Õppereis Iirimaale Harjumaa alusharidusjuhtidele 11.-16. mai 2022

Õppereis Iirimaale: Iirimaa ajalugu, kultuur ja haridussüsteem. Tugisüsteemid ja alushariduse tänased väljakutsed Iirimaal.

 

Koolituskeskus Vilko MTÜ vahendab Harjumaa alusharidusjuhtidele  11.-16. mail  2022  reisifirma  Tensi-Reisid  korraldatud 6-päevase õppereisi (lennuk/buss kohapeal) Iirimaale  

Iirimaa ilu on legendaarne – rohelistest aasadest sügavate süngete järvedeni ja metsikute lainjate küngasteni. Mitte kusagil mujal ei ole vesi nii kristallselge ja maastik nii inimkätest puutumata. Reisimine mööda Iirimaad on nagu tagasipöördumine aegadesse, mil elutempo oli aeglasem. Iirlaste hulgast on pärit Swift, Sheridan, Wilde, Joyce ja O’Casey. Öeldakse, et igal mehel, kes Dublini pubis oma pärastlõunast napsi võtab, on kodus ootamas lõpetamata romaan. Iirlaselt saab õppida oskust nautida iga eluhetke. Maailmas on vähe kohti, mille ajalugu on igal sammul näha kogu oma eheduses. Iirimaa on üks selliseid. 

 

 1. päev Kohtumine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 04.00 Lend Tallinn-Riia kl 05.45-06.35, Riia-Dublin kl 07.25-08.35 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). LASTEAIA KÜLASTUS. Loreto Senior Primary School Crumlin Road Dublin 12. Seejärel aeg lõunasöögiks. Linnaekskursioon bussiga üle tuhande aasta vanuses Dublinis. Peatänav, valitsuse ja muuseumide kvartal, georgiaanlik linnaosa, linnapargid. Legendi kohaselt on Dublini majade uksed erinevat värvi selleks, et peale guinessi õlle joomist oma koduuks kergemini leitav oleks. Külastame ka Püha Patricku katedraali. Sõit hotelli, Õhtul saate minna mõnda baari õhtust sööma ja Guinessi õlut jooma. Majutus 2 järgnevat ööd Dublinis ***hotellis (2-sed toad).
 2. päev Hommikusöök. LASTEAEDADE KÜLASTUS. Ballymooni koolis oleme kl 09.15 – 11.15. Sõit edasi ja kl 12.00 -13.30 külastame Malahide väikelastekooli https://stsylvestersinfantschool.com/ Aeg lõunasöögiks. Malahide lossi ja aia külastus 15.30. Malahide lossi vanim osa, 3 korruseline tornelamu, pärineb 12 sajandist. Inglise kuningas Henry II kinkis Sir Richard Talbotile lojaalse teenistuse eest siinsed maad ja sadama. Loss ja territoorium jäi Talbotite pere valdusesse peaaegu 800 aastaks. Hoonet laiendati ja kaasaajastati oluliselt 18 saj keskpaigas. Enamus interjöörist on säilinud autentsel kujul nagu näiteks tammepuidust tuba, suur hall, elutoad, raamatukogu, lastetuba, magamistoad. Need ruumid on sisustatud ajastutruu mööbliga. Seintel on rohkesti Talboti suguvõsa ja nende kaasaaegsete portreid. Lossi ümbritseb enam kui 100 ha pargi- ja aiaala, jalutusrajad, spordiväljakud (kriketi, jalgpalli, golfi, tennise mängimiseks). Siin asub ka Talboti botaanikaaed, kus on esindatud ligi 5000 erinevat liiki taimi, rohkesti Austraalia, Aasia ja Tsiili päritoluga. Pargi territooriumil asub ka liblikamaja. Tagasi linna jõudes jalutame Trinity Kolledži territooriumil, mis on Iirimaa suurim ja vanim kolledž. Õhtul saavad soovijad jalutada kuulsas Temple Bari piirkonnas. Võimalus minna õhtusöögile kohalikku pubisse ja nautida autentset iiri atmosfääri.
 3. päev Hommikusöök. Sõidame läänerannikule Connemara Rahvuspargi See on ilusamaid paiku Iirimaal. On öeldud, et ilma seda piirkonda nägemata ei tohiks Iirimaalt lahkuda. Looduslikult kaunis ja ajalooliselt oluline paik. Teele jääb Connemara mägine unustamatuid vaateid pakkuv loodus. Külastame Kylemore Abbey – romantiline loss peegeldumas järveveel iidse looduse rüpes ning liigirohke tõelist silmailu pakkuv lille- ja köögiviljaaed. Võimalus iiri-päraselt lõunastada. Jalutuskäik Galway’s – hetkel Iirimaa kõige populaarsemas linnas. Arvutud pubid, tänavamuusikud ja kohad, mis jutustavad ajaloost. Sõit öömajja. Öömaja ****hotellis (2-sed toad).
 4. päev Hommikusöök. Alustame tänast päeva taas looduses. Jalutuskäik Burreni (gaeli keeles Kaljune maa) omapärasel lubjakiviplatool. Lõhenenud maa ainulaadse taimestikuga, kus kohalike liikidega kõrvuti kasvavad ka Iirimaal muidu nii haruldased Vahemere-äärsed taimed. Selle kuumaastiku südames asub eelajalooline matmispaik Poulnabrone’i dolmen. Kõnnime kõrgel majesteetlikel Cliffs of Moher kaljudel – üle 200-meetri kõrgused maalilised kaljud Atlandi ookeani rannikul. Järsk püstkalju oma musta kilt- ja liivakivikihtidega on heaks pesitsuspaigaks paljudele merelindudele. Sõit mööda Iirimaa maalilisi teid. Lõunatame Bunratty külastuskeskuses.Külastame muljetavaldavat keskaegset Bunratty kindluslossi. Seejärel tutvume kõrvalolevas vabaõhumuuseumis saj. iiri külaeluga. Kompleks koosneb täelikust külast, kus on nii kauplused, elamud töölismajast kuni häärberini ning ka talumaja koos viljaveskiga. Sõit öömajja. Õhtusöök hotellis. Öömaja ****hotellis (2-sed toad).
 5. päev Hommikusöök. Külastame Tipperary lauskmaal 61 m kõrgust Casheli kaljut. Näeme kaljul asuvaid keskaegse katedraali ja kloostri varemeid ning ainulaadset ümartorni. See 28 m kõrgune torn on vanim ja kõrgeim ehitis kaljul, mis võimaldas Casheli asukatel valvata ümbritsevat tasandikku. Sõit läbi looduskauni piirkonna Wicklow mägedesse. Jalutuskäik Powerscourti aias, mis on ilusaim Iirimaal nii kujunduse kui ka ümbritseva looduse poolest. Lilleõites terrassid, kujundlikud järved, üle 200 liigi puid ja jaapani aed pakuvad silmarõõmu kõigile. Öömaja Dublinis ***hotellis (2-sed toad).
 6. päev Võimaluse korral pakitud hommikusöök kaasa. Sõit lennujaama. Lend Dublin-Riia kl 09.15-14.10, Riia-Tallinn kl 18.10-19.00 (NB! Kohalikud ajad). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

 

Tasumine  Vilko koolitusarve alusel.  P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja (kuna sel juhul tuleb tellida uue nimega lennupiletid, siis tõenäoliselt tuleb ka lisatasu) NB! Reisi summa võimalik kindlustuselt tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal vähemalt 1 kuu enne reisi sõlmitud kindlustusfirmaga reisikindlustustus koos reisitõrke ja covidkindlustusega.

HINNA SEES:

 • lennupiletid Tallinn-Dublin-Tallinn
 • lennujaamamaksud 22 € (03.02.2022 seisuga, võivad muutuda)
 • öömajad ***/****hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad)
 • õhtusöök 4. päeval hotelli restoranis
 • kohalik buss ringreisiks
  • Farmleigh maja giidituuri pilet
  • Moheri kaljude piirkonna ja Atlandi ookeani kaljude näituse sissepääs
 • suurte kogemustega giid-grupijuht Krista Pisuke ja eestikeelsed ekskursioonid
 • Väljastame koolitustõendi (24 AT) vastava Iirimaa ajaloo-,  kultuuri ja alusharidussüsteemiga tutvumise koolituse läbimise kohta
 • Reisi korraldus: AS Tensi-Reisid- Ülikooli 4    51003  Tartu, reg. nr. 10323031, MTT: TRE000084

NB! Lisaks palun kindlasti ise juurde teha reisikindlustus koos reisitõrke- ja covidi kindlustusega (hinnad sõltuvad vanusest), vähemalt 1 kuu enne reisi algust, muidu ei pruugi reisitõrge ja covidkindlustus kehtida. Palun kindlasti kõikidel enne kindlustusfirmadega tingimused kokku leppida, erinevatel firmadel on see erinev.

NB! ühene majutus u 350 €.

25.03.2022 seisuga reisil koroonaga seotud piiranguid ei ole.

KAASA: ID-kaart või EV pass, mis kehtib vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu. Elektriliste aparaatide kasutamiseks vajalik adapter (saab osta Eestist elektroonikapoodidest või kohapealt – hind u 7 €). Mugavad jalanõud ja vihmakindel tuulepluus.

NB! Kuna ühes hotellis on ka SPA, siis palun kaasa võtta ka ujumisriided!

Lendudel teenindab Air Baltic. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 20 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://transpordiamet.ee/ohutus-ja-jarelevalve/reisimine/mida-ei-tohi-lennureisile-kaasa-votta

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal- palun võtta selleks kaasa sularaha eurodes  (2021. a. seisuga, hinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Püha Patricku katedraal                                 7 €

Kylemore Abbey ja aed                                 10 €

Malahide loss ja aed                                       8 €

Bunratty loss ja vabaõhumuuseum                15.30 €, pens 11.50 €

Rock of Cashel                                              6 €

Powerscourti aiad                                          11 €, pens 8.50 €

Jootraha bussijuhile                                        5 €

Lõunasöögi hind orienteeruvalt                     12-15 € praad, 5-6 € kiirtoit

NB! Meie reisiprogrammid on koostatud 2021. a. seisuga. Kuna uue olukorra tõttu muutuvad sihtkohtades sageli reeglid ja nõuded, siis võib juhtuda, et need ei võimalda meil enam külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust. Sel juhul oleme sunnitud programmi muutma ja võimalusel pakkuma alternatiive vastavalt reisi ajal kehtivatele reeglitele, nõuetele jms. Samuti võivad muutuda nõuded sihtriiki sisenemiseks ja sealt naasmiseks.    NB! Hinnad võivad muutuda, juhul kui lennufirma, öömajad, kütusetarnijad muudavad oma hindu!

Sisukat õppereisi soovides                                                                                                                                                                                   

Gunnar Leets,                                                                                                                  

Koolituskeskus Vilko MTÜ juhatuse esimees-tegevjuht

5268031