Õppereis Viini: VIINI AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Koolituskeskus Vilko MÜ vahendab kõikidele huvilistele 8.-11. detsember 2022  reisifirma Tensi Reisid  4-päevase reisi (lennuk, buss kohapeal) Viini

VIINI AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Veel 2 vaba kohta!

Novembri keskpaigast jõuludeni jäävad Viinis ehituskunsti ja muuseumide, kohvikute ja kontserdisaalide, kuulsate galeriide ja butiikide uudistajate teele jõuluturud, millest kuidagi mööda ei saa. Mida lähemale pühadele, seda uhkemasse pidukuube kunagi Euroopa saatust määranud keisririigi külad ja linnad rüütatakse. Viini jõululaatade traditsioon olevat alanud juba 7. sajandil.

1. PÄEV

Kohtume Tallinna lennujaamas infoleti vastas oleva laua juures kl 03.40. Lend Tallinn-Riia kl 05.40-06.30; Riia-Viin kl 07.25-08.25 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi)Viin – see on muusika Teie hingele. Linn väärib õigustatult nime keiserlik ja on olnud sajandeid Euroopa õukonnaelu keskpunkt. Elegants ja nostalgia, luksus ja romantika, muusika, kunst, keisrite hiilgeaegu meenutavad paleed ja lossid. Siin kõlavad Straussi valsid. Linnaga tutvumist alustame kauni rokokoo interjööriga Schönbrunni lossist. Imetleme balliruumide ja söögitubade hiilgust ning eluruumide intiimsust. Õdus õhkkond, mida siin nautisid Maria Theresia ja tema järglased. Bussisõit mööda kuulsat Ringstrasset, mis oli keiser Franz Josephi suur panus linnaarendusse. Bulvar rajati vana linnamüüri asemele. Sellel asuvad esindushooned ühendavad kõiki Euroopa ajaloo suuri arhitektuuristiile: Staatsoper, Parlament, Raekoda, ülikooli peahoone, Burgtheater, Votivkirche… Külastame ka linnaparki, kus seisab üks enam pildistatud vaatamisväärsusi Viinis, valsikuningas Johann Straussi kuldne kuju Doonau nümfide keskel. Majutus hotelli. Soovijatele õhtusöök (lisatasu eest, ettetellimisel). Kui Sul napib aega kõigi kuue Viinis tegutseva jõuluturu külastamiseks, siis Raekoja ees asuvalt jõuluturult peaksid igal juhul läbi minema. Imelise arhitektuuriga ümbritsetud turul saad magusaid mandleid krõbistada, raekoja siseruumides aga õpetatakse külastajatele jõuluküpsiste ja küünalde valmistamist. Majutus järgnevad 3 ööd kesklinna ***hotellis (2-sed toad).

2. PÄEV

Hommikusöök. Pea kõik linna suurimad vaatamisväärsused asuvad 2001.aastal UNESCO maailmapärandi mälestusmärgiks kuulutatud Innere Stadtis (vanalinnas), seega on need kohad jalutuskäigu kaugusel. Linnaekskursioon jõuluehtes pealinnas. Otse vanalinna südames kõrgub võimas gooti stiilis Stephansdom, linna hing. Enam kui kaheksa sajandit on see katedraal linna valvanud, pidades vastu põlengutele ja vallutustele. Jalutame jalakäijate tänaval Grabenil, mille keskel seisavad barokne Katkusammas ja kaks purskkaevu. Samas kõrval asub Püha Peetri barokk-kirik oma suursuguse rohelise paatinakattega kupliga. Keisririigi võlu ja vaimsust mõistate alles siis, kui olete teinud jalutuskäigu vanalinnas ja läbinud Hofburgi paleekompleksi õue. Hispaania Ratsakool, Josefsplatz, Augustinerkirche, Albertina, Burggarten. Maria-Theresia väljak, kus kahel pool asuvad suuruselt maailmas neljanda galeriina tuntud Kunstiajaloomuuseum ja väga rikkaliku ning mitmekülgse kollektsiooniga Loodusloomuuseum. Alates 16. sajandist on Viin tuntud Euroopa muusikapealinnana. Ja muusikat siin jätkub. Õhtul saavad soovijad minna kontserdile (võimalusi on mitmeid).

3. PÄEV

Hommikusöök. Soovijatele Hofburgi palee külastus. See oli Austria valitsejate koduks juba 13. sajandist alates. Teeme ringkäigu keiserlikes eluruumides. Esimesed toad tutvustavad meile keisrinna Elisabethi (Sissi) elu ja ilu. Imetleme ka Keiserliku hõbeda ja lauanõude kogu. Siin on hindamatuid portselanserviise, mis jõudsid Habsburgide kätte pulmade ja sünnipäevade käigus. Vaba aeg Kunstiajaloo või Loodusloo muuseumi külastuseks või ostude sooritamiseks linna populaarsemal ostutänaval Mariahilferstrassel. Jõulutuledes Kärtnerstrasse, see jalakäijate tänav on alati olnud Viini seltkonnaelu keskpunkt, kuna ühendab linna usulise ja kultuurilise keskpunkti – Stephansdomi ühes ja Staatsoperi teises otsas. See on üks linna moekamaid tänavaid oma mitmest ajastust pärit ehitistega. Vähesed maailma maad suudavad võistelda Austria pühendumusega magusatele hõrgutistele. Austerlased armastavad oma kooke ja neil on neid väga palju erinevaid sorte. Aeg nautida viini kohvi ja kooki mõnes kesklinna õdusas kohvikus. Viin on linn, kus on alati ruumi lõõgastumiseks. Staatsoper oli esimene hoone, mille Franz Joseph I laskis ehitada prestiižsele Ringstrassele, mis rajati vana linnamüüri asemele. 1869. a. püstitatud majesteetlik Viini Riigiooper on ikka veel linna kuulsusrikka vaimuelu keskuseks. Õhtul Viini Riigiooperis Mozarti „Võluflööt“ (piletid ettetellimisel, lisatasu eest).

4. PÄEV

Hommikusöök. Jääb aega teha veel üks jalutuskäik jõuluturul. Talv on mõnus aeg ka Viini kuulsa kohvikukultuuri nautimiseks ning Austria maiuspalad nagu struudel või Sacheri ja Linzeri tort sobivad kuuma joogi kõrvale suurepäraselt. Millega Viinis veel ei koonerdata, on sokolaad ja martsipan. Peale lõunat alustame sõitu lennujaama. Teel peatume ka Hundertwasseri kirjude majade Lainelised fassaadid on kaunistatud eredavärvilise maalritöö, plaatide, keraamika ja sibulkuplitega. Seda omapärast arhitektuuri lihtsalt peab oma silmaga nägema. Lend Viin-Riia kl 19.15-22.15; Riia-Tallinn kl 23.15-00.05 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi)Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

REISI MAKSUMUS: 960 €. Kui ühest asutusest/perest 2 osalejat, siis soodustus 2 %. Kui 4 osalejat, siis soodustus 3 %. Tasumine  Vilko koolitusarve alusel.  P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

HINNA SEES:

  • lennupiletid,
  • lennujaamamaksud 50 € (19.05.22 seisuga, võivad muutuda),
  • öömaja ***hotellis kesklinna piirkonnas (2-sed toad) koos hommikusöökidega
  • transfeer hotelli ja ekskursioonid kohaliku bussiga,
  • giid-reisijuht Imbi Mesila ja eestikeelsed ekskursioonid
  • Väljastame koolitustõendi (8 AT) vastava  ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta
  • Reisi korraldus: reisifirma AS Tensi-Reisid- Ülikooli 4    51003  Tartu, reg. nr. 10323031, MTT: TRE00008

NB! Kindlasti palume ISE  teha tervisekindlustus koos reisitõrke ja covidkindlustusega!

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • piletid Viini Riigiooperis hinnaga 82 €, 103 € ja 144 € (hind sisaldab broneerimise tasu)
  • 1. päeval õhtusöök (viini šnitsel ja õunastruudel) täpsustamisel
  • ühene majutus 128 €.

 

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart

Lendudel teenindab AirBaltic. Lennukisse on lubatud kaasa võtta 23 kg äraantavat pagasit. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://transpordiamet.ee/ohutus-ja-jarelevalve/reisimine/mida-ei-tohi-lennureisile-kaasa-votta

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

16.05.2022 seisuga reisil koroonaga seotud piiranguid ei ole.

 

Soovijatel palun registreerida kuni 30. oktoober E-post:  gunnar@vilkokool.ee või mob 52 68031

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2022. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Schönbrunni loss 22 €
Hofburgi loss 15 €
Loodusloo muuseum 12 €
Kustiajaloo muuseum 16 €
linnatranspordi pilet 2.40 €

 

NB! Meie reisiprogrammid on koostatud 2021. a. kevade seisuga. Kuna uue olukorra tõttu muutuvad sihtkohtades sageli reeglid ja nõuded, siis võib juhtuda, et need ei võimalda meil enam külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust. Sel juhul oleme sunnitud programmi muutma ja võimalusel pakkuma alternatiive vastavalt reisi ajal kehtivatele reeglitele, nõuetele jms. Samuti võivad muutuda nõuded sihtriiki sisenemiseks ja sealt naasmiseks.