Õppereis Peterburgi: PETERBURI JA KROONLINNA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Viljandi Koolituskeskus Vilko MÜ vahendab koolivaheajal, 21.-24. oktoobril 2020 kõikidele huvilistele reisifirma Viru Reisid  4- päevase tasuta viisaga reisi (buss) Peterburgi, Kroonlinna, Peterhofi ja Tsarkoje Selosse

 

NB!  Sama kavaga reis väljub ka veel  8.10

 

PETERBURI JA KROONLINNA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

1. päev

Väljasõit 21. oktoobri varahommikul kokku lepitud kohast (Tallinn, Tartu, Jõhvi) Enne lõunat ületame Eesti-Venemaa piiri (Narva-Ivangorod). Pärast lõunat jõuame Tsarskoje SelossePuškinisse, kus imetleme luksuslikku,
keiserlikku  sini-valget Katariina lossi koos merevaigutoaga, jalutame kuulsates Katariina-, Aleksandri- ja Prantsuse parkides ning Hiina külas. Näeme ka Tsarskoje Selo Ermitaaži jne.
Õhtul jõuame öömajale, kus oleme 3 ööd järjest

2.-3. päev

Hommikusöök. Alustame tutvumist maailmakuulsa Peterburgiga – linnaga, mis rohkem kui 200 aastat oli Venemaa pealinnaks ja riigi “aknaks Euroopasse”. Ermitaaž (Talvepalee) on ÜKS maailma suurimatest kunstimuuseumidest, mis mahutab enam kui 3 miljonit eksponaati. Iisaku kirik on Peterburi suurim, aga ta on ka üks suurimaid maailmas, eriti kui arvestada kogu hoone ~ 300 000 tonnist raskust. Kupliga tornist avaneb imeline vaade linnale, s.h. Admiraliteedile ja Ermitaažile. Järgnevalt külastame Peeter-Pauli kindlust, mille rajamise algust 27. mai 1703 loetakse ühtlasi linna enda asutamispäevaks. Kindluse suurimateks vaatamisväärsusteks on Püha Peetruse ja Pauluse kirik, selle vastas asuv Mündivalukoda, mis tegutseb tänini, Komandandimaja, paadikuur ja suurvürstide hauakamber. Edasi suundume Kaasani Jumalaema katedraali, mis on üks majesteetlikumaid kirikuid Peterburis. Katedraali muljetavaldava kavandi loomiseks saadi inspiratsiooni Püha Peetruse kirikust Roomas. Külastame Lunastaja kirikut,  mida tuntakse ka Kristuse ülestõusmise kirikuna. Tutvume kuulsa Tauria  paleega, kus 1917. aastal asus Veebruarirevolutsiooni Ajutine Valitsus ning Petrogradi Tööliste ja Soldatite Saadikute Nõukogu.  Imetleme Smolnõi kloostri ehitisi, Admiraliteedihoonet, mis algselt oli kindlustatud laevatehas. Võimalus jalutada kuulsal Nevski Prospektil, nautida laevasõitu Neeva jõel ning näha veel palju huvitavat.

  1. päev                                                                                                                                                                                                                                                              Hommikusöök. Pärast hommikusööki suundume Peterhofi – Peeter Suure residentsi, mis valmis 1723. aasta peale tsaari külaskäiku prantsuse kuningate Versailles’ lossi. Imetleme Peterhofi parkide suursuguseid purskkaevusid: Suur kaskaad, mis koosneb 64 purskkaevust ja 142 veepihustist, Aadama-, Eeva-, Tamme-, Totter- ja Neptuni purskkaevud ning merekanal. Kindlasti külastame ka Kroonlinna. Pärast lõunat alustame kojusõitu. Hilisõhtul saabume koju.

 

NB!    Vastavalt vajadusele võib giid muuta päevade järjestust, et programm oleks täidetud.

 

Õppereisi maksumus  185 € (1 koht 3-4-kohalises toas), kui soovitakse olla kahekesi toas, siis ühe osaleja maksumus 220 € (P.S. Kui ühest asutusest/perest  2 osalejat, siis soodustus 2 %  ja kui vähemalt 4 osalejat, siis soodustus 3 % ja kui 12 osalejat, siis soodustus 5 %).   Tasumine Vilko koolitusarve alusel.  Kui keegi mingil põhjusel reisist loobub, siis summat ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja. Summa saab tagasi vaid juhul, kui osalejal endal sõlmitud juba varem  ka lisaks tervisekindlustusele ka  reisitõrkekindlustus.

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse, kohustuslikku tervisekindlustust ja toitlustust peale 3 hommikusöögi.

 

HINNA SEES:

– sõit  2-korruselise bussiga

– ööbimine 3 ööd Peterburi kesklinnas koos hommikusöökidega

– eestikeelne giid-reisisaatja

– koolitustõend  8 AT vastava ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta

– Reisi korraldus: reisifirma Viru Reisid OÜ, Keskväljak 9   41531 Jõhvi, reg. nr. 10445418

NB!   Viisa on kohustuslik Eesti kodanikele (mis on tasuta, kuid sellele lisandub kohustuslik tervisekindlustus, mis on tasuline ja oleneb vanusest) ja viisa saab iga osaleja elektrooniliselt ISE teha.

NB!    KINDLUSTUS on kohustuslik elektroonilise viisaga piiri ületamiseks.

Viisa juurde on kohustuslik reisija tervisekindlustus (maksumus võib ise elektrooniliselt tehes veidi erineda)

0-6.a. laps 11 EUR; koos reisitõrkekindlustusega 35 EUR
7-64 a. noor ja täiskasvanu 5 EUR; koos reisitõrkekindlustusega  18 EUR
65-70 a. seenior 8 EUR; koos reisitõrkekindlustusega 27 EUR
71-79 a. seenior 11 EUR; koos reisitõrkekindlustusega 35 EUR
üle 79 a. seeniorid 16 EUR; koos reisitõrkekindlustusega 53 EUR

 

P.S Soovi korral saab viisa koos kindlustusega teha ka meie kaudu, sel juhul tervisekindlustuse (soovi korral juures ka oluliselt kallim reisitõrkekindlustus) maksumusele lisandub veel teenustasu 6 €.

NB! Dokumendid viisade vormistamiseks esitada kuni 3 nädalat enne väljasõitu!

Erandkorras 10 päeva enne väljasõitu.

Välismaalase (halli) passi omanikele viisavaba. 

Venemaa viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid:


     
–    koopia passist (mis on kehtiv vähemalt 6 kuud peale reisilt saabumist)

– 1 foto (3,5 x 4,5 cm heledal taustal, võimalikult uus ja passipildist erinev)

 

Soovijatel palun registreerida kuni  kuni 13. september :  E-meilil: gunnar@vilkokool.ee või mob.  52 68 031

 

Tutvumiseks mõned hinnad:  1 EUR  ~ 70 RUB

Soovitav kaasa vahetada ~ 50 eurot, mis võrdub ~3500 rubla.

Soovitame ka igaks juhuks kaasa võtta eurosid.

NB! Korraldaja ei vastuta hindade muutuste eest.

Ermitaaž ja talvepalee: 10 / õpilastele kuni 17a  tasuta

Peeter-Pauli katedraal: 7

Tsarskoje Selo Katarina palee:     16

Iisaku katedraal: 8

Laevasõit Neeval: 8

Muuseumid:  4-5  

Peterhofi purskkaevude alumine park: 12

Lõuna- ja õhtusöögid umbes 4 € kuni 5