Õppereis Londonisse: LONDONI AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Koolituskeskus Vilko MTÜ vahendab koolivaheajal, 22.-25. aprillil 2024 kõigile huvilistele reisifirma  Tensi-Reisid  korraldatud 4-päevase reisi (lennuk/buss kohapeal) Londonisse

LONDONI AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

 


1. PÄEV

Kohtumine Tallinna lennujaamas infoleti vastas oleva laua juures kl 03.45. Lend Tallinn-Riia kl 05.35–06.25, Riia-London (Gatwick) kl 07.20–08.10 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi)London on suurlinn, mis on paljude unistuseks ja mille ümber hõljub mingi seletamatu nostalgiline aura. See on oma sündmusterohke ajaloo, uskumatult rikka arhitektuuri, tormilise kultuurielu ja suure rahvusvahelise mõjuga linn. Imetleme väljast Londoni südame kuulsaid vaatamisväärsusi. Westminster Abbey on Londoni kõige suurejoonelisema keskaegse arhitektuuriga pühakoda ja Briti monarhide viimne puhkepaik. Siin viiakse läbi kõik kroonimis- ja teised tähtsamad tseremooniad. Kõrvalasuv Parlamendihoone on juba pooltuhat aastat olnud parlamendi kahe koja – Ülem- ja Alamkoja asupaigaks. Inglismaa suurima numbrilauaga ajanäitaja Big Beni kumedaid lööke tuntakse kogu maailmas kui Suurbritannia sümbolit ning BBC kannab neid üle iga päev. Trafalgari väljak on koht, mis märgib valitsusasutuste piirkonna üleminekut meelelahutuskeskuseks. Siinse sümbolina kõrgub 50-meetrine sammas, meenutades Briti kuulsaimat mereväejuhti ja rahvuskangelast admiral Lord Nelsonit. Väljakut piiravad muuhulgas Rahvusgalerii ja riigi esindushooned. Tänapäeval on tuvidest tulvik väljak peamine meeleavalduste ja rahvakoosolekute korraldamise paik ning siia kogunevad londonlased uut aastat vastu võtma. Aeg lõunasöögiks. Vaatame väljast kuninga peamist Londoni residentsi Buckinghami paleed. Loss kuulub 18. sajandist kuningaperele, esialgu elas siin George III abikaasa, kes oma 15 lapsest 14 tõi ilmale Buckinghami palees. Kuninganna Victoria asus siia elama peale kroonimist. Edasi jätkub sõit meie bussiga London Citys – Kuninglik kohtumaja, Püha Pauli katedraal, Inglise Pank, Kuninglik börsihoone. Linnapea maja, klaasist-terasest-betoonist moodsad kõrghooned. Jõuame hotelli. Majutus järgnevad 3 ööd kesklinna ***hotellis (2-sed toad).


2. PÄEV

Hommikusöök. Soovijad saavad minna Madame Tussauds’ vahakujude muuseumisse (piletid tuleb ette tellida, kohapeal pikk järjekord). Seejärel sõidame bussiga Harry Potteri radadele (ettetellimisel). Muinasjutumaa asub Londoni lähistel Leavesdenis asuvas stuudios, kus on filmitud kõik Harry Potteri filmid alates aastast 2001. Sigatüüka Ekspress ja raudteeplatvorm 9 3/4, koolimaja koos võimsa söögisaaliga või Harry punker Dursleyde juures – paljud raamatust ja filmidest tuttavaks saanud paigad saavad justkui päriselt oma näo. Kui sa ei olnud Potteri tulihingeline fänn veel sisenedes, siis väljudes oled seda raudselt! Võlumaal veedame terve päeva. Pärast huvitavat päeva toob buss meid linna tagasi.


3. PÄEV

Hommikusöök. Sõidame metrooga Kensingtoni kuninglikku linnaossa, mis on Kesk-Londoni kalleim elamispiirkond. Siin asub Kensingtoni palee ja selle aed. Palees sündis mitu monarhi, neist viimasena kuninganna Victoria aastal 1819. Soovijatele Kensingtoni palee külastus (lisatasu eest, ettetellimisel). Aedadest lõunapool asub luksuslik Alberti memoriaal, kullatud austusavaldus kuninganna Victoria abikaasale. Printsi kujutatakse siin filosoofina, kes hoiab käes a suure maailmanäituse kataloogi. Memoriaali vastas on veel üks Victoria mälestusmärk oma abikaasale, Kuninglik Alberti Kontserdisaal. Pärastlõunal teeme laevasõidu Thamesil ning näeme Toweri silda, ühte Londoni sümbolitest, mis on Victoria-aegse insenerikunsti lennukas näide. Silda kaunistavad nurgatornikestega sillasambad, mida ühendab käigutee. Näeme väljast ka tornidega Toweri kindlust.


4. PÄEV

Hommikusöök. Paigutame pagasi hotelli hoiuruumi. Soovijatele London Eye – Millenniumi vaateratas (ettetellimisel, lisatasu eest). Vaba aeg muuseumi külastuseks või kaubanduseks, valik on teie. Oxford street pakub laia valikut poode, siit leiab igaüks oma lemmiku. Briti Muuseum (tasuta) on maailma vanim muuseum aastast 1753, mille rikkalikele kogudele pani aluse Sir Hans Sloane. Muuseumi tohutud aarded katavad 2 miljonit aastat maailma ja tsivilisatsiooni ajaloost. Rahvusgalerii (tasuta) kunstikogule pandi alus 1824. aastal. Sellest ajast alates hakkas see jõudsalt kasvama rikaste annetajate toel. Oma rohkem kui 2200 maaliga on see Londoni juhtivaks kunstimuuseumiks. Hotelli juurest transfeer lennujaamaLend London (Gatwick) – Tallinn kl 17.50–22.35 (Lennuajad muutunud!)  (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi.) Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

REISI MAKSUMUS: 1020 € (Kui ühest asutusest/perest  2 osalejat, siis soodustus 2 %.) Tasumine  Vilko koolitusarve alusel.  P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

HINNA SEES:

 • lennupiletid Tallinn-London-Tallinn
 • lennujaamamaksud 46 € (03.05.2023 seisuga, võivad muutuda),
 • öömajad ***hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad)
 • kohalik tellitud buss 1. ja 4. päeval,
 • suurte kogemustega giid-reisijuht Reet Sõrra ja eestikeelsed ekskursioonid
 • Väljastame koolitustõendi (8 AT) vastava  ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta
 • Reisi korraldus: AS Tensi-Reisid- Ülikooli 4    51003  Tartu, reg. nr. 10323031, MTT: TRE000084

NB! Kindlasti palume ISE  teha juurde  tervisekindlustus koos reisitõrkekindlustusega.

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

LISATASU EEST (2023.a. seisuga, tellimine ja tasumine enne reisi)

 • Kensingtoni palee külastus (tellida ja tasuda reisi broneerimisel)
  29 € täisk,
  23 € üle 65a; 16.-17 a,
  16 € 5-15 a
 • Madame Tussauds’ vahakujude muuseumi pilet sissepääsuga eelisjärjekorras
  36 € täisk,
  33 € laps 3-15a
 • Harry Potteri radadel + transfeerbuss edasi/tagasi 125 €,
 • London Eye (Millenniumi vaateratas)
  37 € täisk,
  31 € laps 3-15a
 • ühene majutus u 170 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass, elektriliste aparaatide kasutamiseks adapter (kolm haru, saab osta ka kohapealt).

 

Lendudel teenindab Air Baltic. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 50x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://transpordiamet.ee/ohutus-ja-jarelevalve/reisimine/mida-ei-tohi-lennureisile-kaasa-votta

Registreerimine reisile kuni kuni 17. detsember E-post: gunnar@vilkokool.ee, või  mob 52 68031

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  sularahaga Inglise naeltes (GBP) (2024. a. seisuga, võib muutuda)

Metroo päevapilet 15.20 £
Laevasõit Thamesil 15 £
Jootraha bussijuhile 5 £

NB! Meie reisiprogrammid on koostatud 2023. a.  seisuga. Kuna uue olukorra tõttu muutuvad sihtkohtades sageli reeglid ja nõuded, siis võib juhtuda, et need ei võimalda meil enam külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust. Sel juhul oleme sunnitud programmi muutma ja võimalusel pakkuma alternatiive vastavalt reisi ajal kehtivatele reeglitele, nõuetele jms. Samuti võivad muutuda nõuded sihtriiki sisenemiseks ja sealt naasmiseks.