguti sarnasusega kuumaastikule. Igeriku taimestikuga lage ja kivine, kuid suurepäraste randadega Pagi saar on avastamist väärt. Siin on 2 linna, mitmeid väikesi külakesi ja toredaid turismikohti. Saare tipus asuvas Luni külas kasvavad ja annavad saaki ühed maailma vanimad oliivipuud. 1999. aastal kesk saare tühermaad avastatud salapärane, väidetavalt UFO päritolu, võrdhaarne kolmnurk Paski Trokut, on siiani mõistatuseks ning toob saarele tuhandeid palverändureid. Piirkonna märksõnadeks on tuhandeaastase traditsiooniga soolatootmine, Horvaatia kõige kuulsam ja maitsvam juust Paški sir ning imelise nõelpitsi valmistamine, mis on kantud ka UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja. Pagi saar on gurmaanidele ideaalne saar oma maitsva lambaprae, eriliste juustude ja loomulikult maitsvate veinide tõttu. Saare lambad ja tallekesed elavad looduses ja naudivad kõike head, mida saarel pakkuda on, mis väljendub ka liha ja juustude maitses. Aeg lõunaeineks Novalja Õhtuks sõidame Zadari, kus Alfred Hitchcocki sõnul on maailma kauneim päikeseloojang. Jalutame vanalinnas ja naudime merekaldal kunstnik Nikola Bašic’u kahte unikaalset kunstiteost – mereorelit, mille heli ja meloodia tekitavad tuul ja lained ning lummavat värvidemängu klaasist „päikesekettal“.

4. PÄEV

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks rannas.

5. PÄEV

Hommikusöök. Plitvicka järvede rahvuspark (Plitvićka Jezera) on üks kaunimaid looduspärle Euroopas. Oma unikaalse looduse ja iluga kuulub park UNESCO maailmapärandi nimekirja. Plitvicka aheljärvistusse kuulub 16 suuremat järve metsastunud kaljude vahel. Järvepeeglite kõrguste vahe on 130 m ning neid ühendab terve rida kaskaade, jugasid ja kärestikke. Läbi kristallselge sinakas-rohelise vee avanev pilt lummab oma taime- ja Puude all võib märgata õitsemas orhideesid ning alpikanne. Mägede kontrastsed värvid ja värskendav mäestikuõhk – see kõik jätab unustamatu mälestuse. Teeme mõnetunnise matka, mille lõpus saab ka keha kinnitada. Sõidame läbi Otoćaci, kus on ikka veel näha kuuliaukudega maju viimasest sõjast – Isaseisvussõjast aastail 1991-1995.

6. PÄEV

Hommikusöök. Vaba päev Soovijatega teeme väljasõidu (lisatasu eest, ettetellimiselDubrovnikusse. Sõidame mööda Dalmaatsia rannikuala käänulist teed lõunapoole. Jõuame Dubrovnikusse. Linn on Horvaatia ajalukku läinud sõltumatu Ragusa vabariigina aastail 1382-1808. Jalutame ajaloolise vanalinna siledakspoleeritud tänavatel, mis peidavad stiilseid arhitektuuripärle ja jälgi kunagisest hiilgusest. Linn on korduvalt kannatada saanud küll maavärinates, küll sõdades, kuid ikka ja jälle sama kaunina üles ehitatud. Tänapäeval kuulub ta UNESCO maailmapärandi nimekirja. Teeme tiiru linnamüüril ja naudime kauneid vaateid Aadria merele ning punaste katustega vanalinnale. Vabal ajal võimalus otsida vanalinna tänavate labürindis endale lõunasöögiks sobiv kohvik. Sõit tagasi hotelli.

7. PÄEV

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Soovijatel võimalus ette võtta väikene meresõit, et avastada mõnda Dalmaatsia saart.

8. PÄEV

Hommikusöök. Veidi vaba aega mere ääres. Teel lennujaama külastame Šibeniki linna, mille asutas Horvaatia kuningas Petar Kresimir IV 1066. aastal. Järk -järgult hakkas linn laienema Püha Katedraali ümber, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Aeg lõunasöögiks. Sõit lennujaama. Lend Split-Riia kl 18.35-22.10, Riia-Tallinn kl 23.15-00.05 (NB! Kohalikud ajad)Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

 

REISI MAKSUMUS: 1320 €. Kui ühest asutusest/perest 2 osalejat, siis soodustus 2 %. Kui 4 osalejat, siis soodustus 3 %. Tasumine  Vilko koolitusarve alusel.  P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

HINNA SEES:

  • lennupiletid Tallinn-Split-Tallinn koos lennujaamamaksudega 29 € (08.11.2021 seisuga, võivad muutuda),
  • öömajad *** hotellis koos hommikusöökidega
  • Horvaatia turismimaks
  • Eestikeelne giid-reisjuht Rutt Rimmel
  • Väljastame koolitustõendi (8 AT) vastava  ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta
  • Reisi korraldus: reisifirma AS Tensi-Reisid- Ülikooli 4    51003  Tartu, reg. nr. 10323031, MTT: TRE00008

NB! Kindlasti  palume ISE  teha juurde tervisekindlustus ja  soovitavalt ka reisitõrkekindlustus!

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi- hinnad 2021.a. seisuga):

  • õhtusöögid hotellis 7 õhtut kokku 70 €,
  • väljasõit Dubrovnikusse 36 € (reis toimub kui on minimaalselt 14 inimest)
  • ühene majutus 112 €

 

3*hotell Imperial hs www.rivijera.hr/en/hotel-imperial-vodice asub ilusas vahemereliste taimedega pargis, restoran, baarid, bassein, fitness, tenniseväljak, 100 m randa, rannas toolide ja päikesevarjude laenutus, õhtuti ajaviiteprogrammid. Rõdu ja konditsioneeriga toad, SAT TV, minibaar, vannituba.

KAASA: kehtiv EV pass või/ja ID-kaart (kehtivusega vähemalt 3 kuud pärast reisi lõppu), ujumisriided ja jalanõud (kiviklibune rand!), soojad riided Postojna koobaste jaoks.

16.12.2021 seisuga on Horvaatiasse sisenemiseks vajalik EL-i digitaalne COVID tõend, mis kinnitab reisija vaktsineeritust, koroona läbipõdemist või negatiivset koroonatesti.
Vaktsineerituks loetakse need, kellel on viimasest vaktsineerimise lõpetamiseks vajalikust doosist möödas rohkem kui 14 päeva. Seega peab viimane doos olema tehtud hiljemalt 27. juulil. Vaktsineerimise tõend kehtib 365 päeva jooksul peale viimast doosi.
Läbipõdemist tõendab 365-11 päeva enne reisi algust saadud positiivne proov.
Negatiivseks koroonatestiks peab olema PCR-test, mis on tehtud 72 tunni jooksul enne riiki sisenemist, või antigeeni test, mis on tehtud 48 tunni jooksul enne riiki sisenemist.
Alla 12 a. lastelt tõendit ei nõuta.

Lendudel teenindab Air Baltic. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 20 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://transpordiamet.ee/ohutus-ja-jarelevalve/reisimine/mida-ei-tohi-lennureisile-kaasa-votta

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Registreerimine reisile  kuni 24. aprill: E-post:  gunnar@vilkokool.ee  või mob 52 68031

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2021. a. andmetel, hinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Katedraal ja Diötseesmuuseum Krki linnas 10 HRK
Krk’i kindlus 22 HRK
Veinikeldri külastus Krki saarel 8 €
Pudel veini veinikeldris al. 7 €
Plitvicka järvede rahvuspark 250 HRK
Dubrovniku linnamüür 150 HRK
Dubrovniku funikulöör 170 HRK
Diocletianuse palee Splitis tasuta (eraldi objektide sissepääsud tasulised)
Ivan Meštrović’i galerii Splitis Diocletianuse palee Splitis tasuta (eraldi objektide sissepääsud tasulised)
NB! Meie reisiprogrammid on koostatud 2021. a. seisuga. Kuna uue olukorra tõttu muutuvad sihtkohtades sageli reeglid ja nõuded, siis võib juhtuda, et need ei võimalda meil enam külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust. Sel juhul oleme sunnitud programmi muutma ja võimalusel pakkuma alternatiive vastavalt reisi ajal kehtivatele reeglitele, nõuetele jms. Samuti võivad muutuda nõuded sihtriiki sisenemiseks ja sealt naasmiseks. Ivan Meštrović’i galerii Splitis 50 HRK
Plitvicka järvede rahvuspark 250 HRK
Dubrovniku linnamüür 200 HRK
Dubrovniku funikulöör (edasi-tagasi) 170 HRK
Laevasõit Zlarini saarele täpsustamisel
Lõuna-, õhtusöök Horvaatias al. 70 HRK