Õppereis Hollandisse: HOLLANDI  AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM. HOLLANDI LILLEKASVATUSTRADITSIOONID

Koolituskeskus Vilko MÜ vahendab 21.-24. aprillil  2022 kõikidele huvilistele reisifirma Tensi-Reisid  4-päevase õppereisi (lennuk, buss kohapeal) Hollandisse

 

HOLLANDI  AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM. HOLLANDI LILLEKASVATUSTRADITSIOONID

Veel 1 vaba naiskoht!

 

MUIDERSLOTT – AMSTERDAM – KEUKENHOF – LISSE – MADURODAM – DEN HAAG – DELFT – ALKMAAR –ZAANSE-SCHANS – VOLENDAM

Kevadised tulbiväljad on väga muljetavaldavad. Võimalus viibida 50-aastase traditsiooniga lillefestivalil – näha oma silmadega majakõrguste lilleskulptuuride rongkäiku Lisse’s, külastada maailma suurima sibullillede kollektsiooniga ainulaadset Keukenhofi aeda. Saate nautida kontrastiderikast Amsterdami tuledes virvendavatel kanalitel ja Madurodamis heita pilk kogu Hollandile miniatuuris.


1. PÄEV

Kohtumine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 04.05. Lend Tallinn-Frankfurt kl 06.05-07.35, Frankfurt-Amsterdam kl 09.10-10.25 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Sõidame Muiderslotti. See on kõige paremini säilinud keskaegne loss Hollandis. Kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Siin on filmitud palju keskaegset atmosfääri vajavaid TV show’sid. 13. sajandil rajas krahv Floris V kivilossi Vechti jõe suudmealale, mis oli sel ajal peamine kaubatee Utrechti. Kaks sajandit hiljem taastas selle Baierimaa hertsog Albert I, kes oli sel ajal ka Hollandi ja Zeelandi krahv. Järgmine kuulus omanik oli poeet ja ajaloolane P.C. Hooft, kes 17. sajandi esimesel poolel veetis oma suved lossis. Ta laskis rajada ka siinse lilleaia ja istutada ploomipuud. Tänapäeval kuulub loss Rahvusmuuseumile. Lossi interjöör on restaureeritud 17.-18. sajandi stiilis ja samuti on taastatud aed. Osades ruumides eksponeeritakse esinduslikku keskaegsete relvade ja turviste kollektsiooni. Soovijatele lõunasöök (lisatasu eest). Sõit AmsterdamiLaevasõit kanalitel ja õhtune jalutuskäik “punaste laternate rajoonis“. Majutus järgnevad 3 ööd Amsterdami eeslinnas ***hotellis (2-sed toad).

2. PÄEV

Hommikusöök. Väljasõit Alkmaari. See ajalooline linnake on tuntud eelkõige tänu reedesele juustuturule, mis on tuntud juba 17. saj algusest ning toimub Waagpleinil. Siia on kokku veetud hulgaliselt juustu Edamist ja Goudast. Kuulsad juustukandjad traditsioonilistes valgetes riietes ja õlgkaabudes veavad jooksujalu kaalukotta suuri juusturattaid. Imetleme 17. sajandist pärit vanade fassaadidega kesklinna hooneid ja vana kindlust, mis on muudetud aiaks. Zaanse-Schansi vabaõhumuuseum – 17. sajandile iseloomulik tuulikute küla. Juustufarm, kus saab degusteerida ja kaasa osta ehtsat hollandi juustu. Puukingatöökojas näeme kuidas valmivad kuulsad hollandi puukingad. Külastame Volendami kaluriküla – ühte maalilisemat paika Hollandis. Saab ka proovida kohalikke toite.

3. PÄEV

Hommikusöök. Väljasõit Hollandi tulbipõldude piirkonda, kus külastame suurejoonelist Keukenhofi lilleaeda, mis on ainus omataoline Euroopas. Avatud vaid kaks kuud aastas. Peenardel õitsevad tuhanded tulbid, nartsissid, hüatsindid. Paviljonides on igal aastal uus kujundus ja uutel teemadel lillekompositsioonid. Lõuna ajal jälgime Lisse’i ümbruses lilleparaadi. See on Hollandi igakevadine uhkus. Suurte autodel veetavate lillekompositsioonide paraad läbib päeva jooksul 40 km pikkuse teekonna, saatjateks orkestrid ja võluvad trummitüdrukud. Põgus tutvus kuningliku Den Haagiga, Hollandi valitsuse ja parlamendi linnaga, mis asutati 13. saj. See on pargirohelusse sulanduv aristokraatide ja rikaste linn. Külastame Madurodami. “Mini Holland”, kus uskumatult lühikese ajaga saab ülevaate kogu Hollandist. Õhtune jalutuskäik Delftis, linnas, mis on üle maailma tuntud tänu oma sinivalgele keraamikale. Puudega ääristatud kanalite, kuulsate ehitiste ja muuseumidega on Delft üks Madalmaade võluvamaid linnu.

4. PÄEV

Hommikusöök. Päev Amsterdamis. Alustame teemandilihvimistehasega (tasuta). Aeg muuseumide külastamiseks. Valik on teie – Vincent van Gogh’i muuseum, Madalmaade Kunstimuuseum, Kaasaegse Kunsti muuseum. Soovijad saavad külastada lilleturgu ja Madame Tussaud’ vahakujude muuseumi. Jalutuskäik südalinnas. Siin on palju kaunite fassaadidega rikaste kaupmeeste häärbereid, omapärane atmosfäär, kus on läbi põimunud maailmakuulsad kunstimuuseumid kontrastiderikaste kaubandustänavatega. Linna võlu ja sarm on tema kanalid, kutsutakse ju Amsterdami Põhjamaade Veneetsiaks. Vaba aeg Transfeer lennujaama. Lend Amsterdam-Frankfurt kl 18.30-19.35, Frankfurt-Tallinn kl 21.25-00.40 (NB! Kohalikud ajad)Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

REISI MAKSUMUS: 1030 €. Kui ühest asutusest/perest  2 osalejat, siis soodustus 2 %.  Tasumine  Vilko koolitusarve alusel. P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

HINNA SEES:

 • lennupilet Tallinn-Amsterdam-Tallinn
 • lennujaamamaksud 88 € (26.05.2021 seisuga, võivad muutuda)
  • kohalik buss neljal päeval
  • majutus kõik 3 ööd Amsterdami eeslinnas ***hotellis koos hommikusöögiga (2-sed toad)
 • giid-reisijuht Ilmar Prants ja eestikeelsed ekskursioonid
 • Väljastame koolitustõendi (8 AT) vastava  ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta
 • Reisi korraldus: reisifirma AS Tensi-Reisid- Ülikooli 4    51003  Tartu, reg. nr. 10323031, MTT: TRE000084

NB! Kindlasti palume ISE  teha tervisekindlustus ja  soovi korral ka reisitõrkekindlustus

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi): (hinnad2021. a. seisuga)

 • lõunasöök 1. päeval 20 €
 • ühene majutus 191 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.

24.03.2022 seisuga on reisiks vajalik kehtiv EL-i digitaalne COVID tõend, mis kinnitab reisija vaktsineeritust või koroona läbipõdemist.
Vaktsineerituks loetakse need, kelle tõend kehtib Eestis, kuid vaktsineerimist alustades peab maksimaalse kaitse saavutamiseks vajalikust doosist möödas olema rohkem kui 14 päeva.
Läbipõdemist tõendab 90-28 päeva enne reisi lõppu saadud positiivne proov.
Alla 12 a. lastelt tõendit ei nõuta.

Lendudel teenindab LufthansaPardal pakutakse tasuta vett ja šokolaadi. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://transpordiamet.ee/ohutus-ja-jarelevalve/reisimine/mida-ei-tohi-lennureisile-kaasa-votta

Soovijatel palun registreerida kuni 3. aprill: E-post: gunnar@vilkokool.ee või  mob 52 68031

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2021. a. andmetel):

Muiderslott koos kohaliku giidiga 17 €
Alkmaari juustuturg koos kohaliku giidiga 10 €
Amsterdami kanalisõit 10 €
Keukenhof’i aed (grupihind) 17 € (tavapilet 19 €, 4-17a laps 9 €)
Madurodam (grupihind) 13 €
Madalmaade Kunstimuuseum 20 € (kuni 18a tasuta)
Van Gogh’i muuseum 19 € (kuni 18a tasuta)
Vahakujude muuseum (kl 10-17.30) 24.50 € (5-15a laps 20.50 €)
Kaasaegse Kunsti muuseum 18.50 € (üliõpilane 10 €, kuni 18a tasuta)
Rembrandti majamuuseum 14 € (ISIC kaardiga 10 €, 6-17a laps 5 €)
Tramm Amsterdamis 3 € tunnipilet
NB! Meie reisiprogrammid on koostatud 2021. a. kevade seisuga. Kuna uue olukorra tõttu muutuvad sihtkohtades sageli reeglid ja nõuded, siis võib juhtuda, et need ei võimalda meil enam külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust. Sel juhul oleme sunnitud programmi muutma ja võimalusel pakkuma alternatiive vastavalt reisi ajal kehtivatele reeglitele, nõuetele jms. Samuti võivad muutuda nõuded sihtriiki sisenemiseks ja sealt naasmiseks.