Õppereis Horvaatiasse ja Sloveeniasse: HORVAATIA JA SLOVEENIA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Viljandi Koolituskeskus Vilko MÜ

vahendab koolivaheajal, 19.- 27. oktoobril  2019 kõikidele huvilistele reisifirma Viru Reisid  9-päevase õppereisi (buss) Horvaatiasse ja Sloveeniasse

SLOVEENIA (Ljubljana -Postojna koobastik) –HORVAATIA (Zagreb – Plitvička looduspark – Dalmaatsia rannik –Dubrovnik – Split) – AUSTRIA (Austria Alpid)

1. päev Väljasõit 19. oktoobri varahommikul. Buss sõidab Jõhvi-Tartu-Tallinn-Pärnu-Ikla. Sõit läbi Baltimaade, õhtul Leedu – Poola piir. Öömaja Poolas.

1. päev Varahommikul jätkub sõit mööda Poolat Tšehhi suunas. Öömaja enne Austria piiri.

1. päev Varahommikul jätkub sõit Lõuna-Austria (Grazi) suunas. Imetleme Alpide eelmägesid – maalilised alpiaasad. Lõuna paiku Austria–Sloveenia piir. Külastame maailmakuulsat Postojna koobastikku, kus kindlasti sõidame elektrirongiga ja teeme jalutuskäigu. Koobastik on tõeline looduse imeteos oma maa-aluse jõe ja hiigelstalaktiitidega. Tutvume ka Sloveenia pealinna Ljubljanaga (raekoda, Püha Nikolause katedraal, kindlusloss, rahvarohked välikohvikud jne). Imetleme silmapiiril kõrguvaid Alpi mägesid. Hilisõhtul saabume Horvaatiasse öömajale.

1. päev Hommikul suundume Plitvička loodusparki, mis on üks huvitavamaid ja ilusamaid loodusimesid
    Euroopas. Näeme hulgaliselt järvekesi, kärestikke, kaskaade, jugasid ja rikkalikku taimestikku
    mägede ja kaljude vahel. Pärastlõunal sõidame Splitti, mis oma 200 000 elanikuga on Dalmaatsia  ranniku mitteametlik pealinn ja suurim kultuuri-, spordi-, turismi-, teadus- ja tööstuskeskus. Paljud vaatamisväärsused on kantud UNESCO nimekirja, neist üks suurimaid on 3. saj. rajatud keiser Diokletianuse paleekompleks. Õhtul sõidame  Dalmaatsia rannikule Neumi öömajale ning oleme seal 3 ööd järjest.

5.-6.  päev     Võimalus võtta päikest ja ujuda, õhtul lõbutseda ja muidu puhata. Soovijatele paadisõit Neretva jõel koos õhtusöögi ja pillimeestega.  Väljasõit Dubrovnikusse. Dubrovniku   vanalinn on Aadria mere äärne “pärl” ja ühtlasi UNESCO kultuuripärand. Valged marmortänavad,  punased kivikatused, barokkarhitektuur ja võimsad kõrged linnamüürid, mis ümbritsevad vanalinna.  Imetleme katedraali, raekoda, kirikuid, jalutame linnamüüril.

1. päev Hommikul vara algab tagasisõit, külastame Horvaatia pealinna Zagrebit, kus peatume 2-3 tundi. Linnaekskursioon: vana ajalooline linn, mis on osaliselt sarnane nii Tallinna kui ka naabruses asuva Viini ja Budapestiga. Imetleme vanalinna, katedraali, rahvuskangelase Josip Jelaćići (Horvaatia asekuninga) kuju jne. Pärastlõunal sõidame läbi Austria Tšehhisse öömajale.

1. päev Hommikul jätkub sõit mööda Tšehhit Poola suunas. Õhtul saabume Poolasse öömajale.

1. päev Hommikul jätkub sõit läbi Baltimaade Eestisse. Hilisõhtul jõuame koju.

ÕPPEREISI MAKSUMUS : 380 € Kui ühest asutusest/ perest  2 osalejat, siis soodustus 2 %. Kui 3, siis soodustus 5 %. Kui 10 osalejat, siis soodustus 10 %. Tasumine  Vilko  koolitusarve alusel.  P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

• Mugavustega  buss (kuum vesi, video, WC)
  • öömajad (8) hotellides (3 4 kohalised toad) koos  8 hommikusöögiga.
    P.S. Soovijatele  2-kohaline majutus  kõikidel öödel lisatasuga a´ 20 €  (kõik ööd kokku)
  • eestikeelne giid-reisijuht  ja eestikeelsed ekskursioonid
  • Väljastame koolitustõendi (8  AT) vastava  ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta
  • Reisi korraldus reisfirma Viru Reisid OÜ, Keskväljak 9   41531 Jõhvi, reg. nr. 10445418

NB! Hind ei sisalda  muuseumide pileteid ja muud  toitlustamist peale 8 hommikusöögi!

NB! Kindlasti soovitame ISE  teha tervisekindlustus ja  soovi korral ka reisitõrkekindlustus!

NB!  Kaasa ID-kaart  või pass  ja käterätik!

Soovijatel palun registreerida kuni  21. juuli : E-post: gunnar@vilkokool.ee või  mob 52 68031

TUTVUMISEKS MÕNED HINNAD (2018.a. andmetel)

Sloveenia  Kasutusel euro

Ljubljana Grad 3 EUR

Postojna koobas 22 EUR

lastele 15 EUR

Horvaatia        1 EUR = 7,63 HRK

Pitsa 20-40 kuna

Lõunasöök ca 70 kuna

Dubrovniku linnamüür 150 kuna, õpilastele 50 kuna

• Spliti palee 15 kuna

Plitvička looduspargi pilet 150 kuna, õpilastele 70 kuna

Soovijatele:

Paadisõit Neretva jõel koos õhtusöögi ja pillimeestega 25 eurot

Soovitav kaasa võtta 10 – 40  poola zlotti – tualettide kasutamiseks ja einestamiseks.