Õppereis Kanaaria saartele Tenerifele ja La Gomerale: TENERIFE JA LA GOMERA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Viljandi Koolituskeskus Vilko MTÜ vahendab koolivaheajal, 20.- 27. oktoobril 2023 reisifirma AS Tensi-Reisid  8-päevase reisi (lennuk, kohapeal buss)  Kanaaria saartele Tenerifele ja La Gomerale

TENERIFE JA LA GOMERA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Müüdud- reg. ootelehele!

NB! Samad reisid toimuvad ka koolivaheajal, 22.-29.02.2024 ja 20.-27.10.2024!                                                                                                                 


1. PÄEV

Kogunemine Tallinna lennujaamas lifti kõrval oleva Tensi Reiside ruumi juures kl …… Otselend Tallinn – Tenerife Sur …. (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). Transfeer Tenerife lõunarannikul asuvasse Playa de las Americas kuurortiNB! Oktoobris peab öömaja olema kindlasti lõunarannikul, sest põhjarannikul on sel ajal väga tuuline ja jahedam! Tenerife lõunarannik on aga saare kõige soojem, kuivem ja tuulevaiksem piirkond, seega parim paik oktoobris puhkuse veetmiseks. Playa de las Americas on Tenerife suurim kuurort saare lõunaosas, mida hinnatakse eelkõige väga heade liivarandade ja suurepärase asukoha tõttu. Majutus kõik 7 ööd Teie poolt valitud hotellis (2-sed toad).

2. PÄEV

VABA PÄEV PUHKUSEKSHommikusöök 4* ja 3* hotellides. Vaba päev puhkuseks. Soovijad saavad omal käel minna laevasõidule, külastada Tai-teemalist Siami veeparki, nautida SPA mõnusid Aqua Thermal Clubis jne.

3. PÄEV

VÄLJASÕIT – LOS GIGANTES, ERJOSE MÄED, ICOD DE LOS VINOS, CANDELARIA (hinna sees)Hommikusöök 4* ja 3* hotellides. Väljasõit põhjarannikule. Teeme peatuse vaateplatvormil, kust avaneb vaade ookeanist pea püstloodis sirutuvatele Los Gigantese võimsatele kaljudele. Merest seinana 300-600 m kõrgusele tõusvad „Hiiglased“ on muljetavaldav vaatepilt. Asume taaskord tõusule mägedesse ja sõidame läbi Santiago del Teide maakonna kuni jõuame Erjose mägedesse. Siit laskuma hakates näeb järsku muutust looduses, kus käsikäes soojemasse kliimasse suundumisega mägede kidur taimestik aina suuremaks ja lopsakamaks muutub. Teeme peatuse El Tanque vaateplatvormil. Siit avaneb kaunis vaade ookeani kaldal asuvale Garachichole, mis kunagi oli suur kaubasadam. 5. mail 1706 saatis Vulcano Negro linna poole laavavoolu. Tänapäeval on see väike kalasadam oma ilusa keskväljaku, kindluse, endiste kloostrite ja kirikuga. Suundume edasi Icod de los Vinos väikelinna. Vaatame väidetavalt maailma suurimat ja vanimat draakonipuud, mida kohalikud kutsuvad El Drago Milenario ehk tuhande-aastane draakon. 22 m kõrgusest ja 10 m läbimõõduga puust on saanud Tenerife üks enim pildistatud monumente. Kuna seda külakest kutsutakse Tenerife veinipealinnaks, siis on võimalus maitsta ja osta ka kohalikke veine. Lõunasöögipaus. Sõit läbi rohelusse mattuva viljaka Orotava oru. Taamal paistab El Teide tipp. Meid ümbritsevad sinisest ookeanist tõusvad rohelised mäenõlvad erineva eksootilise taimestikuga. See on üks saare kauneimaid vaateid. Sõidame Tenerife idarannikule, kus külastame Candelaria linna, mis võlgneb oma kuulsuse keskväljakul kaunis kirikus hoitavale Musta Madonna kujule ning kiriku kõrval peaväljakul seisvatele kunagiste saare pärismaalaste guantside kuningate pronksskulptuuridele. Iga aasta 15. augustil korraldatakse Musta Madonna auks protsessioon ja tuhanded palverändurid kõikidelt Kanaari saartelt ja kaugemaltgi tulevad Candelariasse, et palvetada Musta Madonna – Kanaari saarte kaitsepühaku poole.

4. PÄEV

VÄLJASÕIT – SAN CRISTOBAL DE LA LAGUNA, MERCEDESE METS, ANAGA MÄED, TAGANANA, SANTA CRUZ DE TENERIFE (lisatasu eest)Hommikusöök 4* ja 3* hotellides. Päeva alustame saare endises pealinnas San Cristobal de La Lagunas, mis on tänaseni kultuuri- ja usukeskus. UNESCO kaitse all olevas vanalinnas leiab lisaks paljudele kirikutele kauneid 17.-18. saj arhitektuurimälestisi, maadeavastajatele kuulunud paleesid ja jõukamate kaupmeeste elamuid. La Laguna oli 15. saj esimene „kaasaegse“ geomeetrilise ülesehitusega linn, millest sai hea eeskuju enamusele uutest asumitest Lõuna- ja Ladina-Ameerikas. Sõit viib edasi Bosque de las Mercedese metsa, mis koos oma taimede rohkusega on üks viimastest ürg-eelajaloolistest metsadest Euroopas. Loorberite, eukalüptide, mändide ja mitme meetri kõrguste kanarbikega on see geoloogiliselt üks vanimaid ja rohelisemaid paiku saarel. Tõuseme paksude laurissilva metsadega kaetud Anaga mägedesse, mida iseloomustavad teravad kaljutipud, kitsad mägiteed ja raskesti ligipääsetavad külad. Teed piiravad kummituslikud puis-eerikad, paks sõnajalavaip ja luua-põõsad. Teeme peatuse maalilises Tagananas, kuhu kuni 1960-ndateni pääses vaid üle mägede matkates. Jalutades selle Tenerife vanima, piltpostkaarti meenutava küla kitsaid tänavaid mööda, on veel tunda säilinud vanaaegset atmosfääri. Võimalus lõunastada kohalikus kalarestoranis. Sõidame saare kaasaegsesse ja kiiresti arenevasse pealinna Santa Cruz de Tenerifesse. Jalutuskäik linnas – Plaza de España, sadamapromenaad, Plaza de la Candelaria. Siin asuvad parimad poed ja kõige laiem valik nii tavakaupu kui suveniire. Vaba aeg sisseostude tegemiseks.

5. PÄEV

VABA PÄEV PUHKUSEKS või VÄLJASÕIT LA GOMERA SAARELEHommikusöök 4* ja 3* hotellides. Vaba päev puhkuseks. Soovijatele väljasõit La Gomera saarele (lisatasu eest). Transfeer Los Cristianose sadamasse, kust suundume praamiga (45 min) naabersaarele La Gomerale. Kanaari saartest üks väikseim, lummab La Gomera kõiki külastajaid oma mitmekesise ja kohati haruldase loodusega. See on paljude legendide, puutumatu looduse, tüüpilise toidu ja imeliste, vanu traditsioone jälgivate elanikega saar. Vulkaaniline päritolu avaldub siin eriti selgelt järskude kuristike, sügavate orgude ja gigantsete kivimoodustiste näol. San Sebastianist alustame oma teekonda sisemaale. Teel näeme lähemalt siinset haruldaselt lopsakat loodust, vanu terrasspõlde, palmisalusid ja väikseid mägikülasid. Peatus Aganda vaateplatvormil, kust imetleme ümbritsevaid aukartustäratavaid kaljusid. Jõuame saare keskossa, vulkaani kraatri sisemusse, salapärasesse ja maagilisse UNESCO kaitse all olevasse Garajonay Rahvusparki. Paks pilveloor varjab siin La Gomera kõige suuremat looduslikku vara – laurissilva metsa. Jalutuskäik dinosauruste ajast pärinevas igihaljas metsas. La Laguna Grande – rahvuspargi süda. Tee üle mägede Las Rosasse. Lõunasöögipaus. Õpime unikaalset La Gomera vilekeelt (el Silbo), mida kasutati saarel sadu aastaid pika vahemaa tagant suhtlemiseks. Hermigua oli omal ajal tähtis linn. Tänapäeval on kunagisest hiilgusest ainult käputäis vanu maju väikeste maaliliste tänavate ääres. Nüüd on külake tuntud oma käsitsi tehtud vaipade ja kudumite poolest. Käänuline tee läbi terrasspõldude viib San Sebastiani, saare rahulikku pealinna. Siin peatus Christoph Kolumbus kolm korda, et varustada oma laevastikku toidu ja mageda veega oma ajaloolistel ekspeditsioonidel. Kolumbus on ka saare mitteametlik kaitsepühak. Torre del Conde, saare vanim kirik La Ermita, Pozo de Colon – kaev, mille veega ristiti Ameerika… Õhtul praamiga tagasi Tenerifele. Transfeer hotelli.

6. PÄEV

VÄLJASÕIT TEIDE MÄGI – CANADASE RAHVUSPARK – TENO RAHVUSPARK – MASCA (lisatasu eest)Hommikusöök 4* ja 3* hotellides. Väljasõit Tenerife ja Hispaania kõrgeimale mäele El Teidele. Mäeharjad läbivad Tenerifet nagu selgroog ja nende kõrgeimaks tipuks on Teide, mis kõrgub keset looduskaitseala 3718 m üle merepinna. Teel teeme peatuse saare kõige kõrgemal, 1400 m kõrgusel, asuvas külas Vilafloris. See küla sai 19.saj. tuntuks oma pitside valmistamise poolest. Tõuseme mööda vulkaani nõlva 2370 m kõrgusele Las Cañadase Rahvusparki. Tee viib läbi lõhnavate männi- ja eukalüptimetsade ning tarretunud laavajõgede otse vulkaani kraatri suunas. Pilvepiirist kõrgemal avastame end ootamatult keset omapärast kuumaastikku. Punased, kollased, pruunid ja rohelised kivimoodustised annavad tunnistust vulkaani tohutust jõust, mis siinset maastikku on vorminud miljoneid aastaid. Soovijad saavad ilusa ilma korral sõita funikulööriga 3555 m kõrgusele vaateplatvormile (pilet 27 € ed-tag), kust avaneb vaade tervele saarele. Üle ookeani paistavad ka Gran Canaria, La Gomera ning La Palma. Laskume mööda serpentiinjat mägiteed saare loodeossa Teno Rahvusparki, mida peetakse oma dramaatiliste mägede ja lopsaka roheluse poolest saare üheks kaunimaks paigaks, taamal sillerdamas tumesinine ookean. Barracano de Masca on üks paljudest saare jäärakutest. Jääraku põhjas 600 m kõrgusel merepinnast asub endine piraatide külake Masca. Kaljunukkide tippudesse ja mägede järskudele nõlvadele ehitatud majad annavad paigale maagilise hõngu. 300 m kõrguste kaljude poolt piiratud küla oli kunagi ideaalseks peidupaigaks kardetud piraatidele.

7. PÄEV

VABA PÄEV PUHKUSEKS või VÄLJASÕIT PUERTO de la CRUZ ning LORO PARKHommikusöök 4* ja 3* hotellides. Vaba päev puhkuseks. Soovijatega sõidame põhjarannikul asuvasse Puerto de la Cruzi. Selles kuurortlinnas on palju toredaid söögikohti, kanaariapäraste puitrõdudega maju, kaubatänavaid ja mitmesuguseid vaatamisväärsusi. Tegevust jätkub kõigile. Loro Park on ülimalt populaarne troopikapark. See hiigelsuur maa-ala on asupaigaks paljudele loomadele ja lindudele, uhketele orhideedele ja draakonipuudele. Tegemist on suure ja põneva loomaaiaga, mis sobib igas vanuses külastajale. Tõelise elamuse saab pargist siis, kui jätate külastuseks aega peaaegu terve päeva. Kuulsad on Loro looma-showd, kus trikke teevad merilõvid, delfiinid, papagoid ja mõõkvaalad. Lisaks loomadele ja džungliradadele leiab siit ka haruldaste orhideede aia.

8. PÄEV

Hommikusöök 4* ja 3* hotellides. Vaba aeg. Transfeer lennujaama. Otselend Tenerife Sur – Tallinn kl ….. (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi)Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

MAKSUMUS: 1480 €    Kui ühest asutusest vähemalt 2 osalejat, siis soodustus 2 %. Kui 4 osalejat, siis soodustus 3 %. Tasumine Vilko koolitusarve alusel.  Koolitusest loobumise korral raha ei tagastata, kuid võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

HINNA SEES:

 • lennupiletid Tallinn-Tenerife Sur-Tallinn
 • lennujaamamaksud
 • transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi
 • öömaja *** hotellis (2-sed toad) koos hommikusöökidega
 • ekskursioonid kohaliku litsenseeritud giidi ja eestikeelse tõlkega
 • 3-ndal päeval Los Gigantes
 • eestikeelne giid-reisijuht Krista Pisuke
 • Väljastame koolitustõendi (8 AT) vastava ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta.
 • Reisi korraldus: reisifirma AS Tensi-Reisid- Ülikooli 4    51003  Tartu, reg. nr. 10323031, MTT: TRE000084

LISATASU EEST:(2022.a. seisuga)

 • ekskursioon La Gomera 94 € (ekskursioon meie grupile)
 • 4-ndal päeval lõunarannik 49 € (toimub kui on min 13 inimest),
 • 6-ndal päeval Teide-Masca 46 € (toimub kui on minim 13 inimest),
 • õhtusöögid 4* Gala hotellis rootsi lauas (hind ei sisalda jooke7 õhtut kokku 42 €,
 • El Teide funikulöör 38 € täisk/ 19 € lastele 3-13a ,
 • ühese majutuse lisatasu hotellis 210 €.

NB! Palun kindlasti teha ka ise tervisekindlustus koos reisitõrke ja covidkindlustusega.

Tšarterlend. Lendu teenindab SmartLynx Airlines. Smartlynxi lennukipersonal räägib inglise, eesti ja vene keelt. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 15 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x20 cm ja kaaluga 5 kg. Pagasireeglid https://transpordiamet.ee/ohutus-ja-jarelevalve/reisimine/mida-ei-tohi-lennureisile-kaasa-votta

Playa de las Americas on Tenerife suurim kuurort saare lõunaosas, mida hinnatakse eelkõige väga heade liivarandade ja suurepärase asukoha tõttu. Lahesoppide ja randumiskohtade rohkus loob õdusa atmosfääri. Puhkajate jaoks on palju kaubanduskeskusi, restorane, kohvikuid, ööklubisid, spordikomplekse, kasiino. Siin pakutakse ka erinevaid veespordi võimalusi – skuutrid, vesijalgrattad, purje- ja lainelauad, langevarju- ja banaanisõit.

Tenerife lõunarannik on saare kõige soojem, kuivem ja tuulevaiksem piirkond, seega parim paik talvepuhkuse veetmiseks. Lõunarannikul on keskmine päevane õhutemperatuur novembris 22-24°C, meri 22°C Väljasõitudel peab arvestama aga muutuva ilmaga. Põhjarannikul on jahedam, 18-20°C, mägedes u 2000 m kõrgusel on u 15-20°C, El Teide mäe tipus (3718m) võib olla ka vaid 5°C sooja.

3* Servatur Caribe aparthotell koos hommikusöökidega https://www.servatur.com/es/servatur-caribe/ asub 500 m kaugusel rannast. Välibassein basseinibaariga. Hotelli katuseterrassilt avanevad vaated ookeanile. Tenniseväljak (lisatasu eest). Rõduga ühe magamistoaga korter on sisustatud köögi ja vannitoaga, TV, šeif.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, mugavad jalanõud, ujumisriided, rannarätik.

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Soovijatel palun registreerida kuni  10. september: E-post: gunnar@vilkokool.ee, või  mob 52 68 031

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2023. a. andmetel):

El Teide funikulöör Loro Park (edasi-tagasi transfeer ja sissepääsu pilet) 55 € alates 11 eluaastast,  38 €  laps 5-11a
NB! Meie reisiprogrammid on koostatud 2022. a.  seisuga. Kuna uue olukorra tõttu muutuvad sihtkohtades sageli reeglid ja nõuded, siis võib juhtuda, et need ei võimalda meil enam külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust. Sel juhul oleme sunnitud programmi muutma ja võimalusel pakkuma alternatiive vastavalt reisi ajal kehtivatele reeglitele, nõuetele jms. Samuti võivad muutuda nõuded sihtriiki sisenemiseks ja sealt naasmiseks.