Õppereis Iirimaale: IIRIMAA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Koolituskeskus Vilko MTÜ vahendab  5.-11. augustil  2022 kõigile huvilistele reisifirma  Tensi-Reisid  korraldatud 7-päevase reisi (lennuk/buss kohapeal) Iirimaale

IIRIMAA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Toimuvad ka huvitavad 2 AT psühholoogialoengud:

LEVINUMAD LOODUSTERAAPIAD

Lektor Toivo Niiberg MSc

ENESETEADLIKKUS IGAPÄEVAELUS

Lektor Aet Lass MA

 

NB! Veel 8 vaba kohta!

 

Iirimaa ilu on legendaarne – rohelistest aasadest sügavate süngete järvedeni ja metsikute lainjate küngasteni. Mitte kusagil mujal ei ole vesi nii kristallselge ja maastik nii inimkätest puutumata. Reisimine mööda Iirimaad on nagu tagasipöördumine aegadesse, mil elutempo oli aeglasem. Iirlaste hulgast on pärit Swift, Sheridan, Wilde, Joyce ja O’Casey. Öeldakse, et igal mehel, kes Dublini pubis oma pärastlõunast napsi võtab, on kodus ootamas lõpetamata romaan. Iirlaselt saab õppida oskust nautida iga eluhetke. Maailmas on vähe kohti, mille ajalugu on igal sammul näha kogu oma eheduses. Iirimaa on üks selliseid.1. PÄEV

Kohtumine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 04.15 Lend Tallinn-Helsingi kl 06.00-06.35, Helsingi-Dublin kl 08.15-09.30 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi)Linnaekskursioon bussiga üle tuhande aasta vanuses Dublinis. Peatänav, valitsuse ja muuseumide kvartal, georgiaanlik linnaosa, linnapargid. Legendi kohaselt on Dublini majade uksed erinevat värvi selleks, et peale guinessi õlle joomist oma koduuks kergemini leitav oleks. Käime Guinnessi õlletehase külastuskeskuses, kus tutvume populaarse õllesordi 200-aastase ajalooga ja maitseme ka kuulsat õlut. Keskuse kõige kõrgemalt korruselt avaneb kena vaade linnale. Majutus hotelli. Aeg puhkuseks. Soovijatele õhtusöök hotelli restoranis (lisatasu eest, ettetellimisel). Majutus 2 järgnevat ööd Dublinis ***hotellis (2-sed toad).

2. PÄEV

Hommikusöök. Meid ootab keskaegne Dublini kindlusloss, mis oli Inglise ülemvõimu keskuseks üle 700 aasta. Püha Patricku katedraali külastus. Jalutame Trinity Kolledži territooriumil, mis on Iirimaa suurim ja vanim kolledž. Külastame kolledži vana raamatukogu. Vaba aeg pealinnaga tutvumiseks. Õhtul saavad soovijad jalutada kuulsas Temple Bari piirkonnas. Võimalus minna õhtusöögile kohalikku pubisse ja nautida autentset iiri atmosfääri.

3. PÄEV

Hommikusöök. Sõit Donegali krahvkonda, mille läänerannikul asub üks Iirimaa paremini varjatud saladusi. Atlandi ookeani lainetest u 600 m kõrgusel asuvad Slieve League (Hall mägi) kaljud on tuntud kui Euroopa kõrgeimad merekaljud. Need on umbes 3 korda kõrgemad Moheri kaljudest iirimaa läänerannikul. Enne ürgse looduse nautimist lõunatame armsas kohalikus Ti Linn kohvikus, sööme donegali kodust mereandide suppi (seafood chowder). Samas asub ka iiri käsitöö ja suveniiride kauplus. Külastuskeskuse juurest sõidame minibussidega ülemise vaatekoha juurde, kust avanevad panoraamsed vaated rannikule ja Atlandi ookeanile. Lisaks suurepärastele vaadetele on Slieve League ja selle ümbruskond olnud olulise tähendusega iirlaste jaoks. Seda kohta tunti ka püha mäena, kuhu korraldati kristlikke palverännakuid üle tuhande aastaJääb aega jalutamiseks ümbruskonnas. Sõidame laheäärsesse võluva sadamaga Donegali, samanimelise krahvkonna pealinna. Donegal tähendab tõlkes “võõramaalaste kindlust” viikingite järgi, kes siia oma kantsi ehitasid. Oli kunagi ajaloolise Gaeli kuningriigi Oma praegust kuju hakkas linn omandama kohaliku iiri klanni O´Donnellite võimu ajal, kes ehitasid siia 15 sajandil endale residentsiks võimsa kindluslossi, mis on tänaseks restaureeritud ja asub vanalinna piiril. Linna keskuseks on atraktiivne väljak Diamond (teemant) – ajalooline turuplats, mille kujundas ümber 17 sajandi alguses sir Basil Brooke. Väljaku keskel asetsev obelisk meenutab 4 frantsiskaani munka, kes kirjutasid 1630ndatel aastatel “Nelja isanda aastaraamatud” , mis jutustavad keldi rahva loo alates ajast 40 päeva enne Suurt Üleujutust kuni 16 sajandi lõpuni. Keskväljaku ümbruses on mitmeid jalakäijate piirkondi väikeste poodide, pubide ja värviliste majadega. Sõit Sligosse rannikuäärset teed möödaÕhtusöök hotellis (hinnas). Öömaja ****hotellis (2-sed toad).

4. PÄEV

Hommikusöök. Ilusa ilma korral näeme eemalt iirlaste püha mäge Croagh Patrickut, kus iirlaste kaitsepühak nende eest 40 päeva järjest palvetas. Sõidame läänerannikule Connemara Rahvuspargi See on ilusamaid paiku Iirimaal. On öeldud, et ilma seda piirkonda nägemata ei tohiks Iirimaalt lahkuda. Looduslikult kaunis ja ajalooliselt oluline paik. Teele jääb Connemara mägine unustamatuid vaateid pakkuv loodus. Külastame Kylemore Abbey – romantiline loss peegeldumas järveveel iidse looduse rüpes ning liigirohke tõelist silmailu pakkuv lille- ja köögiviljaaed. Võimalus iiri-päraselt lõunastada. Jalutuskäik Galway’s – hetkel Iirimaa kõige populaarsemas linnas. Arvutud pubid, tänavamuusikud ja kohad, mis jutustavad ajaloost. Öömaja kesklinnas ****hotellis (2-sed toad).

5. PÄEV

Hommikusöök. Alustame tänast päeva taas looduses. Jalutuskäik Burreni (gaeli keeles Kaljune maa) omapärasel lubjakiviplatool. Lõhenenud maa ainulaadse taimestikuga, kus kohalike liikidega kõrvuti kasvavad ka Iirimaal muidu nii haruldased Vahemere-äärsed taimed. Selle kuumaastiku südames asub eelajalooline matmispaik Poulnabrone’i dolmen. Sõidul mööda Iirimaa maalilisi teid läbi väikeste külade ja kauni iiri looduse näeme ka kütkestavaid rannikuvaateid. Teeme peatuse Atlandi ookeani kaldal asuvas golfikeskuses ja kuurortlinnas Lahinchis, kus saab ilusa ilma korral kivisel rannal jalutada ja nautida ookeanivaadet. Julgemad võivad ette võtta ka supluse ookeanilainetes. Lõunatame Bunratty külastuskeskuses. Seejärel külastame muljetavaldavat keskaegset Bunratty kindluslossi ning tutvume kõrvalolevas vabaõhumuuseumis 19 sajandi iiri külaeluga. Kompleks koosneb täelikust külast, kus on nii kauplused, elamud töölismajast kuni häärberini ning ka talumaja koos viljaveskiga. Sõit Killarneysse. Soovijatele õhtusöök hotellis (lisatasu eest, ettetellimisel). Öömaja ****hotellis (2-sed toad).

6. PÄEV

Hommikusöök. Sõidame lambafarmi. Näeme erinevaid lambatõugusid ning peremees demonstreerib lammaste karjatamist koertega (Kellsi lamba-show). Ring of Kerry on tuntud oma kaunite mäestiku- ja merevaadete, lopsaka taimestiku ja värvikate iiripäraste külade poolest. See on Iirimaa üks kuulsamaid ja müstilisemaid piirkondi. Teeme peatusi värviküllastes väikelinnades. Armsas kuurortlinnas Waterville’is näeme võimsaid graniitkaljusid ja imetleme piirkonna ühte kuulsaimat ja maalilisemat vaadet Conakista kurule. Võluvas värviliste majadega väikelinnas Sneem on võimalus iiri-päraselt lõunastada. Kenmare lähistel elas iiri vabadusvõitleja Daniel O’Connel. Alustame tagasiteed Killarney suunas, mis on Ring of Kerry algus ja lõpppunktiks. Teeme jalutuskäigu 19 saj keskpaigast pärit viktoriaanliku Muckrossi maamõisa territooriumil, et nautida iidset parki ja vaadet Killarney järvele. Järvederohke rahvuspargi territooriumile jääb ka Iirimaa kõrgeim Carrauntoohili mägi (1041 m). Öömaja ****spa-hotellis (2-sed toad).

7. PÄEV

Hommikusöök. Külastame Tipperary lauskmaal 61 m kõrgust Casheli kaljut. Näeme kaljul asuvaid keskaegse katedraali ja kloostri varemeid ning ainulaadset ümartorni. See 28 m kõrgune torn on vanim ja kõrgeim ehitis kaljul, mis võimaldas Casheli asukatel valvata ümbritsevat tasandikku. Sõit läbi looduskauni piirkonna Wicklow mägedesse. Jalutuskäik Powerscourti aias, mis on ilusaim Iirimaal nii kujunduse kui ka ümbritseva looduse poolest. Lilleõites terrassid, kujundlikud järved, üle 200 liigi puid ja jaapani aed pakuvad silmarõõmu kõigile. Vaba aeg lõunasöögiks. Sõit lennujaama. Lend Dublin-Helsingi kl 18.05-23.05, Helsingi-Tallinn kl 23.45-00.20 (NB! Kohalikud ajad)Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

REISI MAKSUMUS: 1430 € (Kui ühest asutusest/perest  2 osalejat, siis soodustus 2 %.) Tasumine  Vilko koolitusarve alusel.  P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

HINNA SEES:

 • lennupiletid Tallinn-Dublin-Tallinn,
 • lennujaamamaksud 107 € (29.09.2021 seisuga, võivad muutuda),
 • öömajad *** ja **** hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
 • 3. päeva õhtusöök hotellis
 • kohalik buss ringreisiks,
 • giid-reisijuht Krista Pisuke ja eestikeelsed ekskursioonid
 • Väljastame koolitustõendi (8 AT) vastava  ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta
 • Reisi korraldus: AS Tensi-Reisid- Ülikooli 4    51003  Tartu, reg. nr. 10323031, MTT: TRE000084

NB! Kindlasti palume ISE  teha tervisekindlustus ja soovitavalt koos reisitõrke( coviv)kindlustusega

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

25.03.2022 seisuga reisil koroonaga seotud piiranguid ei ole.

LISATASU EEST (2021.a. seisuga, võivad muutuda, tellimine ja tasumine enne reisi)

 • õhtusöök 1. päeval  23 €,
 • õhtusöök 5. päeval  28 €,
 • Guinnessi õlletehase külastuskeskus (hinnas 1 pint õlut)  19.50 €,
 • lõunasupp 3. päeval Ti Linni kohvikus  7 €,
 • ühene majutus 308 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass, elektriliste aparaatide kasutamiseks vajalik adapter (saab osta Eestist elektroonikapoodidest või kohapealt – hind u 7 €). Ujumisriided ja ujumismüts (spa-hotellis aega ka basseini jaoks). Mugavad jalanõud ja vihmakindel tuulepluus.

Lendudel teenindab FinnairPardal pakutakse tasuta kohvi, teed ja mustikamahla. Toitlustus ja teised joogid on lisatasu eest. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 56×45×25 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://transpordiamet.ee/ohutus-ja-jarelevalve/reisimine/mida-ei-tohi-lennureisile-kaasa-votta

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Registreerimine reisile kuni 29. mai E-post: gunnar@vilkokool.ee, või  mob 52 68031

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2021. a. seisuga, hinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Dublini kindlusloss 6 €, õpil 4 €
Püha Patricku katedraal 7 €, õpil 6 €
Trinyti Kolledzi raamarukogu täpsustamisel
Minibuss Slieve League kaljude juurde 6 €
Kylemore Abbey ja aed 10 €
Bunratty loss ja vabaõhumuuseum 15.25 €, pens 11.50 €
Kellsi lamba-show 5 €
Rock of Cashel 6 €, õpil 4 €
Powerscourti aiad 11 €, pens/ üliõpil 8.50 €
Jootraha bussijuhile 5 €
Lõunasöögi hind orienteeruvalt 12-15 € praad, 5-6 € kiirtoit

NB! Meie reisiprogrammid on koostatud 2021. a seisuga. Kuna uue olukorra tõttu muutuvad sihtkohtades sageli reeglid ja nõuded, siis võib juhtuda, et need ei võimalda meil enam külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust. Sel juhul oleme sunnitud programmi muutma ja võimalusel pakkuma alternatiive vastavalt reisi ajal kehtivatele reeglitele, nõuetele jms. Samuti võivad muutuda nõuded sihtriiki sisenemiseks ja sealt naasmiseks.