Õppereis Šveitsi: ŠVEITSI AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Koolituskeskus Vilko MÜ vahendab kõikidele huvilistele 4.-9. juuli 2022  reisifirma Tensi Reisid  6-päevase reisi (lennuk, buss kohapeal) Šveitsi

ŠVEITSI AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Müüdud!

BIEL/BIENNE – CHASSERALI MÄGI – MURTEN – LAUSANNE – CHILLONI KINDLUS – SION – SAAS-GRUND – HOHSAASI MÄGI – FURKA KURU – ALTDORF – LUZERN – INTERLAKEN – BERN – FRIBOURG – GRUYERES
Šveits – vapustav loodus, mäed, lilleehtes linnakesed, puhtus, hoolitsetus, looduse-sõbralikkus, turvatunne… Kuulus oma kellade, pankade ja suurepärase šokolaadiga. Šveitsi linnakesed – lilledega kaunistatud purskkaevud, kilomeetripikkused arkaadid, katusega puusillad, seinamaalingud… Matkavõimalus mägiradadel.

1. PÄEV

Kohtumine Tallinna lennujaamas infoleti vastas oleva laua juures kl 04.00. Lend Tallinn-Frankfurt kl 06.05-07.35, Frankfurt-Zürich kl 09.30-10.25 (NB! Kohalikud ajad! Kontrollige palun lennuaegu paar päeva enne reisi). Teel Juura mägedesse räägime Šveitsi ajaloost, kultuurist, inimestest, kommetest… Peatume ka Biel/Bienne’i linnas, mis asub prantsuse- ja saksakeelse Šveitsi piiril. Jalutame kaunis vanalinnas. Sõidame 1607 m kõrgusele Chasserali mäele, mis on Berni Juura kõrgeim tipp. Jalutuskäik mäe tippu, kust avanevad suurepärased vaated Alpidele ja Juurale ning ka Vogeesidele Prantsusmaal ja Schwarzwaldile Saksamaal. Laskume mägedest alla ja külastame keskaegset samanimelise järve kaldal asuvat Murteni Jalutuskäik maalilises varjupakkuvate arkaadidega vanalinnas, naudime ka linnamüüridelt avanevaid vaateid järvele ja Juurale. Bulle on tänapäeval Gruyere´i piirkonna keskuseks ja turulinnaks puidule, Fribourgi mustavalge-kirju karjale ja juustule. Vanasti läbis seda kohta nn. Šveitsi juustutee, mis oli 200 aastat ainus tee ühendamas Bulle´i teiste juustulinnadega. Majutus kesklinna ***hotellis (2-sed toad).

2. PÄEV

Hommikusöök. Sõit Lausanne’i. Linnaekskursioon. Kaunis vanalinn Cité künkal, mille kohal hõljub Olümpia vaim. Sõit piki Genfi järve kallast. Romantiline Chilloni kindlus, mis on tuntud Byroni luuletuse järgi. Sôidame mööda Rhone’i jõe orgu üle 3000 m kõrguste Alpide vahel. Külastame Valais’ pealinna Sioni, linnakest Rhone’i orus kahe kindluse jalamil. Valeria – kindlusloss mitme värava, kaitsetornide ja hambulise terrassiga, millelt avaneb vaade vastasoleval kaljukünkal asuvatele Tourbillone’i kindlustuse varemetele. Teekond jätkub mööda käänulisi mägiteid – ühel pool orus vahutav mägijõgi, teisel pool kaljusein, vapustavad vaated avanemas iga teekäänaku tagant. Jõuame mägedevahelisse linnakesse Saas-Grundi. See on tüüpiline Šveitsi suusakuurort ja suvematkajate paradiis, kus pisikeste akende ja suurte rõdudega iidsed palkmajad, sammaldunud heinaküünid, hotellid ja poed – kõik on kobaras koos. Orgu valvavad üle 4000 m kõrgused valgeharjalised mäehiiud. Majutus järgnevad 2 ööd **hotellis (2-sed toad). Soovijatele õhtusöök mõlemal õhtul (lisatasu eest, ettetellimisel).

3. PÄEV

Hommikusöök. Teeme sõidu tõstukiga 3100 m kõrgusele Hohsaasi mäele, kust avaneb vaade ümbritsevatele valgetipulistele mägedele, sügavsinisele taevale ja all laiuvatele õiteehtes aasadele. Kristallselges õhus kostab karjakellade helinat. See ei ole vanaema piltpostkaart, vaid Šveitsi tõelisus. Matkavõimalus ümberkaudsetes mägedes. Erineva pikkuse ja raskusega rajad. Õhtupoolikul võib jalutada ka kabeliteel, kus 15 väikest palvekabelit paikneb vabalt kaljupangal, joondudes kivise mägitee järgi.

4. PÄEV

Hommikusöök. Jätkame tõusu mööda Rhone’i jõe orgu, kuni 2431 m kõrguse Furka kuruni, kust avaneb kaunis vaade samas tee kõrval olevale Rhone’i liustikule. Laskume mööda Reussi jõe orgu Luzerni järveni. Altdorfi väikelinn – tuntuks saanud Wilhelm Telli lugude kaudu. Luzern – üks maalilisemaid Šveitsi linnakesi kauni vanalinnaga, kus juurdepääsu vee kaudu valvavad kaetud puusillad. Linn nõjatub mäeküljele, mida piiravad müüriga ühendatud seitse kandilist torni – allesjäänud linnakindlustuse osa. Miks on üks maailma kuulsamaid monumente, loodulikust kaljust väljaraiutud “Surev lõvi” nii kurb? Ta leinab Prantsuse monarhiale truuks jäänud hukkunud šveitsi kaardiväelisi. Päikeseloojangusõit Luzerni järvel, mille ilu inspireeris ka Wagnerit. Öömaja Luzerni lähedal **hotellis (2-sed toad).

5. PÄEV

Hommikusöök. Suundume üle 1002 m kõrguse Brünigi kuru Berni Alpidesse. Väike peatus kahe kauni järve vahel valgetipuliste mägede jalamil asuvas Interlakeni Sõit Berni  arkaadide, karude ja lillede linna. Lilled ümber majade liivakivist fassaadide, ümber purskkaevude, ümber kuulsa kellatorni, aedades ja parkides. Sõit mäele roosiaeda, kust avaneb kaunis vaade orus asuvale vanalinnale. Fribourg  keskaegne purskkaevudega linn kõrgel jõekaldal prantsuse- ja saksakeelse Šveitsi piiril. Eraldiseisval 810 m kõrgusel künkal asuv Gruyeres on väike müüride ja valvetornidega ümbritsetud keskaegne kindlustatud külake. See pärineb ajast, kui kogu siinne piirkond kuulus Gruyeres’i krahvide võimu alla (12.-16. saj.) ja kindlus oli kohaliku võimu keskuseks. Külake on andnud nime ka hästituntud juustule. Majutus Bulle’i kesklinna ***hotellis (2-sed toad).

6. PÄEV

Hommikusöök. Külastame juustutehast, kus valmivad tuntud Gruyère’i juustud. Ihaldusväärne juust on šveitslastele olnud rasketel aegadel lausa valuuta eest. Üle Alpide vahetati roomlastega juustu enamasti riisi, maitseainete ja veini vastu. Külastame Cailleri šokolaaditehase külastuskeskust, kus saame teada, kuidas kakaost valmivad Šveitsi kuulsad šokolaadid. Sõit Genfi, mis on kindlasti üks kõige privilegeeritumaid linnu Šveitsis tänu oma harukordsele asupaigale kauni järve kaldal. Linnal on meeldiva ja mugava linna imidž ning see on paljude rahvusvaheliste organisatsioonide peakorterite asupaigaks. Jet d´Eau (veejuga) on Genfi sümboliks nagu Eiffeli torn Pariisile ja on üks kõrgemaid purskkaeve maailmas (145 m). Sõit lennujaama. Lend Genf-Frankfurt kl 17.55-19.10, Frankfurt-Tallinn kl 21.25-00.40 (NB! Kohalikud ajad)Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

REISI MAKSUMUS: 1190 €. Kui ühest asutusest/perest 2 osalejat, siis soodustus 2 %. Kui 4 osalejat, siis soodustus 3 %. Tasumine  Vilko koolitusarve alusel.  P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

HINNA SEES:

  • lennupiletid Tallinn-Zürich, Genf-Tallinn koos lennujaamamaksudega 80 € (27.08.2021 seisuga, võivad muutuda)
  • mugavustega buss ringreisiks
  • öömajad  koos hommikusöökidega (2-sed toad)
  • giid-reisijuht Erki Kurrikoff ja eestikeelsed ekskursioonid
  • Väljastame koolitustõendi (8 AT) vastava  ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta
  • Reisi korraldus: reisifirma AS Tensi-Reisid- Ülikooli 4    51003  Tartu, reg. nr. 10323031, MTT: TRE00008

NB! Kindlasti palume ISE  teha tervisekindlustus koos reisitõrke ja covidkindlustusega!

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • õhtusöögid hotellis 2. ja 3. päeval, kokku  56 €.
  • ühene tuba

 

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, mugavad jalanõud ja kaitsekreem päikesepõletuse vastu, kõrvatropid, sest Šveitsis helisevad kirikukellad ka öösel iga tunni järel.

Lendudel teenindab LufthansaPardal pakutakse tasuta vett ja šokolaadi. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://transpordiamet.ee/ohutus-ja-jarelevalve/reisimine/mida-ei-tohi-lennureisile-kaasa-votta

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

01.06.2022 seisuga reisil koroonaga seotud piiranguid ei ole.

 

Soovijatel palun registreerida E-post:  gunnar@vilkokool.ee  või mob 52 68031

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2021. a. andmetel, võivad muutuda):

Chilloni kindlus 10.50 CHF
Mäkkesõit Saas-Grundis 36 CHF
Rhone’i liustiku jäätunnel 9 CHF
“Päikeseloojangusõit” Luzerni järvel 30 CHF
Juustutehas 6 CHF
Šokolaaditehas 12 CHF
NB! Meie reisiprogrammid on koostatud 2021. a. kevade seisuga. Kuna uue olukorra tõttu muutuvad sihtkohtades sageli reeglid ja nõuded, siis võib juhtuda, et need ei võimalda meil enam külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust. Sel juhul oleme sunnitud programmi muutma ja võimalusel pakkuma alternatiive vastavalt reisi ajal kehtivatele reeglitele, nõuetele jms. Samuti võivad muutuda nõuded sihtriiki sisenemiseks ja sealt naasmiseks.