Õppereis Šveitsi: ŠVEITSI AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Koolituskeskus Vilko MTÜ vahendab kõikidele huvilistele 11- 15. juuli 2023  reisifirma Tensi Reisid  5-päevase reisi (lennuk, buss kohapeal) Šveitsi

ŠVEITSI AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Veel 2 vaba kohta!

BIEL/BIENNE – CHASSERALI MÄGI – MURTEN – LAUSANNE – CHILLONI KINDLUS – SION – SAAS-GRUND – HOHSAASI MÄGI – FURKA KURU – ALTDORF – LUZERN – INTERLAKEN – BERN – FRIBOURG – GRUYERES
Šveits – vapustav loodus, mäed, lilleehtes linnakesed, puhtus, hoolitsetus, looduse-sõbralikkus, turvatunne… Kuulus oma kellade, pankade ja suurepärase šokolaadiga. Šveitsi linnakesed – lilledega kaunistatud purskkaevud, kilomeetripikkused arkaadid, katusega puusillad, seinamaalingud… Matkavõimalus mägiradadel.


1. PÄEV

Kogunemine Tallinna lennujaamas infoleti vastas oleva laua juures 04.20. Lend Tallinn-Frankfurt kl. 06.05-07.35, Frankfurt-Basel kl. 09.50-10.40. (NB! Kohalikud ajad! Kontrollige palun lennuaega paar päeva enne reisi). Kolme riigi kohtumispaigas Reini kallastel seisev Basel on üks Šveitsi tähtsamaid majanduskeskusi, aga tänu riigi vanimale ülikoolile ja paljudele muuseumitele on see ka oluliseks haridus- ja kultuurikeskuseks. Tutvume Baseli vanalinnaga – keskaegsed tänavad ja väljakud, toomkirik jpm. Sõites läbi Juura mägede räägime Šveitsi ajaloost, kultuurist, inimestest, kommetest… Jõuame 1607 m kõrgusele Chasserali mäele, mis on Berni Juura kõrgeim tipp. Teeme jalutuskäigu mäetippu, kust avanevad suurepärased vaated Alpidele ja Juurale ning ka Vogeesidele Prantsusmaal ja Schwarzwaldile Saksamaal. Laskume mägedest alla ja sõidame Alpide jalamil asuvasse Gruyères’i. See on eraldiseisval 810 m kõrgusel künkal asuv müüride ja valvetornidega ümbritsetud keskaegne kindlustatud linnake. See pärineb ajast, kui kogu siinne piirkond kuulus Gruyeres’i krahvide võimu alla (12.-16. saj.) ja kindlus oli kohaliku võimu keskuseks. Linnake on andnud nime ka hästituntud juustule. Sõidame Vaud Alpidesse. See on roheliste laiade orgude ja lubjakivi kaljudega Eel-Alpide piirkond. Majutus järgnevad 2 ööd Château-d’Œx’s ***hotellis (2-sed toad).

2. PÄEV

Hommikusöök. Külastame juustukoda, kus valmivad L’Etivaz’ juustud. Need on alpijuustud, mis valmivad traditsioonilisel meetodil elaval tulel. Ületame 1445 m kõrguse Mosses’ kuru ja laskume mööda mägiorge jõudes Rhône’i orus asuvasse Chablais’ veinipiirkonda. Külastame kohalikku veinikeldrit ja maitseme veine. Sõidame Genfi järve äärde. Imelises kohas, järve kaldaäärsel kaljusaarekesel Alpide jalamil, asub romantiline Chilloni kindlus. Oma 1000-aastase ajalooga on see inspireerinud nii kunstnikke kui kirjanikke. Tuntuim neist on Byron oma poeemiga “Chilloni vang“. Sõidame piki Genfi järve kallast läbi Montreaux’ ja kuulsate Lavaux’ viinapuuistanduste ja jõuame Lausanne’i. Linnaekskursioon. Kaunis vanalinn Cité künkal, mille kohal hõljub Olümpia vaim.

3. PÄEV

Hommikusöök. Kas idülliline pilt Alpidest on muinasjutt või reaalsus? Veenduge selles ise, veetes päeva looduses. Sõites läbi Simmentali oru jõuame Thuni järve äärde, mis on üks armsamaid ja suuremaid veepeegleid Šveitsis. Jõuame Lauterbrunneni orgu Jungfrau jalamile. Tõuseme hammasraudtee ja köisteega 2227 m kõrgusele Männlicheni mäele. Siit avanevad suurepärased vaated Jungfrau massiivi kuulsatele tippudele ja otse all asuvale Lauterbrunneni orule. Soovijad saavad teha väikese matka 2342 m kõrgusele Männlicheni tippu. Trümmelbachfälle, see on trummina kõmisev jõgi, mis sündinud keset igijääd ja -lund. Näeme vapustavat vetemöllu – 10 mäesisest koske toovad siia kokku kõrgmägede liustike sulavett. Väike peatus kahe kauni järve vahel valgetipuliste mägede jalamil asuvas Interlakeni Romantiline jalutuskäik Aare kuristikus, ühes selle piirkonna populaarsemas kohas. Hasli oru keskele võimsate kaljuseinte vahele on Aare jõe veed tuhandete aastate jooksul uuristanud sügava kuristiku. Soovijatele õhtusöök (lisatasu eest). Öömaja Innertkircheni külalistemajas (2-sed toad).

4. PÄEV

Hommikusöök. Sõidame funikulööriga vaatama Reichenbachi joa juures kohta, kus Conan Doyle’i väljamõeldisena hukkusid Scherlock Holmes ja professor Moriarty. Meiringenis pildistame end koos Scherlock Holmesiga. Sõidame mägedesse romantilist käänulist teed mööda, mis avati siin piirkonnas esimesena autoliikluseks. Kaunid vaated valgetipulistele mägedele, koskedele, järvedele. Susteni kurul, 2224 m kõrgusel, teeme mõnusa puhke- ja jalutuspeatuse. Jõudes mägedest alla möödume Wilhelm Telliga seotud paikadest. Väike peatus Altdorfi väikelinnas, kus näeme kuulsat Wilhelm Telli kuju. Jalutuskäik Luzernis, ühes maalilisemas Šveitsi linnakeses, mis on erinevatel aegadel olnud paljude kunstnike meelispaigaks. Kaunis vanalinn, kus juurdepääsu vee kaudu valvavad kaetud puusillad, nõjatub mäeküljele, mida piiravad müüriga ühendatud seitse kandilist torni – allesjäänud linnakindlustuse osa. Miks on üks maailma kuulsamaid monumente, looduslikust kaljust väljaraiutud “Surev lõvi” nii kurb? Ta leinab Prantsuse monarhiale truuks jäänud hukkunud šveitsi kaardiväelasi. Öömaja Luzerni lähedal ***hotellis (2-sed toad).

5. PÄEV

Hommikusöök. Keskaegne Murteni linnake, mis asub samanimelise järve kaldal. Teeme jalutuskäigu maalilises varjupakkuvate arkaadidega vanalinnas ja naudime linnamüüridelt avanevad vaateid järvele ja Juurale. Sõidame Šveitsi pealinna Berni  arkaadide, karude ja lillede linna. Lilled ümber majade liivakivist fassaadide, ümber purskkaevude, ümber kuulsa kellatorni, aedades ja parkides. Sõit mäele roosiaeda, kust avaneb kaunis vaade orus asuvale vanalinnale. Sõit Baseli lennujaama. Lend Basel-Frankfurt kl 18.50-19.45, Frankfurt-Tallinn kl 21.25-00.40 (NB! Kohalikud ajad)Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

REISI MAKSUMUS: 1170 €. Kui ühest asutusest/perest 2 osalejat, siis soodustus 2 %. Kui 4 osalejat, siis soodustus 3 %. Tasumine  Vilko koolitusarve alusel.  P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

HINNA SEES:

  • lennupiletid Tallinn-Basel-Tallinn koos lennujaamamaksudega 73 € (01.09.2022 seisuga, võivad muutuda),
  • mugavustega buss ringreisiks
  • öömajad  koos hommikusöökidega (2-sed toad)
  • giid-reisijuht Erki Kurrikoff ja eestikeelsed ekskursioonid
  • Väljastame koolitustõendi (8 AT) vastava  ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta
  • Reisi korraldus: reisifirma AS Tensi-Reisid- Ülikooli 4    51003  Tartu, reg. nr. 10323031, MTT: TRE00008

NB! Kindlasti palume ISE  teha juurde tervisekindlustus koos reisitõrke ja covidkindlustusega!

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • ühene tuba 117 €

 

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, mugavad jalanõud ja kaitsekreem päikesepõletuse vastu, kõrvatropid, sest Šveitsis helisevad kirikukellad ka öösel iga tunni järel.

Lendudel teenindab LufthansaPardal pakutakse tasuta vett ja šokolaadi. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://transpordiamet.ee/ohutus-ja-jarelevalve/reisimine/mida-ei-tohi-lennureisile-kaasa-votta

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

01.06.2022 seisuga reisil koroonaga seotud piiranguid ei ole.

 

Soovijatel palun registreerida kuni 4. juuni E-post:  gunnar@vilkokool.ee  või mob 52 68031

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2022. a. andmetel, võivad muutuda):

Juustutehas 6 CHF
Šokolaaditehas 12 CHF
Chilloni kindlus 10.50 CHF
Sõit Männlicheni mäele 48 CHF
Trümmelbachi juga 14 CHF
Aare kuristik+funikulöör Reichenbachi joa juurde 18 CHF
Õhtusöök Šveitsi külalistemajas 20 CHF
NB! Meie reisiprogrammid on koostatud 2022. a. seisuga. Kuna uue olukorra tõttu muutuvad sihtkohtades sageli reeglid ja nõuded, siis võib juhtuda, et need ei võimalda meil enam külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust. Sel juhul oleme sunnitud programmi muutma ja võimalusel pakkuma alternatiive vastavalt reisi ajal kehtivatele reeglitele, nõuetele jms. Samuti võivad muutuda nõuded sihtriiki sisenemiseks ja sealt naasmiseks.