Koolituspäevad Pühajärvel: ENESEJÕUSTAMINE NING STRESSI, PINGE JA VÄSIMUSEGA TOIMETULEK KEERULISTEL AEGADEL. UNE VAJALIKKUS JA SELLE TEKITAMINE

Koolituskeskus Vilko MÜ korraldab koolivaheajal, 26.-27. oktoobril 2022 Pühajärve SPA Hotellis praktilised koolituspäevad  kõikide asutuste (ka koolid, lasteaiad, lastekodud, lastehoiud, noorte- , kultuuri-, sotsiaal- ja huvikeskused) juhtidele, töötajatele, õpetajatele, eripedagoogidele, logopeedidele, sotsiaalpedagoogidele, HEV-koordinaatoritele, nõustajatele, sotsiaaltöötajatele, kultuuritöötajatele, klassijuhatajatele, õppealajuhatajatele, ametnikele ja kõikidele huvilistele

Lektor psühholoog, ajakirjanik ja kirjanik Toivo Niiberg MSc

Õppekava sisu-koolituse alateemad:

• VÄSIMUSE, PINGE JA STRESSIGA TOIMETULEK KEERULISTEL AEGADEL
  • POSITIIVNE JA NEGATIIVNE STRESS
  • FÜSIOLOOGILINE VÄSIMUS
  • ENESEJÕUSTAMINE
  • UNE VAJALIKKUS JA SELLE TEKITAMINE
  • JUHTUMIANALÜÜS, ELULISED NÄITED (praktiline seminar 1 AT)

Koolituse eesmärk ja õpiväljundid

Koolituse läbinu:

• Saab pildi väsimuse ja stressi olemusest ning stressi liikidest
  • Tunneb ära ja märkab stressi ja läbipõlemise ilminguid
  • Oskab toime tulla väsimuse ja stressiga ja ennetada läbipõlemist
  • Teab enesejõustamise põhitõdesid ja oskab neid praktikas kasutada
  • Saab ülevaate une vajalikkusest ja oskab kasutada und soodustavaid praktilisi looduslikke vahendeid

Koolitus kuulub psühholoogia õppekavarühma

Päevakava:

Kolmapäev, 26. oktoober

11.30-12.00    Saabumiskohv

12.00-13.30    Koolituse I osa

13.30-13.45    Kohvipaus

13.45-15.15    Koolituse II osa

15.15-15.30    Seljasirutuspaus

15.30-17.00    Koolituse III osa

17.00-18.00    Õhtusöök restoranis

18.00-22.00    Veekeskuse (ujula, saunad) külastus- kaasa ujumisriided!

Neljapäev, 27. oktoober

7.00-10.00 Hommikusaun-ujumine

8.00 -10.00 Hommikusöök

10.00-12.00  Võimalus tellida kohapeal raviprotseduure

12.00         Tubade vabastamine

Koolituspäevade  maksumus  160 €.

P.S Kuna loeng-koolitus ainult esimesel päeval, siis võimalus osaleda ka ainult esimese päeva, 26. oktoobri loengus, sel juhul  maksumus a´ 90 € (sisaldab ka saabumiskohvi ja kohvipausi,  ei sisalda õhtusööki ja saunakeskust). Kui ühest  asutusest  2 osalejat, siis 5 % soodustust. Kui 4 osalejat, siis soodustus 10 %.

Koolitus sisaldab:

• Majutus 2-kohalistes tubades
  • 2 buffee sööki (õhtu, hommik)
  • Õhtune ja hommikune veekeskuse (saunade) külastus
  • saabumiskohv ja kohvipaus
  • Loengusaali üür
  • Loeng 6  AT
  • elektroonilised loengumaterjalid
  • Väljastame koolitustõendi (8 AT, 1-päevastel 6 AT)) vastava kursuse läbimise kohta

P.S. 7 soovijal võimalus sõita Tartust  Pühajärvele ja samal päeval tagasi ka Vilko väikebussiga.

Soovijatel palun registreerida  kuni  7. oktoober E-meilil:  gunnar@vilkokool.ee  või mob. 5268031

NB! Nimetatud koolitust ja lektorit võimalik tellida ka Vilkost asutustesse kohapeale!

Lektorist: Toivo Niiberg MSc

Toivo Niiberg on lõpetanud viis kõrgkooli. Omab loodusteaduste, aianduse ja psühholoogia teadusmagistrikraade. Tema osalusel või ainuautorina on kokku ilmunud 100 trükist ja tuhandeid artikleid. Niiberg oli 1980–83 EPA aianduskateedri assistent, 1983–91 Räpina Sovhoostehnikumi õppedirektor, 1991–94 EPMÜ aianduse õppetooli assistent, 1994–95 dotsent, 1995–2004 lektor; 1999–2009 Akadeemia Nord psühholoogia õppejõud, prodekaan ja dekaan; 1991–2010 Tallinna Ülikooli Avatud Ülikooli Täienduskoolituse psühholoogia õppejõud (endine EHA), 2005–2009 Audentese Ülikooli reklaamiteooria ja psühholoogia õppejõud, 2003–2012 Eesti Kunsti Akadeemia kunstipedagoogika osakonna õppejõud, 2012.a Räpina Aianduskooli kutseõpetaja ja psühholoog. 2003.a. erapsühholoog ja 2003.a OÜ Katriito asutajaliige ja psühholoog, perenõustaja. Toivo Niiberg on Eesti Huumoriliidu asutaja liige, Eesti Ajakirjanike Liidu ja Eesti Õpetajate Liidu liige (kuulub juhatuse koosseisu). 2001.a valiti Toivo Tallina Ülikooli täienduskoolituse keskuse aastaõppejõuks.2009.a omistati Toivole Räpina Aianduskooli aumärk ja elutööpreemia kauaaegse pedagoogilise töö eest. 2013. valiti Toivo Põlvamaa aastakoolitajaks.
Ta on avaldanud artikleid ajakirjades Maakodu, Pere ja Kodu, Kodutohter, Targu Talitaja, Eesti Naine, Vaimupuu, Toitumisteraapia, Psühholoogia Sinule, Õpetajate Leht, Päevaleht, SL Õhtuleht, Postimees, 60 pluss jne. 1998.a. valiti Toivo Maalehe parimaks kaasautoriks, ning talle omistati Maalehe Oskar.
Ta on avaldanud pseudonüümi Ivo Ivari all luuletusi, aforisme ja följetone. Ilmunud on neli luulekogu ja ta on 1987.a Eesti Luulekevade ja 1992.a. Eesti Luulesügise laureaat.

Koolituskeskus Vilko lektor alates 2002. aastast.