Õppereis Lõuna-Prantsusmaale ja Monacosse: LÕUNA-PRANTSUSMAA JA MONACO AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Viljandi Koolituskeskus Vilko MÜ vahendab   18.-23. augustil 2024  reisifirma Tensi Reisid 6-päevase reisi (lennuk, kohapeal buss)  Lõuna-Prantsusmaale (Prantsuse Riviera) ja Monacosse

 

LÕUNA-PRANTSUSMAA JA MONACO  AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

 

NB! Reisi kava ja maksumus võivad muutuda!

Riviera – puhkajate paradiis. Uhke kaldapromenaad elegantsete hotellide, restoranide, kohvikutega palmide vahel, millest ühele poole, vaid mõne sammu kaugusele jääb soe ja kutsuv meri, teisele poole vanalinn ja kindlusemägi, kus on säilinud veel roomlaste amfiteatri ja termi varemed. Eze mägiküla, kust avaneb kauneim vaade lahele. Kindlusevaremed ja eksootiline kaktuste aed. Monaco – paradiisinurgake Euroopas. Monte Carlo – mille mängupõrgud said kuulsaks juba eelmisel sajandil. Väljasõitudel näeme kaunist loodust ja väikelinnu, külad

1. PÄEV

Kohtumine Tallinna lennujaamas infoleti vastas oleva laua juureskl 05.10. Otselend Tallinn – Nice kl 07.10-09.35 (NB! Kohalikud ajad! Lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige paar päeva enne reisi). Transfeer hotelli. Seejärel läheme jalutuskäigule linna. Nice – Riviera pealinn ja kuninganna, puhkajate paradiis. Koht, kus on olemas kõik, mida suvitaja süda võib ihaldada. Soe meri, uhke kaldapromenaad, elegantsed hotellid palmide all, vabaõhukohvikud. Jumalik puhkusepaik nii luksusliku elu ja rannamõnu nautijatele kui ka kunsti- ja arhitektuurisõpradele. Maailmakuulus Inglise promenaad, mida palistavad sajandivanused palmid ning millel ja mille ümber keeb elu hoolimata kellaajast. Majutus järgnevad 5 ööd Nice’is  ****  või  *** hotellis  (2-sed toad).

2. PÄEV

Hommikusöök. Päev puhkuseksSoovijatele väljasõit (ettetellimisel, lisatasu eest) Monacosse. Sõidame mööda kaunist Moyense Corniche’i rannikuteed Teel avanevad lummavad vaated Vahemerele. Peatus Eze mägikülas, mida igal aastal külastavad sajad turistid ja kunstnikud. Kuulus kaktuste aed, kust avaneb kauneim vaade Rivierale. Parfüümitehase külastus. Monaco – riik, millest jääb meelde ilu, rikkus ja küllus. Pastelsetes toonides majad, kaunid pargid, valged jahid sadamas, luksusautod… Külastame vürsti paleed ja katedraali. Monaco pärl – kuulus Monte Carlo Casino koos imeilusa aiaga. Ka teil on võimalus oma õnne proovida.

3. PÄEV

Hommikusöök. Päev puhkuseksSoovijatele väljasõit (ettetellimisel, lisatasu eest) Verdoni kanjoni Alpide piirile jääv 21 km pikkune kanjon on Euroopas unikaalne. Kanjon on 250-700 m sügav ja ülemises osas 200-1500 m lai. See on väga populaarne sihtpunkt matkajatele, kajakisõitjatele ja kaljuronijatele, kuid tänu kaljudele rajatud teedele on ligipääsetav ka teistele. Lahkume Riviera rannikult ja jõudes Verdoni jõeni alustame oma teekonda piki jõe põhjakallast. Tee läbib ühe Verdoni kuristikest ja alustab siis tõusu kanjoni põhjaservale. Sõidame mööda kõrgele kanjoni servale ehitatud Route des Crêtes’i, millelt avanevad fantastilised vaated kanjonile ja all sügavuses voolavale jõele. Teeme peatusi, et nautida vaateid ja pildistada. Jõuame Moustiers-Ste-Marie’sse, tüüpilisse Provence’i mägikülla, mis on juba sajandeid tuntud oma fajanss-keraamika poolest. Ületame kanjoni läänepoolses otsas Verdoni jõe ja alustame tõusu lõunaservale. See tee, Corniche Sublime, oli esimene, mis kanjoni ääres valmis (1947) ning järgib võimalikult täpselt kanjoni serva pakkudes suurepäraseid vaateid kaljudele ja nende vahel voolavale mägijõele. Peale sellegi tee läbimist alustame tagasiteed Nice’i.

4. PÄEV

Hommikusöök. Päev puhkuseksSoovijatele väljasõit (ettetellimisel, lisatasu eest). La Turbie asub Monaco kohal kõrgel mägedes ja siit avanevad kaunid vaated kogu Prantsuse Riviera rannikule. Linnake on tuntud roomlaste poolt rajatud Alpi trofee poolest, mille 50 m kõrgused varemed seisavad praeguseni linna juures. Sõidame mööda kõrgel Vahemere kohal asuvat Grand Corniche’i teed edasi. Külastame Roquebrune’i mägiküla, mille kohal kõrgub Prantsusmaa vanim keskaegne kindlus. Menton – Helesinise ranniku sümboolne lõpp-punkt. Linna ümbritsevad terrassid, kus kasvavad oliivipuud ja tsitruselised, viimased õitsevad siin peaaegu aastaringselt. Legendi järgi istutas Eva paradiisiaiast varastatud sidrunipuu just siia. Kaunis liivarand, paleed ja uhked villad, järsud, kitsad tänavad mäkke, lopsakad pargid.

5. PÄEV

Hommikusöök. Päev puhkuseks. Soovijatele väljasõit (ettetellimisel, lisatasu eest). Päeva alustuseks teeme väikese kõrvalepõike Var’i departemangu, kus meid ootab romantiline Clos des Roses’i veinimõis kõigi oma võludega. Pärast tujutõstvat degusteerimist alustame avastusretke kuulsates Cote d’Azuri rannikulinnades. Cannes’is ei saa me jätta heitmata pilku kuulsa punase vaibaga Festivalide Paleele, kus linastuvad kõik Cannes’i filmifestivali täispikad filmid. Ning ainult 15 minutise laevasõidu kaugusele kuulsast festivalilinnast jääb imekauni loodusega Sainte-Marguerite’i saar, mille külastus annab võimaluse hetkeks Cote d’Azuri melust aja maha võtta ja nautida jalutuskäiku looduses ning võrratut vaadet Cannes’i lahele mere poolt. Saame näha ka saare kuulsat Fort Royali kindlusvanglat, kus 17 sajandil hoiti vangis nn Raudse maskiga meest. Tagasiteel avastame rohkem kui 2500 aastase ajalooga Antibes’i (kreeka koloonia Antipolis) vaatamisväärsusi ja uitame omanäolise vanalinna väikestel käsitöökodade ja poekestega ääristatud tänavatel ning väljakutel.

6. PÄEV

Hommikusöök. Päev puhkuseks. Peale tubade vabastamist saab pagasi panna hotelli pagasihoidu. Õhtul transfeer lennujaama. Lend Nice – Riia kl 18.30-22.25; Riia – Tallinn kl 23.15-00.05 (NB! Kohalikud ajad! Lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.


MAKSUMUS: majutusega 4 * hotellis 1390 €  (või  3 * hotellis  1190 €).   Kui ühest asutusest/perest  vähemalt 2 osalejat, siis soodustus 2 %. Kui 4 osalejat, siis soodustus 3 %. Tasumine Vilko koolitusarve alusel vähemalt pool summast registreerimisel.  Koolitusest loobumise korral raha ei tagastata, kuid võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

HINNA SEES:

 • lennupiletid otselend Tallinn-Nice-Tallinn
 • lennujaamamaksud 36 € (seisuga 11.10.2023, võivad muutuda)
 • transfeer lennujaam-hotell-lennujaam
 • öömajad  ****  või *** hotellis (vastavalt soovile) koos hommikusöökidega (2-sed toad)
 • eestikeelne giid-reisijuht Tiina Niitvägi-Hellamaa
 • Väljastame koolitustõendi (8 AT) vastava ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta.
 • Reisi korraldus: reisifirma AS Tensi-Reisid- Ülikooli 4    51003  Tartu, reg. nr. 10323031, MTT: TRE000084

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • väljasõit Mentonisse 59 €
 • väljasõit Verdoni kanjoni juurde 59 €
 • väljasõit Monacosse 59 €
 • väljasõit Cannes’i 59 € 
 • Ühene majutus  ……. €

 

4* Apollinaire hotell (või sarnane) https://www.bestwestern.com/en_US/book/hotels-in-nice/apollinaire-nice/propertyCode.86299.html asub kesklinnas, 750 m kaugusel rannast, hotelli lähedale jääb vanalinn oma turuga. Massena väljakuni on 550 m. Konditsioneeriga toad, TV, veekeetja, šeif, minibaar, tasuta wifi, vannitoas föön.

3* Amaryllis hotell (või sarnane) www.hotelamaryllis.com/en asub kesklinnas, raudteejaama lähedal, rannast 1 km jalutuskäigu kaugusel (saab sõita ka trammiga), kaubandustänava juures. Konditsioneeriga toad, TV, tasuta wifi vannitoas föön.

 

NB! Palume kindlasti teha ise tervisekindlustus  koos reisitõrke- ja covidkindlustusega.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, rannarätik, ujumisriided, ujumissussid (sest Nice’i rand on kivine), päikeseprillid ja päikesekreem.

 

Lendudel teenindab AirBaltic. Lennukisse on lubatud kaasa võtta 23 kg äraantavat pagasit. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Soovijatel palun registreerida kuni 1. oktoober E-post: gunnar@vilkokool.ee või   mob 52 68 031

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2023. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

La Turbie Alpi trofee 6 €
Roquebrune’i kindlus 5 €
St Marguerite saarele sõit 16 €
Fort Royali kindlus 4.50 €
veinimõisa külastus 5 €
Eze kaktuste aed (kauneim vaade Rivierale) 3.50 €
Monaco vürsti palee 8 €
Monte Carlo kasiino sissepääs 14 €
    (NB! Kaasas peab olema pass, ei tohi olla sportlik riietus, lühikesed püksid jne, alla 18.a. ei saa sisse)
Nice’i linnatransport 1.50 €
NB! Meie reisiprogrammid on koostatud 2023.a seisuga. Kuna uue olukorra tõttu muutuvad sihtkohtades sageli reegli ja nõuded, siis võib juhtuda, et need ei võimalda meil enam külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust. Sel juhul oleme sunnitud programmi muutma ja võimalusel pakkuma alternatiive vastavalt reisi ajal kehtivatele reeglitele, nõuetele jms. Samuti võivad muutuda nõuded sihtriiki sisenemiseks ja sealt naasmiseks.