Koolituspäevad Pühajärvel: HARIDUSLIKUD, KÄITUMUSLIKUD JA SOTSIAALSED ERIVAJADUSED JA NENDEGA TOIMETULEK. ÕPIRASKUSED JA ANDEKUS

Koolituskeskus Vilko MÜ korraldab koolivaheajal, 28.-29. oktoobril 2021 Pühajärvel praktilised koolituspäevad  koolide, lasteaedade, lastekodude, lastehoidude, noortekeskuste, huvikeskuste õpetajatele ja juhtidele, eripedagoogidele, logopeedidele, sotsiaalpedagoogidele, HEV-koordinaatoritele, nõustajatele, sotsiaaltöötajatele, kultuuritöötajatele, klassijuhatajatele, õppealajuhatajatele, ametnikele ja kõikidele huvilistele

Lektor psühholoog, ajakirjanik ja kirjanik Toivo Niiberg MSc

NB!   Vabariigi Valitsuse uue määrusega saab alates 25. oktoobrist koolitustele ja SPA hotellidesse ainult  vaktsineerimise  või  covidi läbipõdemise  tõendiga. Palun võtke kaasa vaktsineeritust või läbipõdemist tõendav dokument. Igasuguste Covid-testidega sellest kuupäevast koolitustele ei lubata.

Õppekava sisu- koolituse alateemad:

• Mis on ja mis ei ole erivajadus.
  • Erivajaduse uuem käsitlus.
  • Hariduslikud, käitumuslikud ja sotsiaalsed erivajadused
  • Õpiraskustega ja emotsionaalsete probleemidega laps.
  • Mis on ja mis ei ole õpiraskus?
  • Kuidas õpiraskustega ja emotsionaalsete probleemidega last aidata.
  • Vale vabakasvatus ja käitumishäired.
  • Töö lapsevanemaga.
  • Andekus kui erivajadus. Andekas ja indigolaps ning kuidas teda aidata
  • Juhtumianalüüsid-elulised näited (Praktiline seminar-arutlus 1 AT)

Koolituse eesmärk ja õpiväljundid

Koolituse läbinu:

• Saab ülevaate erinevatest  erivajadustest ja oskab neid praktikas märgata
  • Suudab eristada mis on ja mis ei ole erivajadus
  • Suudab toime tulla ja aidata käitumishäiretega ja emotsionaalsete probleemidega last
  • Tunneb ära õpiraskuse ja oskab õpilast praktikas aidata
  • Teab ja mõistab ka sotsiaalseid erivajadusi ning oskab teist inimest vastavalt võimalustele aidata
  • Oskab teha koostööd lapsevanemaga
  • Saab aru, et ka andekus on erivajadus ning oskab oma töös andekat õpilast aidata ja suunata

(P.S.  Kohapeal võimalus osta ka sularaha eest Toivo Niibergi uuemaid raamatuid koos autogrammiga)

Koolitus kuulub hariduse interdistsiplinaarsesse õppekavarühma

Päevakava:

Neljapäev, 28. oktoober

12.00-12.30    Saabumiskohv

12.30-14.00    Koolituse I osa

14.00-14.15    Kohvipaus

14.15-15.45    Koolituse II osa

15.45-16.00    Seljasirutuspaus

16.00-17.30    Koolituse III osa

17.30-18.30    Õhtusöök restoranis

18.30-22.00    Veekeskuse (ujula, saunad) külastus- kaasa ujumisriided!

Reede, 29. oktoober

7.00-10.00 Hommikusaun-ujumine

8.00 -10.00 Hommikusöök

10.00-12.00  Võimalus tellida kohapeal raviprotseduure

12.00         Kojusõit

Koolituspäevade  maksumus  160 €.

P.S Kuna loeng-koolitus ainult esimesel päeval, siis võimalus osaleda ka ainult esimese päeva, 28. oktoobri loengus, sel juhul  maksumus a´ 90 € (sisaldab ka saabumiskohvi ja kohvipausi,  ei sisalda õhtusööki ja saunakeskust). Kui ühest  asutusest  2 osalejat, siis 5 % soodustust. Kui 4 osalejat, siis soodustus 10 %.

Koolitus sisaldab:

• Majutus 2-kohalistes tubades
  • 2 buffee sööki (õhtu, hommik)
  • Õhtune ja hommikune veekeskuse (saunade) külastus
  • saabumiskohv ja kohvipaus
  • Loengusaali üür
  • Loeng 6  AT
  • elektroonilised loengumaterjalid
  • Väljastame koolitustõendi (8 AT, 1-päevastel 6 AT)) vastava kursuse läbimise kohta

P.S. 7 soovijal võimalus sõita Tartust  Pühajärvele ja teisel päeval tagasi ka Vilko väikebussiga.

Soovijatel palun registreerida veel kuni  27. oktoober E-meilil:  gunnar@vilkokool.ee  või mob. 5268031

NB! Nimetatud koolitust ja lektorit võimalik tellida ka Vilkost asutustesse kohapeale!

Lektorist: Toivo Niiberg MSc

Toivo Niiberg on lõpetanud viis kõrgkooli. Omab loodusteaduste, aianduse ja psühholoogia teadusmagistrikraade. Tema osalusel või ainuautorina on kokku ilmunud 100 trükist ja tuhandeid artikleid. Niiberg oli 1980–83 EPA aianduskateedri assistent, 1983–91 Räpina Sovhoostehnikumi õppedirektor, 1991–94 EPMÜ aianduse õppetooli assistent, 1994–95 dotsent, 1995–2004 lektor; 1999–2009 Akadeemia Nord psühholoogia õppejõud, prodekaan ja dekaan; 1991–2010 Tallinna Ülikooli Avatud Ülikooli Täienduskoolituse psühholoogia õppejõud (endine EHA), 2005–2009 Audentese Ülikooli reklaamiteooria ja psühholoogia õppejõud, 2003–2012 Eesti Kunsti Akadeemia kunstipedagoogika osakonna õppejõud, 2012.a Räpina Aianduskooli kutseõpetaja ja psühholoog. 2003.a. erapsühholoog ja 2003.a OÜ Katriito asutajaliige ja psühholoog, perenõustaja. Toivo Niiberg on Eesti Huumoriliidu asutaja liige, Eesti Ajakirjanike Liidu ja Eesti Õpetajate Liidu liige (kuulub juhatuse koosseisu). 2001.a valiti Toivo Tallina Ülikooli täienduskoolituse keskuse aastaõppejõuks.2009.a omistati Toivole Räpina Aianduskooli aumärk ja elutööpreemia kauaaegse pedagoogilise töö eest. 2013. valiti Toivo Põlvamaa aastakoolitajaks.
Ta on avaldanud artikleid ajakirjades Maakodu, Pere ja Kodu, Kodutohter, Targu Talitaja, Eesti Naine, Vaimupuu, Toitumisteraapia, Psühholoogia Sinule, Õpetajate Leht, Päevaleht, SL Õhtuleht, Postimees, 60 pluss jne. 1998.a. valiti Toivo Maalehe parimaks kaasautoriks, ning talle omistati Maalehe Oskar.
Ta on avaldanud pseudonüümi Ivo Ivari all luuletusi, aforisme ja följetone. Ilmunud on neli luulekogu ja ta on 1987.a Eesti Luulekevade ja 1992.a. Eesti Luulesügise laureaat.

Koolituskeskus Vilko lektor alates 2002. aastast.