Koolitusreis Kreeta saarele: KREETA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Viljandi Koolituskeskus Vilko MÜ vahendab  13.-20. oktoober  2021  kõikidele huvilistele reisifirma Tensi Reisid   8-päevase õppereisi (lennuk, kohapeal buss)  Kreeka saarele Kreetale  

 

Otselend!

KREETA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

 

Kreeta on Kreeka suurim ning Vahemere suuruselt viies saar. Siin avaneb teil võimalus avastada iidsete tsivilisatsioonide jälgi, nautida imekauneid randu, muljetavaldavaid mägesid, viljakaid orge ning saada osa rikkalikust toidukultuurist. Kreetaga on seotud paljud Vana-Kreeka müüdid ja legendid, mis on ajalooga nii tihedalt läbi põimitud, et ei olegi enam võimalik vahet teha, mis on tõde ja mis väljamõeldis. Kreeta maastik on segu sinisest merest, tumedalt kõrguvaist mägedest, viljakalt rohelevatest tasandikest ja päikeses hiilgavaist lubjatud majadest ja arvukatest kirikutest.

1. PÄEV

Kogunemine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 12.45. Otselend Tallinn-Iraklion kl 14.45-18.35 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige paar päeva enne reisi). Sõit Rethymnosse hotelli u. 1 – 1,5 tundi. Majutus kõik järgnevad 7 ööd ****hotellis koos õhtusöökidega (2-sed toad).


2. PÄEV

Hommikusöök. Täna teeme väljasõidu (hinna sees) lääne poole. Laevasõit Kissamou sadamast Gramvousa saarele. Mäetipus 137 m kõrgusel asub kunagine Veneetsia kindlus, mis rajati 1579. aastal ning mida kasutati pelgupaigana 400 aastat. Kõndige üles, klõpsige pilte ja lihtsalt nautige. Kui te ei venita, jõuate ehk veel ühe supluse teha enne laevale tagasiminekut. Laev viib meid kristallselge helesinise veega eksootilissse Balose randa, mida peetakse Kreeta üheks parimaks rannaks. Ümbritsevatelt mägedelt ranna suunas kiigates jääb tunne nagu oleks tegu laguuniga. Rannas on omanäoline roosakas liiv miljonite purustatud merekarpide tõttu. Aeg puhkuseks.


3. PÄEV

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks ja rannamõnude nautimiseks. Õhtul ühine jalutuskäik koos meie giidiga ilusas, rikkaliku ajalooga Rethymnonis. Kitsaste tänavate ja lummavate vaadetega veneetslaste poolt rajatud muinasjutuline vanalinn pärineb 11. sajandist. Siin näeb Veneetsia renessanss-arhitektuuri, mida on rikastanud Türgi mõjutused. Väiksed ja kitsad tänavad moodustavad omaette labürindi, kuhu on kerge ära eksida… Sadamapiirkond on ääristatud hubaste kohvikute ja kohalike tavernidega, kus käib elu nii päeval kui öösel.


4. PÄEV

Hommikusöök. Sõidame (hinna seespuhkama maailma parimate randade hulka arvatud Preveli randa. See on üks ilusamaid randu Kreetal. Bussisõit saare lõunakaldale Plakias’e Laevasõit Preveli palmiranda. Siin leiate kauni ranna ja mageveeoja. Laguuni kõrval olevat ala hüütakse põhjusega „palmimetsaks“. Tõusude ja langustega jalutuskäik mäele kestab pool tundi (mugavad jalanõud!) ja on seda väärt. Ilusad vaated lahele. Peale lõunat laevaga tagasisõit Plakias’sse. Tagasiteel hotelli sõidame ka Kourtaliotiko kuristiku juurde, kus on ilusad kosed. Teeme väikese matka, et neid näha.


5. PÄEV

Hommikusöök. Täna veedame päeva looduses. Väljasõit (hinna sees) u kl 11 ajal. Argyroupolis on külake kunagise antiikaja kuulsa linna Lappa asukohal. Tema vaatamisväärsusteks on kabelid ja Agia Dynami kabelist väljuv vesi, mis moodustab palju väikeseid jugasidVeski ümbruses on mitmeid taverne. Aeg lõunasöögiks. Sõidame küngaste vahel asuva ilusa Kournase järve See on Kreeta suurim mageveejärv. Järv ja selle lähiümbrus kuulub Natura 2000 kaitse alla. Vastavalt kellaajale ja päikesevalgusele muudab järvepind oma värvust. Saab teha jalutuskäigu ümber järve ja ka supluse. Sõites teed mööda 15 minutit ülespoole jõuame Kournase külla mis asub 200 m kõrgusel Dafnomadara mäe (1680 m) jalamil. Vanad majad, külaväljak, kohvik ja pottsepatöökoda. Külas on keraamikakeskus. Tagasiteel võiks külastada ka endist kaluriküla Georgioupolist. Siinne rand on üks Sinise lipu randadest. Ranniku lähedal meres asub väike St Nicolas kabel.


6. PÄEV

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Soovijad saavad sõita (lisatasu eest, ettetellimisel, minimaalne inimeste arv 14) matkale Samaria kuristikku. Suurepärane ekskursioon neile, kes armastavad matkataMuljetavaldav sõit mööda põhjarannikut läbi Valgete mägede Omalose platoole. Samaaria tekkis u 14 miljonit aastat tagasi kui mägijõgi uuristas tee läbi kaljude. Nii sündis ligi 16 km pikkune kanjon, mis kohati on 2,5 m lai. Samaria kanjonit peetakse üheks pikimaks kanjoniks terves Euroopas. Siinne ala on looduskaitse all ja siin kasvab oma 450 eri liiki taime. Kiired matkajad võivad terve tee läbi teha isegi nelja ja poole tunniga, kuid need, kes soovivad rohkem niisama jalutada ja loodust nautida, peaksid seal veetma terve päeva. Saate nautida küpressimetsade ilu, kõndida läbi kuivanud jõesängi ja laskuda mööda kivirada alla mereranda. Matk lõppeb Liibüa mere ääres. Aeg supluseks. Siit viib praam teid sadamasse, kus ootab buss hotelli sõiduks.


7. PÄEV

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Võib sõita ka lõbutsema Limnoupolise veeparki limnoupolis.gr, mis asub Hania lähedal. Ilmselt on sinna võimalik sõita liinibussiga, täpsustame.


8. PÄEV

Hommikusöök. Sõidame linna. Need, kes soovivad, viiakse bussiga Knossose palee juurde, mida külastavad ise, kuna meie giid ei tohi seal sõnagi rääkida! Umbes 4000 aastat tagasi valitses Kreeta saart legendaarne kuningas Minos, kelle järgi Kreeta kultuuri nimetatakse ka Minose kultuuriks. Kõige suurem, keerulisem ja toretsevam paleedest on Knossos, mis laiub rohkem kui 20 000 ruutmeetril ning koosneb sadadest paraadõue ümber koondatud ruumidest, mille hulgas on troonisaal, sammassaalid, vaateterrassid ja isegi vannitoad. Legendi järgi ehitati palee nii keeruliseks, et mitte keegi sealt kunagi väljapääsu ei leiaks. Sellises labürindis elas kohutav elukas Minotaurus, inimese keha ja härja peaga. Tänapäeval on osa paleest taastatud, kohati kuni viiekorruselise palee moodustavad paljud koridorid, käigud, ligikaudu 1400 freskoga kaunistatud ruumid ja trepid. Teistel vaba aeg linnas. Jalutuskäik Kreeta pealinnas Iraklionis. Soovijad võivad külastada Arheoloogia  muuseumi. Sõit lennujaama. Otselend Iraklion-Tallinn kl 19.40-23.40 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige paar päeva enne reisi)Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

MAKSUMUS: 1150 €    Kui ühest asutusest vähemalt 2 osalejat, siis soodustus 2 %. Kui 4 osalejat, siis soodustus 3 %. Tasumine Vilko koolitusarve alusel. Koolitusest loobumise korral raha ei tagastata, kuid võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

HINNA SEES:

  • lennupiletid otselennule Tallinn-Iraklion-Tallinn koos lennujaamamaksudega (võivad muutuda)
  • öömajad **** hotellis koos hommiku- ja õhtusöökidega  (2-sed toad)
  • transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi
  • tellitud buss hinna sees olevatele väljasõitudele
  • Kreekas elanud, keelt ja kultuuri hästi tundev eestikeelne giid-reisijuht Vaike Liivamäe
  • Väljastame koolitustõendi (8 AT) vastava ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta.
  • Reisi korraldus: reisifirma AS Tensi-Reisid- Ülikooli 4    51003  Tartu, reg. nr. 10323031, MTT: TRE000084

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi-  hinnad- 2020 andmed):

  • Gramvousa saare väljasõidul söök laevas 12 €
  • Samaria kuristiku väljasõit 59 €
  • ühene majutus  230 €

Kindlasti palume ise juurde teha reisikindlustus koos reisitõrke(covid)kindlustusega!

Tšarterlend. Lendu teenindab Smartlynx Airlines. Lennukisse on lubatud kaasa võtta 15 kg äraantavat pagasit. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 56x45x25 cm ja kaaluga 5 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

10.08.2021 seisuga on Kreekasse sisenemiseks vajalik EL-i digitaalne COVID tõend, mis kinnitab reisija vaktsineeritust, koroona läbipõdemist või negatiivset koroonatesti.
Vaktsineerituks loetakse need, kellel on viimasest vaktsineerimise lõpetamiseks vajalikust doosist möödas rohkem kui 14 päeva. Seega peab viimane doos olema tehtud hiljemalt 28. septembril.
Läbipõdemist tõendab 180-30 päeva enne reisi algust saadud positiivne proov.
Negatiivseks koroonatestiks peab olema PCR-test, mis on tehtud 72 tunni jooksul enne riiki sisenemist, või antigeeni test, mis on tehtud 48 tunni jooksul enne riiki sisenemist.
Alla 12 a. lastelt tõendit ei nõuta.

Kreekas on kohustuslik omada kehtivat COVID tõendit või negatiivset testi alates 12. eluaastast toitlustusasustuste siseruumide külastamisel jms. Vajadusel saab Kreekas teha tasulisi teste. COVID tõendi puudumisel peab testide olemasolu eest vastutama klient.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, ujumisriided, rannasussid, rannarätik, mugavad jalanõud ekskursioonidel käimiseks. Samaria jaoks soovitame võtta mugavad ja kindlalt jalas püsivad jalanõud, sest matk viib mäest alla. Kirikute-kloostrite külastamisel peavad naistel olema kaetud põlved ja õlad, meestel jalas pikad püksid!

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2020. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Limnoupolise veepark                             hind täpsustamisel
Knossose palee 15 € / 8 € alla 18a ja üle 65a ning üliõpilased
Iraklioni Arheoloogiamuuseum 10 € / 5 € alla 18a ja üle 65a ning üliõpilased
Sissepääs Samaria kuristikku 5 €

Kreekas on kombeks jätta bussijuhile jootraha, selleks võiks arvestada 10 €.
ITIC kaardi omanikele kehtib mõnikord soodushind. ISIC kaardiga on vaatamisväärsused ja muuseumid tasuta.
Üle 65a soodustused kehtivad ainult ID-kaardi ettenäitamisel.

Soovijatel palun registreerida kuni  : E-post:  gunnar@vilkokool.ee,   mob 52 68 031

 

NB! Meie reisiprogrammid on koostatud 2020. a. kevade seisuga. Kuna uue olukorra tõttu muutuvad sihtkohtades sageli reeglid ja nõuded, siis võib juhtuda, et need ei võimalda meil enam külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust. Sel juhul oleme sunnitud programmi muutma ja võimalusel pakkuma alternatiive vastavalt reisi ajal kehtivatele reeglitele, nõuetele jms. Samuti võivad muutuda nõuded sihtriiki sisenemiseks ja sealt naasmiseks.