Õppereis Põhja-Sakasamaale ja Rügeni saarele: SAKSAMAA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Koolituskeskus Vilko MÜ

vahendab  15.-20. augustil  2019 kõikidele huvilistele reisifirma Tensi-Reisid  6-päevase reisi (lennuk/buss) Põhja-Saksamaale ja Rügeni saarele

SAKSAMAA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Veel 5 vaba kohta!

1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas 15. augustil kell 04.40. Lend Tallinn-Helsingi kl. 06.05-06.40; Helsingi-Berliin (Tegel) kl 07.45-08.45. Sõit põhjarannikule. Teeme peatuse Stralsundis, põneva ajalooga hansalinnas. Jalutuskäik vanalinnas, mida ümbritseb igast suunast vesi. Vana turuväljak, 13. saj. raekoja filigraanselt töödeldud fassaad pärineb 14. sajandist, elumajad ja kirikud. Vaba aeg lõunasöögiks. Sõidame üle 1936. a. valminud 2,8 km pikkuse Rügendammi Rügeni saarele. See on Saksamaa suurim saar ja iseseisev maakond, puhkuse pärl. Vaheldusrikka loodusega saarelt leiab järske kaljusid ja liivarandu, lainjaid künkaid, metsi ja turbarabasid. Kuigi läbimõõtu on saarel kõigest 50 km, on sopiline rannajoon mitusada kilomeetrit pikk. Meri on siin sügavalt maismaasse tunginud moodustades lahesoppe ja abajaid. Kuurorditurism sai hoo sisse 19.saj. keskel, initsiaatoriks oli Wilhelm Malte I, Putbusi vürst. Ta oli haaratud ehituskirest, ehitas endale siia residentsi ja tõi saarele kümbluslembesed seltskonnad. Sõit Rügeni pealinna Bergenisse, mis asub täpselt saare keskel. Jalutuskäik ajaloolises vanalinnas. Majutus järgnevad 3 ööd ****hotellis (2-sed toad). Õhtusöök hotellis rootsi lauas (lisatasu eest).

2. päev

Hommikusöök. Klassitsistlik residentslinn Putbus on valge pärl rohelisel saarel – nii kutsutakse seda tema lumivalge kuurordiarhitektuuri tõttu. Elegantne hilisklassitsistlik linn kujundati 19. saj. alul. Sellest pidi saama itaalialiku atmosfääriga Põhja-Saksamaa noorim residentslinn. Siin eelistas ka Malte pere oma puhkust veeta. Tänapäeval on linnale antud mitmed tiitlid – Puhkuse linn, Rooside linn ja Valge linn. Jätkame teekonda Sellini väikelinna. Näeme mere peale ehitatud 150 meetri pikkust silda ja sellel asuvat uhket baari, erkvalge liivaga rannikule rajatud luksuslikke SPA hotelle ja kauneid villasid. Vaba aeg. Võimalus süüa lõunasööki või veeta aega rannas. Sõit Binzi. Binzis sõidame väikese rongigaklassitsistlikus stiilis Granitzi jahilossi, mis asub 107 m kõrgusel Tempelbergi mäel keset Granitzi laiuvaid metsi. Lossi ehituse tellis vürst Malte ja see annab ülevaate vürstlikust elustiilist 19. sajandil. See oli populaarne puhkekoht Euroopa aadlikele ja silmapaistvatele inimestele. Tutvume saare suurima ja armastatuima mereäärse kuurortlinna Binziga. Siin on valge liiv, klassitsistlikud villad ja muul. Lossisarnane suursugune kolmetiivaline Kurhaus 19. saj. lõpust ja taastatud 370 m pikkune meresild Seebrücke. Jalutame kaunil rannabulvardil ning stiilses vanalinnas. Linna põhjaosas on 1930. aastal Hitleri soovil ehitatud 4 km pikkune natside kuurort-puhkeküla Colossus Prora – kaheksa identset maja, kuhu mahuks 20 000 puhkajat. Nii ainulaadset ehitist peab oma silmaga nägema. Pärast sõda seisis küla kaua tühjana. Praeguseks on osa korpusi restaureeritud ja noortehotelliks kohandatud. Õhtusöökhotellis rootsi lauas (lisatasu eest).

3. päev

Hommikusöök. Kõik Rügeni külastajad, kes soovivad näha kuulsaid kriidikaljusid, pääsevad sinna läbi sadamalinna SassnitziLaevasõit Rundfahrt (ed-tag 1,5 t) kl. 10-11.30. Jõuame 1990. a. loodud Jasmundi rahvusparki, mis paikneb Lohme ja Sassnitzi vahelisel rannikualal. Jasmundi poolsaar koosneb võimsatest kriidikihtidest ja kõrgeimaks tipuks on Piekberi kriidikalju – 161 m. Miljonite aastate jooksul tekkinud 10 km pikkune valgelt särav ainulaadne kriidijärsak nn. Stubbenkammer ongi saare kuulsaim vaatamisväärsus ning saare sümbol. Mööda treppe pääseb alla rannale. Need valged kaljud on inspireerinud kunstnikke ja luuletajaid. Neeme lõpus asub kuulsaim kalju, 117 m kõrgune Königsstuhl ehk KuningatoolVaba aeg lõunasöögiks. Saare kõige põhjapoolsem tipp Kap Arkona, nn. Saksamaa Nordkap, ulatub 46 meetrit üle merepinna. Siin on Rügeni valitseja Jaromari iidse kodu varemed ja slaavlaste jumalale Svantevile pühendatud tempel ning vanad majakad.. Lähedalolevas Putgarteni idüllilise väikeküla valgeks lubjatud õlgkatustega palkmajades elavad kohalikud taevalikus rahus oma igapäevast elu. Sõit tagasi Bergenisse. Õhtusöökhotellis rootsi lauas (lisatasu eest).

4. päev

Hommikusöök. Sõidame Rügeni saart mandriga ühendava Saksamaa pikima silla kaudu Stralsundi. Jätkame teekonda. Kunagine Hansalinn Greifswald, mille panoraami ilmestavad kolm kirikutorni: kelmikas Paks Maria, Väike Jakob ja Pikk Miikael. Turuplatsi ja barokset raekoda ümbritsevad jõukate linnakodanike majad, mille fassaadid on tellisarhitektuuri toredad näited. Sõit läbi Saksamaa. Jõuame Poolasse. Endine hansalinn Szczecin asub Odra (s.k. Oderi) jõe ääres. Siin on üks Läänemere suurimaid sadamaid. 13. saj. sai Magdeburgi linnaõigused ning enamus linnaelanikest olid sel ajal sakslased. 14. saj. kuulus Hansa Liitu ja temast sai tähtis kaubalinn, kelle käes oli aeg-ajalt viljaga kauplemise monopol kogu Odra jõe vesikonnas. Tähtsaimad kaubaartiklid olid vili, sool ja heeringas. Linn oli veel läbi ajaloo nii Rootsi kui Preisimaa käes. Nüüdseks on see elav linn oma üliõpilaste ja omapärase erinevatest aegadest pärineva arhitektuuriga. Öömaja kesklinnas **IBIS hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Poola. Öömaja Lomza ***hotellis (2-sed toad).

6. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Poola ja Baltimaade. Hilisõhtuks koju, marsruudil Pärnu-Tallinn-Tartu.

 

 

REISI MAKSUMUS: 850 € (Kui ühest asutusest/perest  2 osalejat, siis soodustus 2 %. Kui 4 osalejat, siis soodustus 3 %) Tasumine  Vilko koolitusarve alusel.  P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

HINNA SEES:

  • lennupilet Tallinn-Berliin ja lennujaamamaksud 52 €
  • öömajad hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad)
  • mugavustega buss
  • giid-reisijuht Imbi Mesila ja eestikeelsed ekskursioonid
  • Väljastame koolitustõendi (8  AT) vastava  ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta
  • Reisi korraldus: reisifirma AS Tensi-Reisid- Ülikooli 4    51003  Tartu, reg. nr. 10323031, MTT: TRE000084

NB! Kindlasti soovitame ISE  teha tervisekindlustus ja  soovi korral ka reisitõrkekindlustus

 

LISATASU EEST (2018. a. seisuga, tellimine ja tasumine enne reisi)

  • kolm õhtusööki (va. joogid) hotellis rootsi lauas kokku 45 €
  • ühene majutus 90 €.

KAASA: EV pass või ID-kaart, mugavad jalanõud, ujumisriided.

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.

 

Lendudel teenindab Finnair. Pardal pakutakse tasuta kohvi, teed ja mustikamahla. Toitlustus ja teised joogid on lisatasu eest. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

Registreerimine reisile kuni  21. juuli: E-post: gunnar@vilkokool.ee, või  mob 52 68031

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. andmetel):

Laevasõit 3. päeval (1,5 tundi) 14 €
Rongisõit Granitzi jahilossi 5 €
Granitzi jahiloss 4.25 €, alla 18a tasuta
Jasmundi rahvuspark grupile 4.50 €
Kap Arkona rong 5 €
Szczecin´i kohaliku giidi tasu 3 €
Poolas lõunasöök al. 25 PLN (zlott); WC – 1 PLN
Leedus lõunasöök al. 10 €