Koolituspäevad Kuressaare Rüütli Hotellis: KRIISIPSÜHHOLOOGIA. KÄITUMINE JA TOIMETULEK ERIOLUKORDADES JA KRIISISITUATSIOONIS

Viljandi Koolituskeskus Vilko MÜ korraldab juba  24.- 25. septembril 2021  Saaremaal Rüütli Hotellis  praktilised koolituspäevad kõikide asutuste (ka koolid, lasteaiad, noortekeskused, tervishoiu- ja päästeasutused), organisatsioonide, ettevõtete ja omavalitsuste juhtidele ja töötajatele, ametnikele, sotsiaal-, pääste- politsei-, noorsoo-, meditsiini- ja kultuuritöötajatele, õpetajatele ning kõikidele huvilistele

Õppekava sisu- koolituse alateemad:

• Mis on kriis ja kriisiolukord?
  • Kriisi olemus
  • Kriisipsühholoogia ja nõustamise tähtsus
  • Kriisiolukorrast väljatulek
  • Juhtumianalüüsid-elulised näited (Praktiline seminar-arutlus 1 AT)

Lektor psühholoog, ajakirjanik ja kirjanik Toivo Niiberg MSc
(P.S.  Kohapeal võimalus osta ka sularaha eest Toivo Niibergi uuemaid raamatuid koos autogrammiga)
NB!   Seoses Vabariigi Valitsuse määrusega  hakkas alates 26. augustist koolitustel ja hotellides kehtima kohustuslik COVID tõendi esitamise nõue kõikidele osalejatele, sõltumata inimeste arvust. Palun võtke kaasa vaktsineeritust või läbipõdemist tõendav dokument või  kuni 3 ööpäeva enne koolitust tehtud negatiivne Covid-test.

Koolituse eesmärk ja õpiväljundid

Koolituse läbinu:

• Saab pildi kriisi olemusest, kriisiolukorrast ja kriisipsühholoogia põhitõdedest
  • Oskab toime tulla kriisiolukorras
  • Teab enesejõustamise põhitõdesid ja oskab neid praktikas kasutada
  • Oskab nõustada kolleege kriisisituatsioonis ja omab teadmisi kriisiolukorrast väljatulemiseks

Koolitus kuulub psühholoogia õppekavarühma

Päevakava:

Reede, 24. september

12.30      Saabumine ja majutus Rüütli Hotellis (juhul, kui juba toad vabanenud)

13.00-14.30  Loeng-koolituse I osa

14.30-15.30  Lõunasöök

15.30-17.00  Loengu II osa

17.00-17.15  Kohvipaus

17.15-18.45  Loengu III osa

19.00-20.00   Õhtusöök  hotelli restoranis

Laupäev, 25. september

7.00-10.00 Hommikusöök

12.00- Ärasõit

Koolituspäevade  maksumus  160 €.

P.S Võimalus osaleda ka ainult esimesel päeval 24. septembri loengus, sel juhul  maksumus  95 € (sisaldab lõunasööki ja 1 kohvipausi).

Kui ühest asutusest  2 osalejat, siis 5 % soodustust. Kui 4 osalejat, siis soodustus 10 %.

Koolitus sisaldab:

• Majutus 2-kohalistes tubades NB! Hotelli vee- ja saunakeskus suletud remondi tõttu!
  • 3  sööki (lõuna, õhtu, hommik)
  • 1 kohvipaus
  • Loengusaali üür
  • Loeng 6 AT
  • Väljastame koolitustõendi (2-päevane- 8 AT ja 1-päevane 6 AT) vastava kursuse läbimise kohta

P.S. Kui keegi soovib ka kindlasti külastada korraga Kuressaares mingit vee- ja saunakeskust, siis oleks selleks (omal kulul) võimalus Rüütli Hotelli lähedal asuvas Georg Ots Hotelli SPA veekeskuses või kesklinnas asuvas Grand Rose Hotelli SPA-s

P.S. 1 soovijal võimalus sõita Tartust või Viljandist Kuressaarde ja tagasi ka Vilko väikebussiga.

Soovijatel palun registreerida kuni 21. september  E-meilil:  gunnar@vilkokool.ee  või mob. 5268031

NB! Nimetatud koolitust ja lektorit võimalik tellida ka Vilkost asutustesse kohapeale!

Lektorist: Toivo Niiberg MSc

Toivo Niiberg on lõpetanud viis kõrgkooli. Omab loodusteaduste, aianduse ja psühholoogia teadusmagistrikraade. Tema osalusel või ainuautorina on kokku ilmunud 100 trükist ja tuhandeid artikleid. Niiberg oli 1980–83 EPA aianduskateedri assistent, 1983–91 Räpina Sovhoostehnikumi õppedirektor, 1991–94 EPMÜ aianduse õppetooli assistent, 1994–95 dotsent, 1995–2004 lektor; 1999–2009 Akadeemia Nord psühholoogia õppejõud, prodekaan ja dekaan; 1991–2010 Tallinna Ülikooli Avatud Ülikooli Täienduskoolituse psühholoogia õppejõud (endine EHA), 2005–2009 Audentese Ülikooli reklaamiteooria ja psühholoogia õppejõud, 2003–2012 Eesti Kunsti Akadeemia kunstipedagoogika osakonna õppejõud, 2012.a Räpina Aianduskooli kutseõpetaja ja psühholoog. 2003.a. erapsühholoog ja 2003.a OÜ Katriito asutajaliige ja psühholoog, perenõustaja. Toivo Niiberg on Eesti Huumoriliidu asutaja liige, Eesti Ajakirjanike Liidu ja Eesti Õpetajate Liidu liige (kuulub juhatuse koosseisu). 2001.a valiti Toivo Tallina Ülikooli täienduskoolituse keskuse aastaõppejõuks.2009.a omistati Toivole Räpina Aianduskooli aumärk ja elutööpreemia kauaaegse pedagoogilise töö eest. 2013. valiti Toivo Põlvamaa aastakoolitajaks.
Ta on avaldanud artikleid ajakirjades Maakodu, Pere ja Kodu, Kodutohter, Targu Talitaja, Eesti Naine, Vaimupuu, Toitumisteraapia, Psühholoogia Sinule, Õpetajate Leht, Päevaleht, SL Õhtuleht, Postimees, 60 pluss jne. 1998.a. valiti Toivo Maalehe parimaks kaasautoriks, ning talle omistati Maalehe Oskar.
Ta on avaldanud pseudonüümi Ivo Ivari all luuletusi, aforisme ja följetone. Ilmunud on neli luulekogu ja ta on 1987.a Eesti Luulekevade ja 1992.a. Eesti Luulesügise laureaat.

Koolituskeskus Vilko lektor alates 2002. aastast.