Õppereis Austriasse ja lillefestivalile: AUSTRIA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM  

Koolituskeskus Vilko MTÜ vahendab kõikidele huvilistele 1.-5. juunil 2024  reisifirma Tensi Reisid  5-päevase reisi (lennuk, buss kohapeal) Austriasse koos nartsissifestivali külastusega

AUSTRIA AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

 

 
SALZKAMMERGUTT – St.WOLFGANG – HALLSTATT – BAD AUSSEE – ADMONT – GRAZ – HOHENWERFEN – SALZBURG
Imekaunid Alpid, Salzkammergut oma lõhnava nartsissifestivali ja muinasjutuliste külakestega, mägede võluvad paigad, Steiermarki veinid, Mozarti linn Salzburg… Mida rohkemat ühelt mõnusalt puhkusereisilt veel oodata.

1. PÄEV

Kohtume Tallinna lennujaamas infoleti vastas oleva laua juures kl 05.20. Otselend Tallinn-München kl 07.20–08.50. (NB! Kohalikud ajad! Kontrollige palun lennuaegu paar päeva enne reisi). Sõit Salzkammergutti – maalilisele Alpi järvedemaale. Muinasjutuline Wolfgangi linnake oma Valge Hobuse kõrtsiga, millest on loodud mitmeid Austria operette. Kaunis kirik kuulsa Pacheri altariga. Jalutame maailma kauneimas järveäärses külakeses Hallstattis. See oli soolakaevandajate elukohaks juba kiviajast alates. Siinsed tänavad on nii kitsad ja käänulised, et kirikupühade protsessioonid tuleb läbi viia järvel paatidega. Majutus järgnevad 2 ööd hubases alpi-stiilis hotellis Gosaus (2-sed toad). Soovijatele õhtusöök hotellis (lisatasu eest, ettetellimisel).

2. PÄEV

Hommikusöök. NARTSISSIFESTIVAL BAD AUSSEES. Kevad mägedes tuleb nagu sõbralik hea haldjas Ausseerlandi maadele ning katab aasad miljoniõielise valge nartsissivaibaga. Juba pool sajandit on peetud traditsioonilist Nartsissipidu, mis algab muinasjutuliselt ilusate fantaasiarikaste lillekujude demonstratsiooniga linnaväljakul. Aega on ka kaunite kujude pildistamiseks. Nüüd sõidame külastama maalilisel väikesel Traunsee järve saarel asuvat romantilist järvelossi Orthi. Kõnnime üle 123 m pikkuse silla ja teeme ringkäigu Salkammerguti ühes põnevamas hoones. Loss võlgneb suure osa oma kuulsusest Saksa-Austria telesarjale: kaheksa aastat, aastatel 1996–2004, elasid siin Schlosshotel Orthis inimesed, nad armastasid ja abiellusid. See loss ei ole mitte ainult üks Salzkammerguti vanimaid hooneid, vaid sellel on ka rääkida oma põnevaid lugusid. Näiteks legend hiiglasest Erlast, kes väidetavalt ehitas lossi armastusest Traunsee merineitsi Blondcheni vastu. Ja alates esimesest ajalooliselt mainitud omanikust rüütel Hartneid von Ortist, läbi julma krahv Herbestorffi ja lõpetades Habsburgide ertshertsog Johann Nepomuk Salvatoriga, on siin elanud palju värvikaid isiksusi. Seejärel tõuseme tõstukiga Grünbergi mäele, idülliline roheline paik kõrgel Gmundeni linna kohal. Üles sõites naudime suurepäraseid vaateid Traunsee järvele, Gmundeni linnakesele ning Salzkammerguti kaitsjale – Traunsteini mäele. Sõit tagasi Gosau hotelliSoovijatele õhtusöök hotellis (lisatasu eest, ettetellimisel).

3. PÄEV

Hommikusöök. Sõidame romantilistel alpiteedel keset samanimelist küla seisvasse Admonti kloostrisse, mille tähtsus ulatus kunagi piirkonnast palju kaugemale. Külastame maailma suurimat ja kaunimat kloostriraamatukogu, kus on u 160 000 köidet. Selle rokokoointerejöör kujundati 18. sajandil. Bartolomeo Altomonte laefreskod kujutavad tohutuid allegoorilisi stseene kunstidest, loodusteadustest ja usust. Suur osa Lõuna-Steiermarkist kuulub viinamarjaistandustele. Suundume Steiermarki veiniteele. Viinapuutaimed on istutatud järskudele lõunapoolsetele nõlvadele. Jõuame Steiermarki pealinna Grazi. Soovijatele lõunasöök (lisatasu eest, ettetellimisel). Majutus hotelli. Jalutuskäik vanalinnas, mis on üks paremini säilinuid Kesk-Euroopas ja kuulub ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Nüüdisaegne linn ulatub lossimäe jalamilt mõlemale poole Muri jõge. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

4. PÄEV

Hommikusöök. Sõidame nüüd Salzburgi. Meie teele jääb Werfeni linnakese lähedal asuv paeluv huviväärsus Hohenwerfeni 11. sajandi kindlus, mis rajati kaljupaljandile. Werfeni linnakeses lõunasöök (lisatasu eest, ettetellimisel). Edasi sõidame mööda mägedevahelist Salzachi orgu. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

5. PÄEV

Hommikusöök. Jalutuskäik Mozarti sünnilinnas Salzburgis. Imekauni aiaga Mirabelli loss, mille veider ehituslugu inspireerib veel praegugi paljusid noori, kes tulevad just selle lossi marmorsaali, et siin lasta oma abielu registreerida. Mozarti väljak, Uus ja Vana piiskopide residents, raekoda, Getreidegasse, Herbert von Karajani väljakul asuv uhke hobuste jootmiskoht, kuulus Festspielhaus ehk teatrihoone, toomkirik, Salzburgi arvukad kirikud ja kloostrid. Vaba aeg linnas. Soovijad võivad vabal ajal tõusta funikulööriga Hohensalzburgi kindlusesse, et külastada seda hallmunkade kotkapesa, mida pole suudetud kordagi vallutada. Sõit Müncheni lennujaama. Lend München-Riia kl 19.25–22.30; Riia-Tallinn kl 23.15–00.05 (NB! Kohalikud ajad! Lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige paar päeva enne reisi)Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

REISI MAKSUMUS: 1130 €. Kui ühest asutusest/perest 2 osalejat, siis soodustus 2 %. Kui 4 osalejat, siis soodustus 3 %. Tasumine  Vilko koolitusarve alusel.  P.S.Kui keegi mingil põhjusel  reisist loobub, siis reisi summat  ei tagastata, küll aga võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

HINNA SEES:

 • lennupiletid, otselennud Tallinn-München-Tallinn
 • lennujaamamaksud 71 € ( 27.06.2023 seisuga, võivad muutuda),
 • öömajad koos hommikusöökidega,
 • kohalik tellitud buss,
 • suurte kogemustega giid-reisijuht Lea Elias ja eestikeelsed ekskursioonid
 • Väljastame koolitustõendi (8 AT) vastava  ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta
 • Reisi korraldus: reisifirma AS Tensi-Reisid- Ülikooli 4    51003  Tartu, reg. nr. 10323031, MTT: TRE00008

NB! Kindlasti palume ISE  teha tervisekindlustus koos reisitõrkekindlustusega!

LISATASU EEST (2023. seisuga, võivad muutuda, tellimine ja tasumine enne reisi):

 • Nartsissifestivali pilet 16 €
 • Gosau hotellis õhtusööki kokku 44 €,
 • Hohenwerfeni kindluse giidituur + lift 17 €
 • lõunasöök 3-ndal päeval 24 €,
 • lõunasöök 4-ndal päeval 30 €
 • ühene majutus 106 €.

 

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart

Lendudel teenindab AirBaltic. Lennukisse on lubatud kaasa võtta 23 kg äraantavat pagasit. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://transpordiamet.ee/ohutus-ja-jarelevalve/reisimine/mida-ei-tohi-lennureisile-kaasa-votta

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Soovijatel palun registreerida kuni kohti jätkub E-post:  gunnar@vilkokool.ee või mob 52 68031

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2023. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Orthi järveloss 4 €
Tõstuk Grünbergi mäele 23 €
Admonti kloostri raamatukogu giidituur 19.50 €
Tõstuk mäkke Salzburgi piiskopilossi juurde (ed-tag) 15.50 €

 

NB! Meie reisiprogrammid on koostatud 2023. a. kevade seisuga. Kuna uue olukorra tõttu muutuvad sihtkohtades sageli reeglid ja nõuded, siis võib juhtuda, et need ei võimalda meil enam külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust. Sel juhul oleme sunnitud programmi muutma ja võimalusel pakkuma alternatiive vastavalt reisi ajal kehtivatele reeglitele, nõuetele jms. Samuti võivad muutuda nõuded sihtriiki sisenemiseks ja sealt naasmiseks.