Õppereis Hawaii saartele: HAWAII SAARTE AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Koolituskeskus Vilko MÜ

vahendab 3.-15. novembril 2019  kõikidele huvilistele reisifirma Tensi Reisid  13-päevase õppereisi (lennuk, buss kohapeal) Hawaii saarestiku Hawaii, Oahu ja Kauai saartele

HAWAII SAARTE AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

 

Legend Hawaiist kui imeliselt lõhnavast saarestikust ja kauneimast maast on Lõunamere tuntuim. Mark Twaini lummas just siinne loodus sedavõrd, et ta võrdles neid saari maailma kõige hiilgavama laevastikuga, mis eales kusagil ookeanis ankrusse on heidetud. See keset Vaikset ookeani paiknev saarestik on üks maakera kõige isoleerituimaid. Lähimateks asustatud kohtadeks on Kalifornia rannik 3800 km ja Kiribati 1600 km kaugusel. Tänu sellele on ligi 90 % siinsetest taime- ja loomaliikidest sellised, mida ei leidu kusagil mujal. Need laavasaared tõusid merest umbes 6 miljonit aastat tagasi. Soodus kliima ja viljakas muld on loonud siinse paradiisi, kus õitseaeg kestab aasta läbi. Siin asub ka maakera aktiivseim vulkaan Kilauea ja maakera suurima suhtelise kõrgusega (9750 m) mägi – kustunud vulkaan Mauna Kea. Hawaii on tule- ja vulkaanide jumalanna Pele saared. Hawaii põliselanikud, polüneeslased on külalislahked, heatahtlikud, laulu- ja tantsuhimulised. Saarel levib nn. aloha– vaim, mis kannab endas nii rahvuslikke traditsioone kui ka armastust oma maa ja üksteise vastu. Aloha on midagi, mida tuleb ise kogeda ja tunda. Osa inimesi saab aloha juba rinnapiimaga kaasa. Mõned peavad seda õppima või kogema ja paljud ei saa kunagi seda isegi maitsta.

1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas 3. novembril  kl 05.00. Lend Tallinn-Frankfurt kl 06.40-08.10; Frankfurt-Los Angeles kl 10.25-14.20; USA toll, ESTA-reisiloa ja pagasi kontroll; Los Angeles-Honolulu kl 17.13-20.14. Õhtuks jõuamegi Hawaiile Oahu saarele Honolulusse. Hawaii pealinn Honolulu asub saare lõunarannikul. See on tõeliselt rahvusvaheline linn, kus on maailmatasemel ostlemisvõimalused, gurmaanidele avastamiseks maailma erinevaid maitseid, võimalus surfamiseks või päevitamiseks Waikiki rannas. Linnas on ajalooline ja äriline keskus Downtown ehk kesklinn ning Waikiki rannakuurort. Sõidame lennujaamast läbi Downtowni Waikikisse hotelli. Majutus järgnevad 4 ööd samas ****hotellis (2-sed toad).

2. päev

(Päike 6.36-17.53; valget aega 6.15-18.15, temp. +26+29C / öösel +19+23C). Hommikusöök. Alustame päeva idüllilisel Oahu saarel, mille avastas eurooplaste jaoks James Cooki meeskond 1778. a. oma Vaikse ookeani kolmanda retke ajal. Oahu on Hawaii saarestiku suuruselt kolmas saar. Kaunis loodus, põnevad legendid, omapärane kultuur. Külastame USA võimsat, ajaloolist mereväebaasi Pearl Harbouri. Nimetus pärineb pärlikarpidest, mida siin 19. sajandini korjati. Maailma ajaloolavale sattus see paik 7. detsembril 1941. a., kui Pearl Harbouris asuvat USA sõjaväebaasi rünnati ootamatult jaapanlaste poolt. Üllatusrünnakuga uputati sõjalaev „USS Arizona“ koos 1177 mereväelasega, hävitati 21 muud lahingulaeva ja 188 lennukit. ***Pearl Harbouri turvakaalutlustel ei lubata sisse mitte ühegi kotiga (ei käekoti, fotokakoti ega seljakotiga). Sisenedes võib kaasas olla ainult rahakott, fotoaparaat, mobiil ja veepudel. Kotid saab jätta tasulisse Pearl Harbouri pakihoidu. Olles Hawaiil ei saa mööda vaadata ananassidest ja sõidame nüüd James Dole 1903. a. rajatud Wahiawa Dole ananassiistandus, mis oli omal ajal maailma suurim puuviljaistandus. Tänapäeval funktsioneerib see kui Dole ananassiajaloo vabaõhumuuseum. Sinna on jäetud ananassi näidiskasvandus ning rajatud maailma suurim ananassiaia labürint (hõlmates 2,4 km radu), mida mõlemat on võimalik lisatasu eest külastada. Ananassijäätis, seda ei või jätta maitsmata! Ringreisi lõpetuseks peatume põgusalt põhjakalda ehk North Shore’i väikelinnakeses – Haleiwas, millest talvekuudel saab maailma surfipealinn, sest siin saare loode-kaldal on siis parimad surfilained. Aga pool aastast, kui hoovused ja tuuled puhuvad saare teiselt küljelt, on Haleiwa ilm tüüne ja sobilik päevitamiseks ning snorgeldamiseks. Jalutame linna peatänaval, kus asuvad kunstigaleriid, butiigid, kauplused, restoranid ja kohvipoed. Sõit tagasi hotelli Waikikis ja puhkus rannas! Waikiki rand on üks Hawaii ikoonidest ja paljude arvates pidavat olema maailma ilusaim supelrand. Tema kuulsal rannabulvaril ei vaibu elu ei päeval ega pimedatel õhtutundidel. Siin asub ka surfi leiutaja Duke Kahanamoku kuju.

3. päev

Hommikusöök. Väljasõit Oahu saare saladuslikule lõunakaldale. Džungli-pargis imetleme lopsakat loodust ja nuusutame vihmametsa hõngu ning jalutame läbi väikese bambusesalu (vajalik kannad kinni jalanõud) kuni kõrge koseni. Jätkame sõitu mööda rannikuala. Siin on mitmeid kohti, kus vesi on kaljude alt avaused läbi uuristanud, kaljusse augu puurinud ja suurte lainete korral purskab „blow hole“-ist vett üles nagu väiksest geisrist. Järgmisena eriline Sandy Beach ehk Liivane Rand. See on hulljulgete bodyboardijate – kõhuli lainelaual sõitjate paradiis, kus ujumine on ohtlik, sest hiiglaslik laine lõppeb rannas väga järsku ja tekitab pesumasina-efekti, rullides laine pöörisena rannaliivale. Samuti on siin väga tugev hoovus. Edasi peatume Makapuu vaateplatvormil, mille kõrval asuva mäe taha jääb peitu Oahu kõige kagupoolsema tipu kaljudel kõrguv Makapuu majakas, mis on siin vilkunud juba aastast 1909. Vaateplatvormilt avaneb vaade kuldkollastele liivarandadele, Jänesesaarele ja Kailua-poolsele rannikule. Kailua on koht, kus endine president Obama iga-aastase jõulu- ja aastavahetuspuhkuse veedab, kui ta detsembri lõpus nädalaks-kaheks oma sünnisaarele naaseb. Teeme ujumispeatuse Kailua Beach Park rannas. Tagasiteel peatume Nuuanu Pali vaateplatvormil, kust avanevad kaunid vaated all laiuvale troopilisele metsale, Kaneohe lahele ja Kailua rannale. Siit avaneb üks kõige imepäraseimaid vaateid Hawaiil, mida on oma raamatutes maininud ka Mark Twain. Tee platvormile kulgeb läbi džungli, kus sajab väga palju, sest Nuuanu org, mis ulatub Honolulust kuni Koolau mägedeni, tõmbab pilved kokku ja siin kohtuvad külm ning kuum õhuvool. Nuuanu Pali on ka väga oluline koht Hawaii ajaloos, sest siinsamas toimus 1795. a. maikuus otsustav Nuuanu Pali lahing. Kuningas Kamehameha I väed surusid vastased Pali kaljult alla ja saavutasid võidu, mille järel ühendas kuningas Kamehameha I kõik Hawaii saared oma võimu alla. Naaseme hotelli. Olenevalt nädalapäevast läheme võimaluse korral vaatama 2-3 korda nädalas (T,N,L) Waikikis Kuhio rannal toimuvat õhtust 30-40minutilist hawaii laulu ja hula-tantsu esitlust.

4. päev

Hommikusöök. Soovijad saavad varahommikul sõita lähedalasuva Diamond Headi vulkaani kraatri sisse. Diamond Head on umbes 150 000 aastat tagasi toimunud vulkaanipurske tagajärjel tekkinud 232 m kõrgune mäemürakas. Teeme pooletunnise matka Diamond Headi kraatri vaateplatvormile, kust avaneb imeline vaade kogu Waikiki rannale ja Honolulule. Ekskursioon Honolulu Downtownis – kesklinnas. Käime Aloha Toweris, mis oli valmides Ameerika kõrgeim kellatorn. Ülevalt avaneb vaade ümbritsevale sadamale ja linnale. Hawaii kõige kuulsam kirik – korallidest Kawaiahao Church, mis valmis saarele saabunud esimeste kristlastest misjonäride eestvedamisel aastal 1842. Kirik mahutab umbes 4000 inimest. Seda kutsutakse isegi Hawaii Westminister Abbey’ks. Kiriku vastas asub Iolani Palace ehk Hawaii Kuningaloss, mis on ainuke kuningaloss kogu USA territooriumil. Nagu igas suuremas Ameerika linnas, nii on ka Honolulus oma Chinatown, mis asub kohe Downtowni kõrval. Sõit läbi Chinatowni, mis taastati peale 1900. a. suurt põlengut. Honolulu Chinatown on üks vanimaid Ameerikas, sest 19. sajandil toodi Hiinast töölisi Hawaiile, kuna kohalikud ei soovinud töötada suhkrurooistandustes. Kui tööleping sai läbi, alustasid paljud hiinlased eraettevõtlusega ja sellest ajast koguneski suur hiinlaste kogukond sinna piirkonda ning tekkis Chinatown. Vaba aeg omal käel Waikiki ranna, ostukeskuste või loomaaia, Honolulu Zoo, külastamiseks. Honolulu Zoo asub Waikiki ranna lähedal ja kasvas välja 1876. a. kuningas Kalakaua käsul tema naise auks loodud avalikust pargist, kus nad armastasid eksponeerida oma eksootilisi linde ja loomi.

5. päev

Hommikusöök. Sõit lennujaama. Lendame Honolulust Kauai saarele Lihuesse. Kauai on Hawaii saartest vanim ja seetõttu ka looduslikult mitmekesiseim. See kõige troopilisem ja lopsakam saar koos ammu kustunud Waialeale vulkaaniga on läbistatud võimsate erosioonivormidega. Seda massiturismist puutumata rohelusse uppuvat saart kutsutakse hellitavalt Aiasaareks ja ka Roheluse saareks. Kõikjal kasvavad metsikud papaia-, banaani-, greibi- ja mangopuud. Siinne lopsakas loodus loob tõelist rahu otsivale puhkajale idülli ehtsast lõunamere paradiisist, kus on palmipuudega palistatud valged liivarannad ja korallrahud. Sellele saarele maabuski esimesena maadeavastaja kapten Cook. Tutvume Kauai lõuna- ja läänerannikuga. Saare kõige kuulsam vaatamisväärsus on Waimea kanjon, mida kutsutakse Vaikse ookeani Suureks Kanjoniks. See tekkis vulkaanipurske ja maavärina tagajärjel ning hõlmab umbes 23 km² suuruse ala. Horisondile mahuvad korraga tuhanded suuremad ja väiksemad mäed. Selle loodusliku kunstiteose lummavaks küljeks osutuvad kirevate kivimikihtide vaheldumise tõttu vöödistunud seinad ning tänu neid katvale taimestikule ka varieeruv värvigamma: punakad, pruunikad ja rohekad toonid. Hanapepe, saare suurim väikelinn, rajati 1800-ndatel. Saare kõige populaarsem rannakuurort Poipu sai alguse 1962. a. kui lammutati suhkrurookasvataja Knudseni rannakodu, et teha ruumi siia ehitatavale esimesele hotellile. Võimalusel ujume Poipu rannas. Enne hotelli sõitmist sõidame vaatama Spouting Horn – „looduslikku purskkaevu“. Majutus järgnevad 3 ööd samas hotellis (2-sed toad).

6. päev

Hommikusöök. Vaba aeg puhkuseks rannas. Soovijatele kopterituur saare kohal (lisatasu eest). Kopterist näeb Waymea kanjonit, koski ja Na Pali kaljurannikut ehk osakest 80% Kauai saarest, mis autoga või jalgsi ligipääsmatu. Looderannikust on aegade jooksul tänu murdlainetusele vormunud üks saare pärlitest – Na Pali kaljurannik. Na Pali tähendabki kohalikus keeles kõrgeid kaljusid. Sealsed kaljud tõusevad merest 1200 m kõrgusele lahutamaks Kalalau orgu ookeanist. 35 km pikkust, arvukate orgudega sopistatud rannikuosa peetakse võimsaimaks ning kauneimaks vahetult ookeani langevate kaljudega palistatud rannalõiguks kogu Hawaii saarestikus. Soovijad saavad osa võtta traditsioonilisest Hawaii õhtusöögist ehk luau-st koos etendusega (lisatasu eest).

7. päev

Hommikusöök. Sõit mööda Kauai ida- ja põhjarannikut. Lihue on Kauai suuruselt teine linn. Kuid see 6500 elanikuga linn on ühtlasi saare keskus, kuna siin asuvad Kauai lennujaam ja sadam. Teeme peatuse Wailua jõe pargis, et vaadata ilusat Wailua juga, mis on olnud ka mitmete filmide võttepaikadeks, nagu paljud teisedki kohad Hawaii saartel. Hawaiil on filmitud näiteks Lost, Kariibimere piraadid, Jurassic Park jt. filmid. Järgmisena sõidame nautima vaadet Opaeakaa topelt-kosele. Wailua jõe kaldal asub Kamokila Hawaii küla. Selles traditsioonilises Hawaii külas näeme, kuidas elati sajandeid tagasi. Möödume Kauai suurimast linnast Kapaa’st. Ujumispeatus. Kilauea 15,6 m kõrgune tuletorn 65 m kõrgusel kaljul ehitati 1913. a. See lülitatakse sisse ainult kord aastas – torni sünnipäeval maikuus 15 minutiks. Tuld näitab hoopis torni kõrval asuv maailmas kaugeimale nähtav (144 km) tulepaak. Kohtume rahvuslindude nenedega. Hanalei on taropõldude linn. Taro ehk „elevandi kõrv“ on kultuurtaim, mida kasvatatakse tema söödavate lehtede ja mugulate pärast. Hanaleis asub palmipuude all ilus Waioli Huiia väike kirik, enimpildistatud objekt siin linnas. Põikame ka Hanalei randa, kus filmiti 1958.a. Rodgersi ja Hammersmiti populaarse muusikali „Vaikne ookean“ järgi ka filmistseene. Ilusate villade rajoon. Võimalusel külastame botaanikaaeda. Tagasisõit hotelli.

8. päev

Varahommikune lend Hawaii saarele Konasse. See saarestiku suurim saar ongi nime andnud kogu saarestikule ja kohalikud kutsuvad Hawaii saart hoopis Suursaareks (Big Island). See on saarestiku noorim ja põnevaim saar. Olenevalt asukohast võib siin kliima olla lähistroopilisest saare idarannikul kuni arktiliseni kõrgemate vulkaanide tipus. Suursaart tuntakse eelkõige oma vulkaanide, kohviistanduste ja ka orhideede poolest. Suursaar on kujunenud viie vulkaani liitumisel. Sõidame läbi saare edelaranniku. Puuhonua o Honaunau riikliku ajaloopargi külastus. Puuhonua o Honaunau oli kunagi koduks Hawaii kuninglikele pealikele, kes panid paika Kapu ehk Pühad seadused. See oli ka ainus koht, kus sai käia patte andeks palumas. Pargis asub Heiau püha tempel, mida valvavad puidust jumalad, sest templis asuvad 23 alii ehk pealiku säilmed. Jalutame tiiru läbi pargi ja vaatame Suurt Müüri, mis on 3 meetrit kõrge ja 17 meetrit lai. Müüri peal toimusid vanasti etendused ja esinemised pealikele. Kõnnime kuninglikus aias ja parki ookeani poolt kaitsvas musta laavakiviga ääristatud rannas. Näeme kuninglikke kalatiike ja kohalikku käsitööd õlgkatusega töömajas. Jätkame sõitu mööda ookeani äärt ja möödume USA kõige lõunapoolsemast restoranist Hana Hou, kus võimalusel lõunatame. Saarel asub ka Punaluu mustaliiva rand, mis ongi meie järgmine peatuspaik. Tihti leidub siin päikese käes peesitavaid või rannavees hulpivaid kilpkonni. Päikese käes sätendav must liiv heidab kiiri ümbruskonnale. See must liiv tekkis voolava laava kohtumisel ookeaniveega. Vesi on siin rannas külmem, sest siia voolavad mageda veega külmad allikad. Soovijad saavad supelda. Õhtuks jõuame saare suurimasse linna Hilosse. Hilo tähendab poolkuud. Linn paiknebki poolkuukujulise ilusa lahe ääres, millesse suubuvad Wailuku ja Wailua jõed. Linna ühes servas asub kuulus Vikerkaare juga, teises servas rannapromenaad ja ookeani ulatuv sadama peatänav Kalanianaole. Hotelli kõrval on ilus kuninganna Liliuokalani nimeline park. Majutus järgnevad 3 ööd ***hotellis (2-sed toad).

9. päev

(Päike 6.26-17.41; valget aega 6.03-18.03, temp. +21+24C / öösel +17+19C). Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Soovijatele väljasõit (lisatasu eest; selle päeva kava täpsustub kuu enne reisi ja võib muutuda seoses suvise vulkaanilise tegevusega) Hawaii Vulkaanide Rahvusparki, mis rajati 1916. aastal. Hawaii on tulest sündinud paradiis. Enamik siinsest saarest koosneb kahe saare keskossa jääva hiiglase – Mauna Kea ja Mauna Loa laavavooludest. Rahvuspargi turismimagnetiks on Kilauea,  üks maailma aktiivsemaid vulkaane, mis alates 1983-ndast aastast tänaseni ajab või purskab pidevalt laavat. Nimi Kilauea tähendabki rahutust. Viimase saja aasta jooksul on ta pursanud keskmiselt kord aastas. Siit väljuvad laavavoolud on kasvatanud saare pindala, sest ookeani voolav laava kivistub vees ja saar aina kasvab. Aegamisi ookeani valgudes on hõõguvad basaldivoolud pühkinud oma teelt ka asulaid ja piki rannikut kulgeva maantee, jättes järele tardunud laavajõgesid ja hiiglaslikke laavavälju. Selle vulkaani keskossa jääb Kilauea kaldeera, ovaalne järsuseinaline süvend. Aktiivsest vulkaanilisest tegevusest annavad märku siin-seal kerkivad aurusambad, ulatuslikud väävliväljad, tardunud laavavoolud, maa-alused laavatunnelid ja kõledat kuumastikku meenutavad šlakiväljad. Peakaldeera sisse jäävat Halemaumau kraatrit peeti uskumuse kohaselt etteaimamatu vulkaanide jumalanna Pele residentsiks, kuhu tuli ohvriande viia. Olenevalt Rahvuspargis avatud teedest sõidame ja jalutame 2-5 tundi siinsetel tähistatud matkaradadel, võimalusel käime laava-tunnelis, unustamatu struktuuriga vulkaanikraatri serval või põhjas ehk Pele residentsis ning vanadel laavaväljadel. Õhtuks jõuame hotelli.

10. päev

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Soovijatele väljasõit jugade ja orgude juurde ning saare ilusaimasse randa (lisatasu eest). Suursaarele on iseloomulik suur sademete hulk idarannikul ja tänu sellele laiuvad siin lopsakad subtroopilised vihmametsad ning siin asub ka palju kauneid jugasid. Sõidame Wailuku orus mühiseva Rainbow Fallsi ehk Vikerkaare joa juurde, mis on üks põnevamaid kogu saarestikus – 24 meetri kõrguselt kukkuv juga, mis veerohketel perioodidel võib oma laiuselt ulatuda kuni 30 meetrini. Wailuku jõgi sööstab meeletus hoos laavakaljult alla looduslikku basseini, lüües sealse vee vahutama. Hommikuti kerkib sageli pritsmepilve kohale kaunis vikerkaar, millest juga on ka oma nime saanud. Joa taga on peidus laavakivist koobas, kus legendi järgi elab kuujumalanna Hina. Edasi sõidame Akaka Fallsi osariigiparki. Akaka Jugade-Koskede pargis asuvad Hawaii saarestiku kõige hüpnootilisemad joad ja kosed. Teeme väikese jalutuskäigu pargis. Esimene Kahuna kosk on lihtsalt soojenduseks ja edasi kõnnime ägedama Akaka kose juurde. Mööda jõesängi voolav Kahuna kosk on 95 m kõrgune ja Akaka juga kukub 135 m kõrguselt. Järgmisena sõidame Laupahoehoe randa laintemöllu nautima. Teekond jätkub põhjapoole. Vaateplatvormilt imetleme 610 m sügavust maalilist Waipio orgu. Siin elasid 15. saj. ja enne seda mitmed Hawaii saare kuningad. Edasi jõuame läbi Big Islandi saare põhjaosa saare ilusaimasse – Hapuna Beach randa, kus teeme 1-2-tunnise ujumispausi. Väikese ringiga üle saare sõites jõuame tagasi hotelli.

11. päev

Hommikusöök. Sõit Kona lennujaama. Lend Kona-Los Angeles kl 13.48-21.13. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

12. päev

Hommikukohv (juurde saab osta võileibu). Hommikune Los Angeles. Jalutuskäik Hollywood Walk of Fame ehk Kuulsuste alleel, Chinese Theatre ja Dolby Theatre, kus toimuvad iga-aastased Oscari gala üritused alates 2002.aastast. Sõit mäele Griffithi Observatooriumi Parki, kust avanevad vaated Hollywoodi märgile ja üle kogu Los Angelese. Sõidame mööda ka Santa Monica Beachi rannast, kus lõppes kuulus Road 66 ja suundume lennujaama. Lend Los Angeles-Frankfurt kl 15.35-11.30* (*saabumine järgmisel päeval).

13. päev

Lend Frankfurt-Tallinn kl 13.30-16.50. Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

REISI MAKSUMUS: 3950 €. Kui ühest asutusest/perest 2 osalejat, siis soodustus 2 %. Tasumine  Vilko koolitusarve alusel.  P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja (hiljemalt 2 kuud enne reisi). Reisiraha võimalik kindlustuselt tagasi saada siis, kui sõlmitud lisaks reisitõrkeleping.

HINNA SEES:

 • lennupiletid ja toitlustus lennukis Hawaiile ja tagasi ning toitlustus üle-ookeani lendudel
 • lennujaamamaksud 330 €
 • Hawaii kohapealsed lennupiletid Honolulu-Lihue-Kona
 • transfeerid lennujaam-hotell-lennujaam
 • öömajad hotellides (2-sed toad) koos  hommikusöökidege
 • kohalik väikebuss ringreisiks
 • eestikeelne giid-reisijuht Peeter Roos
 • Väljastame koolitustõendi (8 AT) vastava  ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta
 • Reisi korraldus: reisifirma AS Tensi-Reisid- Ülikooli 4    51003  Tartu, reg. nr. 10323031, MTT: TRE000084

NB! Kindlasti palun ISE  teha juurde  tervisekindlustus ja  soovituslikult ka reisitõrkekindlustus

 

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine 2 kuud enne reisi):

 • väljasõit 4. p Oahu saladuslik lõunakallas 70 €,
 • väljasõit 9. p Hawaii Vulkaanide Rahvusparki 70 € (selle päeva kava täpsustub kuu enne reisi ja võib muutuda seoses sealse vulkaanilise tegevusega),
 • väljasõit 10. p jugade ja orgude juurde ning Hapuna Beachi randa 50 €,
 • helikopterisõit Kauai saare kohal – täpsustamisel,
 • Alii luau pidu õhtusöögiga Kauai saarel – täpsustamisel.

Eesti kodanikud saavad teatud tingimustel sõita Ameerika Ühendriikidesse viisavabalt.
NB! Vajalik ESTA reisiluba!
USAsse reisival kodanikul peab olema biomeetriline pass, mis peab kehtima kogu plaanitava reisi vältel, ning eelnevalt elektroonilise reisiloa taotlemise süsteemis ESTA saadud positiivne vastus. Tingimused, lisainformatsioon ning taotlemine: https://www.cbp.gov/

ESTA reisiloa saamiseks minge palun veebilehele https://esta.cbp.dhs.gov/esta/application.html?execution=e2s1 Kuigi ESTA on tõlgitud ka eesti keelde, peavad vastused olema inglise keeles.

KAASA: ESTA reisiluba (kindlasti paberile välja prinditult), EV pass kehtivusega kogu reisi ajal, USA seinakontakti-adapter, mugavad jalanõud (matkale minejatel kinnised jalanõud), peakate, ujumisriided, päikesekaitsevahendid, fliis vms mägedes viibimiseks või jahedamate õhtute jaoks, vihmakindel tuulejope. Väike seljakott päevasteks väljasõitudeks. Oma vajaminevad ravimid pakkige lennukis käsipagasisse!

 

NB! Reisimarsruut on koostatud vastavalt koostamise hetkel kehtivatele lennuplaanidele. Kuna reis hõlmab mitme piirkonna külastust, millede vahel liigub piiratud arvul transpordivahendeid, siis võivad graafikute muutused tuua kaasa väiksemaid ja suuremaid muutusi programmis. Programm võib muutuda ka reisil olles, kui muutused sõiduplaanides on tehtud viimasel hetkel. Olenevalt ilmast vahetatakse vajadusel ka päevade marsruute. Tensi-Reisid üritab vajaduse korral pakkuda alternatiivset programmi.

Lendudel teenindab Lufthansa, United Airlines, Hawaiian Airlines. Lennukisse on lubatud kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 20 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 55x35x23 cm ja kaaluga 5 kg. Rahvusvahelistel lendudel on toitlustus (ka alkohoolsed joogid) hinna sees. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

NB! Pagasi eest lisatasu 25 USD/lend Hawaii saartevahelistel lähilendudel (lähilendudel on hinna sees ainult käsipagasi kohver maksimaalsete mõõtudega: 55cm kõrgus x 36cm laius x 23cm sügavus + 1 isiklik ese nt seljakott või käekott).

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse, rahvusparkidesse ja teistele tasulistele objektidele ning tervisekindlustust

Soovijatel palun registreerida veel kuni  25. oktoober- Kiire- (veel 2 vaba kohta): E-post:  gunnar@vilkokool.ee  või mob 52 68031

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. andmetel, võivad muutuda):

Pearl Harbour: kino + laevasõit 2-3 USD; allveelaev Bowfin 15 USD
Wahiawa Dole ananassi-istandus: botaanikaaed 8 USD; labürint 9 USD
Diamond Head vulkaani kraatri ja vaateplatvormi külastus 1-2 USD
Honolulu Zoo (avatud 9.00-16.30) 19 USD
Iolani Palace Kuningapalee 20-27 USD
Dzunglipark 1 USD
Kamokila Hawaii küla 5 USD
Kauai Kilauea tuletorn 5-16 USD
Puuhonua Ajalooline Rahvuspark 5-7 USD
Vulkaanide Rahvuspark 5-10 USD
Akaka Falls Park 1-3 USD

 

Lõunasöök 9-29 USD; suur võileib 3-7 USD; praad 9-19 USD; magustoit 4-8 USD
1l vesi 1-2 USD; kohv 1.50-4 USD; banaan 1-2 USD/pound
Waikiki trolli- ja bussipilet 2.50 USD

Wahiawa Dole ananassi-istandus: botaanikaaed 7 USD; labürint 8 USD; rong 10.50 USD