Õppereis Iirimaale ja Põhja-Iirimaale: IIRIMAA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Koolituskeskus Vilko MTÜ vahendab  9.-15. augustil 2024 kõigile huvilistele reisifirma  Tensi-Reisid  korraldatud 7-päevase reisi (lennuk/buss kohapeal) Iirimaale ja Põhja-Iirimaale

IIRIMAA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

 Veel 6 vaba kohta! 

Iirimaa ilu on legendaarne – rohelistest aasadest sügavate süngete järvedeni ja metsikute lainjate küngasteni. Mitte kusagil mujal ei ole vesi nii kristallselge ja maastik nii inimkätest puutumata. Reisimine mööda Iirimaad on nagu tagasipöördumine aegadesse, mil elutempo oli aeglasem. Iirlaste hulgast on pärit Swift, Sheridan, Wilde, Joyce ja O’Casey. Öeldakse, et igal mehel, kes Dublini pubis oma pärastlõunast napsi võtab, on kodus ootamas lõpetamata romaan. Iirlaselt saab õppida oskust nautida iga eluhetke. Maailmas on vähe kohti, mille ajalugu on igal sammul näha kogu oma eheduses. Iirimaa on üks selliseid.


1. PÄEV

Kohtumine Tallinna lennujaamas …….. kl 04.00. Lend Tallinn – Helsingi kl 06.-06.35, Helsingi – Dublin kl 08.15-09.30. (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi)Linnaekskursioon bussiga üle tuhande aasta vanuses Dublinis. Külastame keskaegset Dublini kindluslossi, mis oli Inglise ülemvõimu keskuseks üle 700 aasta. Vaatame väljast Trinity College`it, Iirimaa vanimat ja suurimat ülikooli ja külastame Püha Patricku katedraali. Käime Guinnessi õlletehase külastuskeskuses, kus tutvume populaarse õllesordi 200-aastase ajalooga ja maitseme ka kuulsat õlut. Keskuse kõige kõrgemalt korruselt avaneb kena vaade linnale. Legendi kohaselt on Dublini majade uksed erinevat värvi selleks, et peale Guinessi õlle joomist oma koduuks kergemini leitav oleks. Soovijatele õhtusöök hotellis (lisatasu eest, ettetellimisel). Öömaja Dublini ***hotellis (2-sed toad).

2. PÄEV

Hommikusöök. Hommikul vaba aeg Sõit Põhja-Iirimaale Belfasti. Linnaekskursioon bussiga. Lagani jõe kaldal asuvas Belfastis vaatame katoliiklaste ja protestantide poliitilisi seinamaalinguid, möödume hilisviktoriaanlikust suurest ooperimajast ning Belfasti kuulsaimast pubist „Crown Liquoer Saloon“. Näeme ka Põhja-Iirimaa auväärseima ülikooli Queens University peahoonet. Vaba aeg Belfasti südalinnas suurejoonelise raekoja lähistel. Sõit öömajja. Soovijatele õhtusöök hotellis (lisatasu eest, ettetellimisel). Öömaja **hotellis (2-sed toad).

3. PÄEV

Hommikusöök. Teel Titanicu muuseumi näeme Alberti memoriaalkella, W5 interaktiivset teaduskeskuse kompleksi ja kaasajastatud sadamapiirkonda endisel dokkide alal. Üle linna paistavad kunagiste vägevate laevatehaste kaks tohutusuurt kraanat, mida hüütakse Simsoniks ja Koljatiks. Külastame Titanicu muuseumit – suurimat, kaasaegseimat ja põhjalikumat näitust sellest traagilisest, kuid imelisest laevast. Muuseum asub samas kohas, kus Titanic ehitati. Hoone ise on vaieldamatult kaasaja arhitektuuri tippsaavutus. Ekspositsioon tutvustab laeva ehitamise saagat, selle sisustust ja erinevaid reisijate klasse, esimest ja ühtlasi ka viimast reisi ning järelkajasid kuni tänapäevani (piletid ainult ettetellimisel). Sõit põhjarannikule. Edasi suundume Gigantide rannikule. Iidse vulkaanipurske tagajärjel tekkinud rohkem kui 40 000 basaltsammast on Inglismaa üks suurimatest looduslikest imedest ja see on kantud muuhulgas ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Enamus sammastest on kaheksanurksed, kõrgeimad küündivad 12 m kõrgusele. Külastuskeskuses on võimalik lõunat süüa. Sõit Sligosse. Öömaja kesklinnas ****spa-hotellis (2-sed toad). Õhtusöök hotellis (hinna sees).

4. PÄEV

Hommikusöök. Ilusa ilma korral näeme eemalt iirlaste püha mäge Croagh Patrickut, kus iirlaste kaitsepühak nende eest 40 päeva järjest palvetas. Sõidame läänerannikule Connemara Rahvuspargi aladele. See on ilusamaid paiku Iirimaal. On öeldud, et ilma seda piirkonda nägemata ei tohiks Iirimaalt lahkuda. Looduslikult kaunis ja ajalooliselt oluline paik. Teele jääb Connemara mägine unustamatuid vaateid pakkuv loodus. Külastame Kylemore Abbey – romantiline loss peegeldumas järveveel iidse looduse rüpes ning liigirohke tõelist silmailu pakkuv lille- ja köögiviljaaed. Võimalus iiri-päraselt lõunastada. Jalutuskäik Galway’s – hetkel Iirimaa kõige populaarsemas linnas. Arvutud pubid, tänavamuusikud ja kohad, mis jutustavad ajaloost. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

5. PÄEV

Hommikusöök. Päev looduses. Jalutuskäik Burreni (gaeli keeles Kaljune maa) omapärasel lubjakiviplatool. Lõhenenud maa ainulaadse taimestikuga, kus kohalike liikidega kõrvuti kasvavad ka Iirimaal muidu nii haruldased Vahemere-äärsed taimed. Selle kuumaastiku südames asub eelajalooline matmispaik Poulnabrone’i dolmen. Kõnnime kõrgel majesteetlikel Cliffs of Moher kaljudel – üle 200-meetri kõrgused maalilised kaljud Atlandi ookeani rannikul. Järsk püstkalju oma musta kilt- ja liivakivikihtidega on heaks pesitsuspaigaks paljudele merelindudele. Sõit mööda Iirimaa maalilisi teid. Külastame muljetavaldavat keskaegset Bunratty kindluslossi. Seejärel tutvume kõrvalolevas vabaõhumuuseumis 19. saj. iiri külaeluga. Kompleks koosneb täelikust külast, kus on nii kauplused, elamud töölismajast kuni häärberini ning ka talumaja koos viljaveskiga. Sõit Killarney’sse. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

6. PÄEV

Hommikusöök. Ring of Kerry on tuntud oma kaunite mäestiku- ja merevaadete, lopsaka taimestiku ja värvikate iiripäraste külade poolest. See on Iirimaa üks kuulsamaid ja müstilisemaid piirkondi. Teeme peatusi värviküllastes väikelinnades. Armsas kuurortlinnas Waterville’is näeme võimsaid graniitkaljusid ja imetleme piirkonna ühte kuulsaimat ja maalilisemat vaadet Coomakista kurule. Võluvas värviliste majadega väikelinnas Sneem on võimalus iiri-päraselt lõunastada. Sõidame Kissane lambafarmi, kus peremees demonstreerib lammaste karjatamist koertega. Kenmare lähistel elas iiri vabadusvõitleja Daniel O’Connel. Alustame tagasiteed Killarney suunas, mis on Ring of Kerry algus ja lõpppunktiks. Teeme jalutuskäigu saj. keskpaigast pärit viktoriaanliku Muckrossi maamõisa territooriumil, et nautida iidset parki ja vaadet Killarney järvele. Järvederohke rahvuspargi territooriumile jääb ka Iirimaa kõrgeim Carrauntoohili mägi (1041 m). Öömaja Clonmelis ****spa-hotellis (2-sed toad).

7. PÄEV

Hommikusöök. Külastame Tipperary lauskmaal 61 m kõrgust Casheli kaljut. Näeme kaljul asuvaid keskaegse katedraali ja kloostri varemeid ning ainulaadset ümartorni. See 28 m kõrgune torn on vanim ja kõrgeim ehitis kaljul, mis võimaldas Casheli asukatel valvata ümbritsevat tasandikku. Sõit läbi looduskauni piirkonna Wicklow mägedesse. Jalutuskäik Powerscourti aias, mis on ilusaim Iirimaal nii kujunduse kui ka ümbritseva looduse poolest. Lilleõites terrassid, kujundlikud järved, üle 200 liigi puid ja jaapani aed pakuvad silmarõõmu kõigile. Vaba aeg lõunasöögiks. Sõit lennujaama. Lend Dublin – Helsingi kl 18.00-23.05, Helsingi – Tallinn kl 23.50-00.25 (NB! Kohalikud ajad)Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

 

REISI MAKSUMUS: 1680 € (Kui ühest asutusest/perest  2 osalejat, siis soodustus 2 %.) Tasumine  Vilko koolitusarve alusel.  P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

HINNA SEES:

 • lennupiletid Tallinn-Dublin-Tallinn,
 • lennujaamamaksud 36 € (21.09.2023 seisuga, võivad muutuda),
 • öömajad hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
 • 3. päeva õhtusöök hotellis
 • kohalik buss ringreisiks,
 • giid-reisijuht Krista Pisuke ja eestikeelsed ekskursioonid
 • Väljastame koolitustõendi (8 AT) vastava  ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta
 • Reisi korraldus: AS Tensi-Reisid- Ülikooli 4    51003  Tartu, reg. nr. 10323031, MTT: TRE000084

NB! Kindlasti palume ISE  teha tervisekindlustus koos reisitõrkekindlustusega.

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

LISATASU EEST ( 2023.  seisuga, hinnad võivad muutuda, tellimine ja tasumine enne reisi)

 • esimesel päeval 3-käiguline õhtusöök hotellis 28 €
 • teisel päeval õhtusöök hotellis 26 € (praad)
 • Guinnessi õlletehase külastuskeskus (hinnas 1 pint õlut) 23 €, laps 5-18 a 10 €
 • Moheri kaljud (s.h Atlandi ookeani kaljude näitus) 10 €, pens/õpil 13-18 a 9 €, alla 12 a tasuta
 • Titanicu muuseumi sissepääs
  • 27 € täisk,
  • 23 € pens 60+ ja üliõp,
  • 13 € laps 5-16a.
 • Gigantide ranniku külastuskeskus (audiogiid ja kaljud) + buss
  • 14 € täisk,
  • 8 € laps 5-16a.
 • ühene majutus 580 €

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass, elektriliste aparaatide kasutamiseks vajalik adapter (saab osta Eestist elektroonikapoodidest või kohapealt – hind u 7 €), natuke inglise naelu Põhja-Iirimaa jaoks (oma kulud). Ujumisriided ja ujumismüts (spa-hotellis ehk jääb aega ka basseini jaoks).

Lendudel teenindab FinnairPardal pakutakse tasuta kohvi, teed ja mustikamahla. Toitlustus ja teised joogid on lisatasu eest. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://transpordiamet.ee/ohutus-ja-jarelevalve/reisimine/mida-ei-tohi-lennureisile-kaasa-votta

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Registreerimine reisile kuni kohti jätkub E-post: gunnar@vilkokool.ee, või  mob 52 68031

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2023 seisuga, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Dublini kindlusloss 7.50 €, lapsed 4 €, alla 12a tasuta
St. Patricku katedraal 7 €, õpil 6 €
Kylemore Abbey ja aed 10 €
Kellsi lamba-show 6 €
Bunratty loss ja vabaõhumuuseum 15.25 €, pens 11.50 €
Rock of Cashel 6 €, laps/õpil 4 €
Powerscourti aed 10 €, pens 8.50 €
Jootraha bussijuhile 10 €
Lõunasöögi hind orienteeruvalt 10-11 € praad, 5-6 € kiirtoit

NB! Meie reisiprogrammid on koostatud 2023. a seisuga. Kuna uue olukorra tõttu muutuvad sihtkohtades sageli reeglid ja nõuded, siis võib juhtuda, et need ei võimalda meil enam külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust. Sel juhul oleme sunnitud programmi muutma ja võimalusel pakkuma alternatiive vastavalt reisi ajal kehtivatele reeglitele, nõuetele jms. Samuti võivad muutuda nõuded sihtriiki sisenemiseks ja sealt naasmiseks.