Õppereis Ungarisse: UNGARI AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS,- SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Koolituskeskus Vilko MTÜ vahendab 9.-15. juulil 2024   kõikidele huvilistele reisifirma Tensi Reisid 7-päevase  õppereisi (buss) Ungarisse

UNGARI AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS,- SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

 

EGER – BUDAPEST – BALATON – HERENDI PORTSELANIMANUFAKTUUR – SIOFOK – HOLLÓKÖ

1. PÄEV

Väljasõit Tartust kl. 05.30 Vanemuise alumisest parklast, Tallinnast kl. 08.30 Vene Kultuurikeskuse eest (Mere pst 5) ja Pärnust kl 10.15 Papiniidu bussipeatusest (Riia mnt) (NB! Väljasõiduajad ja -kohad võivad muutuda. Palun kontrollige). Sõit läbi Baltimaade ja Poola. Lõunasöögipaus Leedus. Öömaja Varssavis ***hotellis (2-sed toad).

2. PÄEV

Hommikusöök. Sõit läbi Poola ja Slovakkia, läbi imeilusate Tatrate mäeahelikku kuuluvate mägede. Jõuame Ungarisse, Egerisse, mis asub ajaloolises viinamarjakasvatuspiirkonnas Màtra ja Bükki mägede vahel. See on Ungari vanim vaimne ja administratiivne keskus, ajaloomälestiste, nooruse-, baroki- ja veinilinn. Türgi sõdade ajal oli linn pidevalt rünnakute objektiks. Buda vallutanud Ottomani impeeriumi sõdalased piirasid 1522. a. Egeri linna ümber, kuid neil ei õnnestunud linna vallutada vaatamata sellele, et türklasi oli linnakaitsjatest pea 6 korda rohkem. 40-päevase piiramise ajal kaitsesid linna ka vaprad Egeri naised. Seda Egeri kaitsmist peetakse Ungari ajaloos madjarite suurimaks võiduks. Egeri kaitsjad kirjutas surematuks Géza Gàrdonyi oma romaaniga „Egeri tähed“. Õhtusöök hotellis. Öömaja Egeris ***hotellis (2-sed toad).

3. PÄEV

Hommikusöök. Lõõgastav puhkus hotelli spas (mullivannid ja saunad). Seejärel suundume Külastame 13. sajandist pärit kindlust ja vaatame türgiaegset Euroopa põhjapoolseimat minaretti. (Kindluse taastamiseks saadi Euroopa Liidust rahad. Seal toimuvad tööd ja ringkäik sõltub sellest, vabandame). Turistide meelispaigaks on linnapiiril asuvas Kaunite Naiste Orus olevad veinikeldrid, kus saab nautida kogu maailmas hinnatud punast veini „Egeri Bikaver” – „härja veri“. Õhtusöök veinikeldris koos mustlasmuusikaga (lisatasu eest). Sõit Budapesti, linna, mida romantikud on kutsunud “Pusta Pariisiks”. Linn asub „sinirohelisel piiril“ nagu juba vanad roomlased Doonau jõge kutsusid. Jõe läänekaldal asuv Buda on rohkem mägisem, seal annavad tooni madalad mäetipud. Idakaldale jääv Pest on seevastu tasane ja siit saavad alguse kõik Ungari tasandikualad. Majutus järgnevad 3 ööd Budapesti kesklinnas ****hotellis (2-sed toad).

4. PÄEV

Hommikusöök. On kolm veenvat põhjust, et sõita Budapesti – Buda, Pest ja ilus sinine Doonau. Buda on linna vanem osa, täis ajaloohõngulisi vaatamisväärsusi. Kaasaegsemas Pestis on arvukalt kohvikuid, baare, restorane, ööklubisid, butiike ja kaubamaju. Budapesti hing on Doonau jõgi, mille kaheksa silda seovad vana ja uue linnaosa ühtseks kauniks tervikuks. Linnaekskursioon. Külastame kuulsat Budapesti turgu. Seejärel sõidame Lossimäele – Vàrhegy kõrgub Doonau kohal. Lossist ja Kettsillalt, mis on linna vanim ja kuulsaim sild, avaneb Pestile muljetavaldav vaatepilt. Neid kahte vaatamisväärsust koos Gellerti mäel oleva Vabadussambaga peetakse Budapesti sümboliteks. Antud panoraam on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Tutvumine linna suurimate vaatamisväärsustega: Buda kindlus, Matyasi kirik, Kaluribastion. Seejärel sõidame Kangelaste väljakule, jalutame linnapargis, imetleme Vajdahunyadi kindluse ilu. Vaba aeg. Soovijad võivad vabal ajal iseseisvalt külastada Szechenyi termaalveekeskust, mis on üks Euroopa suurimaid. Allikavete tervistav mõju, suurtes rooma basseinides kümblemine, kreeka vannides mõnulemine ja põhjamaade traditsiooniliste saunade nautimine. Szechenyi termaalveekeskus on üks vanimaid ja populaarsemaid paljude seas. Veekeskuse basseine toidab kuumaveeallikas, mis ulatub rohkem kui 1000 meetri sügavusele maa alla. Basseinide veetemperatuur on 35-37 kraadi, mistõttu seal on palju suplejaid nii suvel kui ka külmadel talvepäevadel. Õhtune laevasõit Doonaul (lisatasu eest), kust avaneb kaunis vaade tuledesäras linnale.

5. PÄEV

Hommikusöök. Vaba päev Budapestis. Soovijatele väljasõit Balatoni äärde (lisatasu eest). „Ungari mereks“ kutsutav Balaton on Kesk-Euroopa suurim järv pindalaga 600 km². Tänu pehmele mikrokliimale on see paik ammustest aegadest armastatud puhkepaigaks. Külastame maailmakuulsat Herendi Portselanimanufaktuuri. Hiina mustritest inspireeritud klassikaline portselan ning Herendi tunnuseks saanud kombinatsioon liblikatest ja pojengidest on olnud populaarne juba 160 aastat. Tutvume portselani valmistamise telgitagustega Minimanufaktuuris ja näeme muuseumisaalis läbi aegade valminud toodangut. Sõit Siofokki, Balatoni järve lõunakalda pealinna. 1878. a. valmis suplusmaja „Ungari meri“, tänu millele Balatoni hellitusnimi levima hakkaski. Soovijad saavad minna laevasõidule Balatoni järvel (lisatasu eest). Vaba aeg rannas. Õhtul sõit tagasi Budapesti.

6. PÄEV

Hommikusöök. Sõit Hollókö külla, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. See sadu aastaid tagasi rajatud küla asub viinapuudega kaetud maastiku keskel oleval künkal Cserhát massiivi südames. Väike Hollókö küla on Palóci maakonna tõeline pärl ning kuulub alates 1987. a. UNESCO maailmapärandi nimekirja. Küngaste vahel asuva külakese majakesed on peidetud orgu. Viinapuuaedade vahel asuvad keskaegse lossi varemed. Külas on 58 maja säilinud sellistena nagu nad ehitati ning nad esindavad 17. saj. kohalikku arhitektuuri. Inimesed on elanud samades majades mitu põlvkonda. 19. saj. ehitatud Rooma katoliku kirik oma päikesekuivatatud tellistest seintega ja puust torniga on küla tähiseks. Külastame keraamikakoda ja nukumuuseumi, kus on peaaegu 200 nukku. Hollókö küla elanikud peavad lugu oma traditsioonidest ning kannavad rikkalike kaunistustega värvikaid rahvarõivaid. Selles piirkonnas elas juba alates 13. sajandist slovakkia päritolu vähemusrahvas palóc, kelle rahvatraditsioone seal näeme. Sõit Poolasse. Öömaja Varssavis ***hotellis (2-sed toad).

7. PÄEV

Hommikusöök. Sõit läbi Baltimaade. Lõunasöögipaus Leedus. Öösel jõuame koju marsruudil Pärnu-Tallinn-Tartu.

 

ÕPPEREISI MAKSUMUS: 890 €.  Kui ühest koolist/asutusest/perest   2 osalejat, siis  2 % soodustust, kui 3 osalejat, siis soodustus  5 %. Tasumine Koolituskeskus Vilko MTÜ  arve alusel.  P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

 

Õppereisi hinna sees:

  • öömajad ***hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
  • Egeri hotelli SPA külastus,
  • 2. päeva õhtusöök hotellis,
  • mugavustega buss,
  • giid-reisijuht Gabriella Nad ja eestikeelsed ekskursioonid
  • Väljastame koolitustõendi (8 AT) vastava  ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta
  • Reisi korraldus: reisifirma AS Tensi-Reisid- Ülikooli 4    51003  Tartu, reg. nr. 10323031, MTT: TRE00008

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, ujumisriided ja rannarätik. Veidi eurosid Poolas zlottide vahetuseks (WC 2 PLN).

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):): 2023 seisuga, võivad muutuda

  • 3-käiguline õhtusöök Egeri veinikeldris koos 5 veini degusteerimise ja mustlasmuusikaga 30 € / 23 € (alla 18. a.)
  • väljasõit Balatoni äärde 26 €,
  • ühene majutus 204 €.

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

NB! Kindlasti palume ise juurde teha ka  reisikindlustus koos reisitõrkekindlustusega.

 

Soovijatel palun registreerida kuni 25. veebruar E-post:  gunnar@vilkokool.ee või  mob 5268031

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2023. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Egeri kindluses kohaliku giidiga kangelaste ruumi külastus, kindluse hoov ja muuseumid 4100 HUF täisk, 2300 HUF kuni 26a ja al. 62a, 500 HUF al. 70a
Laevasõit Doonaul 1h 16 €
Herendi portselanimanufaktuur 4100 HUF täisk (4000 HUF pildistamisluba grupile)
Laevasõit Balatonil 3500 HUF
Termaalvee bassein Budapestis 9400 HUF koos kapiga
Ühistranspordi pilet Budapestis al. 350  HUF
Nukumuuseum Hollökos 400 HUF, pensionär 200 HUF
Ungaris lõunasöök al. 3500 HUF
Leedus lõunasöök al. 10 €

NB! Meie reisiprogrammid on koostatud 2023. a. seisuga. Kuna uue olukorra tõttu muutuvad sihtkohtades sageli reeglid ja nõuded, siis võib juhtuda, et need ei võimalda meil enam külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust. Sel juhul oleme sunnitud programmi muutma ja võimalusel pakkuma alternatiive vastavalt reisi ajal kehtivatele reeglitele, nõuetele jms. Samuti võivad muutuda nõuded sihtriiki sisenemiseks ja sealt naasmiseks.