Õppereis Leedumaale: LEEDU AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Koolituskeskus Vilko MTÜ vahendab  kõikidele huvilistele 15.-18. augustil  2024 reisifirma Tensi-Reisid  4-päevase õppereisi (buss) Leedumaale (Palanga, Klaipeda, Kura säär)

 

LEEDU AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

 
Päikeseloojang ja puhkus Palangas, põnev meremuuseum ja Kura sääre lõputud liivaluited. Meeldiv puhkus Leedu kuulsates kuurortlinnades, mis juba sajandeid on ligi meelitanud nii tsaariajastu kuldseid päid kui ka keskklassi turiste üle Euroopa. Imeilusad ja puhtad väikelinnad piki läänerannikut kulgevate liivaste mererandadega ning vilgas ööelu, mis meenutab Vahemere kuurorte. Neringal preisi stiilis rannapromenaadid ja romantilised kalurimajakesed. Linnakestes jääb tunne nagu jalutaksid ühes lõputus ja aastaringselt päikese käes säravas roheluses. Lisaks kaunile loodusele kutsuvad teid müstiline puuskulptuuride park ja miljonitest ristidest koosnev Ristide mägi.

Teekond

1. PÄEV

Väljasõit Tallinnast kl. 08.00 Vene Kultuurikeskuse eest (Mere pst 5)Pärnust kl. 10.00 Papiniidu bussipeatusest (Riia mnt) (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda, palun kontrollige). Sõit läbi Läti. Pärast Läti-Leedu piiriületust suund Palangale. Teel teeme peatuse varaseks õhtusöögiks (lisatasu eest, ettetellimisel). Palangasse jõudes majutus hotelli. Õhtul vaba aeg sajanditevanuste traditsioonidega kuurortlinnas, mille ajalugu on tihedalt seotud Tyszkiewiczite krahvidünastiaga. Jalutuskäik populaarsel Basanaviciuse nimelisel peatänaval, mida ümbritsevad kaunid vanad puitvillad ning arvukad restoranid, kohvikud ja pubid. Meresillalt, mille pikkus on 470 m, avaneb imeline vaade luidetele, rannale ja lõputule merele. Vana tava järgi tuleb just siin kuulata mere kohinat ja nautida päikeseloojangut. Majutus kõik 3 ööd Palangas ***hotellis (2-sed toad), mis ümbritsetud Leedu kuurortlinnale kohaselt küllusliku rohelusega.


2. PÄEV

Hommikusöök. Ületame praamiga Kura lahe. Soovijatele delfiinide show: meisterlikult hüppavad, kujundeid joonistavad ja noodist laulvad delfiinid pakuvad elamust suurtele ja väikestele. Külastame meremuuseumi. Sõidame piki Kura säärt, mis aastast 2000 on kantud UNESCO maailmakultuuri pärandi nimistusse. Kitsus koosneb täielikult ainult metsast, liivast ja hiiglaslikest rändluidetest, mis aastasadade jooksul on külasid „rünnanud“. Teele jääb kormoranide koloonia. Vaatame ka kuulsa saksa kirjaniku Thomas Manni suvekodu. See oli tema lemmikpaik, kus ta koos oma perega sai veeta vaid kolm suve. Nidas imetleme ilusaid sadamavillasid ja omapäraseid tuulelippe ning tutvume merevaigutöötlejate kunstiga. Vaba aeg lõunasöögiks. Seejärel sõidame Parnidžio düüni juurde, kus asub Päikesekell. Maaliline vaade merele ja lahele. Võite jalutada ka liivaluidetel. Tagasiteel sadamasse peatume Juodkrantes. Jalutuskäik Nõidademäel. Siinsed rahvuslikus traditsioonis valmistatud puuskulptuurid, mida on enam kui 80, kujutavad mitmeid leedu muinasjutte ja legende. Praamiga Klaipedasse. Sõit tagasi Palangasse.


3. PÄEV

Hommikusöök. Palanga pärl – Birute park on üks ilusamaid ja paremini säilinud parke Leedus. Selle laskis rajada krahv Feliks Tyszkiewicz samal 1897 aastal kui sai valmis tema loss. Pargi projekti autoriks oli kuulus Prantsuse aiaarhitekt Andre. Aastal 1963 avati keset liigirikast inglise stiilis parki asuvas endises krahvilossis Merevaigumuuseum. Viieteistkümnes ruumis asub üle 4500 väljapaneku. Siin võib näha merevaiku kogu oma rikkuses ja värvivariatsioonides. Lisaks kõikmõeldavad esemed, mida merevaigust on võimalik valmistada, ehetest mängutraktorini. Esimesel korrusel saab näha ajaloolist lossiinterjööri krahvipere ajastust. Muuseum on kuulus ka tänu oma iga-aastastele kultuuriüritustele, juba üle 30 suve toimuvad siinsel väliterrassil kontserdid. Vaba pärastlõuna puhkuseks Palangas. Suvitajaid ootavad rand, kaubandus ja lõbustused Palanga promenaadil oma arvukate restoranide, kohvikute ja pubidega. Naudime rohelist kuurortlinna kogu selle lõputus kauniduses.


4. PÄEV

Hommikusöök. Alustame koduteed. Peatus pühal Ristide mäel, kuhu on jätnud riste miljonid inimesed üle kogu maailma, sealhulgas ka paavst Johannes Paulus II. Võimalus soetada kaunilt nikerdatud Leedu käsitööd. Edasi sõit Bauska lähedale. Siin asuv Baltimaade suurim, muinasjutuliselt kaunis Rundāle loss on barokk- ja rokokoostiili elegantsemaid näiteid. Loss on ehitatud Kuramaa hertsogile Ernst Johann von Bironile arhitekt F. B. Rastrelli (Talvepalee autori) projekti järgi 18 sajandil. Suurema osa interjöörist on loonud kujur J. M. Graf ning maalikunstnikud F. Martini ja K. Cuki. Lossis on külastajatele avatud esindusruumid – Kuldne ja Valge saal, Suur Galerii, paraadsalongid ning hertsogi ja hertsoginna isiklikud ruumid. Tutvume nii lossi sisemuse, selle kunstivaradega kui ka imelise prantsuse stiilis pargiga. Rastrelli on kujundanud lossi taha ka esindusliku roosiaia, mis peegeldab roosiaretuse ajalugu Euroopas 18 sajandist tänaseni. Täies õiteilus roosiaias õitseb juulikuus rohkem kui 10000 roosi, 2400 erinevast sordist. Sõit koju marsruudil Pärnu-Tallinn. Koju jõuab hilisõhtul või öösel.


REISI MAKSUMUS: 490 € (Kui ühest asutusest/perest  2 osalejat, siis soodustus 2 %. Kui 4 osalejat, siis soodustus 3 %) Tasumine  Vilko koolitusarve alusel.  P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

HINNA SEES:

 • öömaja Palangas  ***hotellis (2-kohalised toad) koos hommikusöökidega
 • mugavustega buss
 • eestikeelne giid-reisijuht Linda Viller ja eestikeelsed ekskursioonid
 • edasi-tagasi praamipiletid Neringale,
 • parkimised, teedemaksud ja kuurortmaks Neringal,
 • Väljastame koolitustõendi (8  AT) vastava  ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta
 • Reisi korraldus: reisifirma AS Tensi-Reisid- Ülikooli 4    51003  Tartu, reg. nr. 10323031, MTT: TRE000084

NB! Palun ISE  teha juurde tervisekindlustus koos reisitõrkekindlustusega.

LISATASU EEST (2023 seisuga, tellimine ja tasumine enne reisi):

 • Meremuuseum 12 € täiskasvanu, õpilane ja al 65.aastast 6 €,
 • Delfiinide show 14 € täiskasvanu, õpilane ja al 65.aastast 9,5 €,
 • Rundale palee+aed 16,5 € täiskasvanu/pensinär, 5,4 € õpilane
 • varane õhtusöök Leedus 13 €,
 • ühene majutus 100 € (kuni tube on saada).

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, ujumisriided, rannarätik.

NB! Kaasa võtta üliõpilaspilet, pensionitunnistus, õpilaspilet või ISIC-kaart grupipiletite ostmiseks ja EU ravikindlustuskaart!

 

Soovijatel palun registreerida kuni kohti jätkub : E-post: gunnar@vilkokool.ee või  mob 52 68031

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2024. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Merevaigumuuseum Täisk. 8 € Õpil.,pensionär 4 €

NB! Meie reisiprogrammid on koostatud 2024.a seisuga. Kuna uue olukorra tõttu muutuvad sihtkohtades sageli reeglid ja nõuded, siis võib juhtuda, et need ei võimalda meil enam külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust. Sel juhul oleme sunnitud programmi muutma ja võimalusel pakkuma alternatiive vastavalt reisi ajal kehtivatele reeglitele, nõuetele jms. Samuti võivad muutuda nõuded sihtriiki sisenemiseks ja sealt naasmiseks.