Õppereis Horvaatiasse ja Dalmaatsia rannikule: HORVAATIA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Koolituskeskus Vilko MTÜ vahendab kõikidele huvilistele 22.-29. juuli 2024  toimuva reisifirma Tensi Reisid  8-päevase reisi (lennuk, buss kohapeal) Horvaatiasse ja Dalmaatsia rannikule

HORVAATIA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Veel 4 vaba kohta!
TROGIR – SPLIT – PAGI SAAR – ZADAR – PLITVICKA RAHVUSPARK – DUBROVNIK
Öeldakse, et väike on ilus. Horvaatias kehtib see täiel määral. Leidub kõike – lumiste tippudega mägesid, maagiliste stalaktiitide ja stalagmiitidega koopaid, viinamarjaistandusi, kristallselge veega mägijärvi ja supelrandu sooja Aadria mere ääres vaatega imelistele saartele – kivist kaunitaridele. Selle maa ajalugu on kirju ja märgina sellest võib ringi sõites näha kirikuid ning kindlusi kõrvuti maaliliste külade ja lossidega. Avastage enda jaoks see mitmekesine ja külalislahke maa!


1. PÄEV

Kogunemine Tallinna lennujaamas  kl 15.00. Otselend Tallinn-Split kl 17.00-18.55. (NB! Kohalikud ajad! Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Sõit Dalmaatsia rannikuala maalilisse linnakesse Biograd na Moru (valge linn mere ääres). See Aadria mere rannikul asuv linn oli kunagi keskaegse Horvaatia kuningriigi pealinnaks. Tänapäeval turismikuurort, kuhu saabusid esimesed turistid 1920-ndatel aastatel. Ilus rannapromenaad, restoranid. Siin asub ka üks Horvaatia parimaid jahisadamaid oma 750 kaiga. Majutus järgnevad 7 ööd teie poolt valitud hotellis (2-sed toad). Õhtusöögid 3* ja 4* hotellides.

2. PÄEV

Hommikusöök. Sõidame Trogir’i, mille vanalinn asub müüriga ümbritsetud väikesel saarel ning kuulub samuti UNESCO maailmapärandi nimekirja. Kitsaid tänavaid ääristavad muistsed kivimajad, mille fassaade ehivad nikerdatud portaalid, vapid ning filigraansed rõduaknad. Imetleme Püha Laurentsiuse katedraali, mille ukseportaal 13. sajandist on dalmaatsia skulptori Radovan’i meistritöö. Vabal ajal võimalus põigata turule, et kaasa osta suurepärast oliivõli, küpseid puuvilju või hoopiski käsitööd. Nüüd jätkub teekond Splitti. Jalutuskäik UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud linnas, mis asub palees. Imperaator Diocletianuse palee on üks omalaadsemaid ja paremini säilinud Rooma-aegseid rajatisi kogu maailmas. Seda ümbritsevad paksud müürid koos tornide ja imposantsete väravaehitistega. Pärast keisri surma tärkas palee sees linnakeskus, mis arenes eriti jõudsalt keskajal. Täna on see tore segu erinevatest ajastutest ja ehitusstiilidest, kus tooni annab Püha Domniuse katedraal, algselt keisri mausoleum, nüüd aga sulam kristlikust arhitektuurist ja klassikalisest rooma ehitusstiilist. Teeme tutvust meluga palees, lõunatame ning pärast vaba aega sõidame Ivan Meštrovic’i galeriisse, kunstimuuseumi, mis eksponeerib Horvaatia 20. sajandi suurima skulptori ja arhitekti pärandit tema kaunis suvelossis ning selle pargis.

3. PÄEV

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks.

4. PÄEV

Hommikusöök. Plitvicka järvede rahvuspark (Plitvićka Jezera) on üks kaunimaid looduspärle Euroopas. Oma unikaalse looduse ja iluga kuulub park UNESCO maailmapärandi nimekirja. Plitvicka aheljärvistusse kuulub 16 suuremat järve metsastunud kaljude vahel. Järvepeeglite kõrguste vahe on 130 m ning neid ühendab terve rida kaskaade, jugasid ja kärestikke. Läbi kristallselge sinakas-rohelise vee avanev pilt lummab oma taime- ja Puude all võib märgata õitsemas orhideesid ning alpikanne. Mägede kontrastsed värvid ja värskendav mäestikuõhk – see kõik jätab unustamatu mälestuse. Teeme mõnetunnise matka, mille lõpus saab ka keha kinnitada.

5. PÄEV

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Soovijatega teeme väljasõidu (lisatasu eest, ettetellimiselDubrovnikusse. Sõidame mööda Dalmaatsia rannikuala käänulist teed lõunapoole. Jõuame Dubrovnikusse. Linn on Horvaatia ajalukku läinud sõltumatu Ragusa vabariigina aastail 1382-1808. Jalutame ajaloolise vanalinna siledakspoleeritud tänavatel, mis peidavad stiilseid arhitektuuripärle ja jälgi kunagisest hiilgusest. Linn on korduvalt kannatada saanud küll maavärinates, küll sõdades, kuid ikka ja jälle sama kaunina üles ehitatud. Tänapäeval kuulub ta UNESCO maailmapärandi nimekirja. Teeme tiiru linnamüüril ja naudime kauneid vaateid Aadria merele ning punaste katustega vanalinnale. Vabal ajal võimalus otsida vanalinna tänavate labürindis endale lõunasöögiks sobiv kohvik. Sõit tagasi hotelli.

6. PÄEV

Hommikusöök. Sõit Pagi saarele, mille looduse eripära üllatab paiguti sarnasusega kuumaastikule. Igeriku taimestikuga lage ja kivine, kuid suurepäraste randadega Pagi saar on avastamist väärt. Siin on 2 linna, mitmeid väikesi külakesi ja toredaid turismikohti. Saare tipus asuvas Luni külas kasvavad ja annavad saaki ühed maailma vanimad oliivipuud. 1999. aastal kesk saare tühermaad avastatud salapärane, väidetavalt UFO päritolu, võrdhaarne kolmnurk Paski Trokut, on siiani mõistatuseks ning toob saarele tuhandeid palverändureid. Piirkonna märksõnadeks on tuhandeaastase traditsiooniga soolatootmine, Horvaatia kõige kuulsam ja maitsvam juust Paški sir ning imelise nõelpitsi valmistamine, mis on kantud ka UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja. Pagi saar on gurmaanidele ideaalne saar oma maitsva lambaprae, eriliste juustude ja loomulikult maitsvate veinide tõttu. Saare lambad ja tallekesed elavad looduses ja naudivad kõike head, mida saarel pakkuda on, mis väljendub ka liha ja juustude maitses. Aeg lõunaeineks Novalja Õhtuks sõidame Zadari, kus Alfred Hitchcocki sõnul on maailma kauneim päikeseloojang. Jalutame vanalinnas ja naudime merekaldal kunstnik Nikola Bašic’u kahte unikaalset kunstiteost – mereorelit, mille heli ja meloodia tekitavad tuul ja lained ning lummavat värvidemängu klaasist „päikesekettal“.

7. PÄEV

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Soovijatel võimalus ette võtta väikene meresõit, et avastada mõnda Dalmaatsia saart.

8. PÄEV

Hommikusöök. Aeg puhkuseks. Sõit lennujaama. Otselend Split-Tallinn kl 19.40-23.35 (NB! Kohalikud ajad)Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

REISI MAKSUMUS: 1460 €. Kui ühest asutusest/perest 2 osalejat, siis soodustus 2 %. Kui 4 osalejat, siis soodustus 3 %. Tasumine  Vilko koolitusarve alusel.  P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

HINNA SEES:

  • lennupiletid Tallinn-Split-Tallinn koos lennujaamamaksudega 37 € (31.08.2023 seisuga, võivad muutuda),
  • öömajad *** hotellis koos hommiku- ja õhtusöökidega
  • kohalik buss
  • Horvaatia turismimaks
  • Eestikeelne giid-reisjuht Rutt Rimmel
  • Väljastame koolitustõendi (8 AT) vastava  ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta
  • Reisi korraldus: reisifirma AS Tensi-Reisid- Ülikooli 4    51003  Tartu, reg. nr. 10323031, MTT: TRE00008

NB! Kindlasti  palume ISE  teha juurde tervisekindlustus koos reisitõrkekindlustusega!

 

LISATASU EEST (tellimine broneeringut tehes ja tasumine enne reisi): 2023. a. seisuga, võivad muutuda

  • tervise-ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • väljasõit Dubrovnikusse 73 € (reis toimub kui on minimaalselt 20 inimest),,
  • ühene majutus u 300 €.

KAASA: kehtiv ID-kaart või EV pass, ujumisriided ja ujumissussid (kiviklibune rand!).

***hotell San Antonio www.sanantonio.hr/en  Village San Antonio pakub valgusküllaseid tube traditsioonilistes kivist bangalotes. Majutusasutust ümbritsevad 100-aastased männid ning Soline rand on vaid 200 meetri kaugusel. Kõikides suurte akendega tubades on TV ja vannituba. WiFi on tasuta. Igal bangalol on privaatne istumisnurgaga terrass. Hommiku- ja õhtusööki Rootsi lauas serveeritakse kas konditsioneeriga hommikusöögisaalis või päikeseterrassil. Puhkeküla kuurordis on välibassein, restoran, baar ja kohvik. Biograd na Moru keskus on 700 meetri kaugusel.

Lendudel teenindab Air Baltic. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://transpordiamet.ee/ohutus-ja-jarelevalve/reisimine/mida-ei-tohi-lennureisile-kaasa-votta

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Registreerimine reisile  kuni kohti jätkub: E-post:  gunnar@vilkokool.ee  või mob 52 68031

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2023. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Diocletianuse palee Splitis tasuta (eraldi objektide sissepääsud tasulised)
Ivan Meštrović’i galerii Splitis 8 €
Plitvicka järvede rahvuspark 40 €
Dubrovniku linnamüür 35 €
Dubrovniku funikulöör (edasi-tagasi) 27 €
Laevasõit Zlarini saarele täpsustamisel

NB! Meie reisiprogrammid on koostatud 2023. a. seisuga. Kuna uue olukorra tõttu muutuvad sihtkohtades sageli reeglid ja nõuded, siis võib juhtuda, et need ei võimalda meil enam külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust. Sel juhul oleme sunnitud programmi muutma ja võimalusel pakkuma alternatiive vastavalt reisi ajal kehtivatele reeglitele, nõuetele jms. Samuti võivad muutuda nõuded sihtriiki sisenemiseks ja sealt naasmiseks.