Õppereis Põhja-Saksamaale Rügeni saarele: PÕHJA-SAKSAMAA  AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Viljandi Koolituskeskus Vilko MTÜ vahendab reisifirma Tensi Reisid  5.-8. juulil 2024  4-päevase reisi (lennuk) Põhja-Saksamaale Rügeni saarele

 

PÕHJA-SAKSAMAA  AJALUGU, KULTUUR NING HARIDUS-, SOTSIAAL- JA TERVISHOIUSÜSTEEM

Veel 2 vaba kohta!

1. PÄEV

Kohtumine Tallinna lennujaamas infoleti vastas oleva laua juures kl 12.10. Otselend Tallinn-Berliin kl 14.10–15.00. (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Sõit põhjarannikule. Soovijatel õhtusöök Stralsundis (lisatasu eest, ettetellimisel). Sõidame üle 1936. aastal valminud 2,8 km pikkuse Rügendammi Rügeni saarele. Rügen on Saksamaa suurim saar ja iseseisev maakond, puhkuse pärl. Vaheldusrikka loodusega saarelt leiab järske kaljusid ja liivarandu, lainjaid künkaid, metsi ja turbarabasid. Kuigi läbimõõtu on saarel kõigest 50 km, on sopiline rannajoon mitusada kilomeetrit pikk. Meri on siin sügavalt maismaasse tunginud, moodustades lahesoppe ja abajaid. Kuurorditurism sai hoo sisse 19. sajandi keskel, initsiaatoriks oli Wilhelm Malte I, Putbusi vürst. Ta oli haaratud ehituskirest ning rajas siia endale residentsi ja tõi saarele kümbluslembesed seltskonnad. Suundume põhjarannikul asuvasse sadamalinna Sassnitzi. Majutus järgnevad 3 ööd ***hotellis (2-sed toad).

2. PÄEV

Hommikusöök. Kõik Rügeni külastajad, kes soovivad näha kuulsaid kriidikaljusid, pääsevad sinna läbi sadamalinna SassnitziLaevasõit Rundfahrt (ed-tag 1,5 t) kl 10.00–11.30. Jõuame 1990. aastal loodud Jasmundi rahvusparki, mis paikneb Lohme ja Sassnitzi vahelisel rannikualal. Jasmundi poolsaar koosneb võimsatest kriidikihtidest ja kõrgeimaks tipuks on Piekberi kriidikalju – 161 m. Miljonite aastate jooksul tekkinud 10 km pikkune valgelt särav ainulaadne kriidijärsak nn Stubbenkammer ongi saare kuulsaim vaatamisväärsus ning saare sümbol. Mööda treppe pääseb alla rannale. Need valged kaljud on inspireerinud kunstnikke ja luuletajaid. Neeme lõpus asub kuulsaim kalju, 117 m kõrgune Königsstuhl ehk KuningatoolVaba aeg lõunasöögiks. Saare kõige põhjapoolsem tipp Kap Arkona, Saksamaa Nordkap, ulatub 46 meetrit üle merepinna. Siin on Rügeni valitseja Jaromari iidse kodu varemed ja slaavlaste jumalale Svantevile pühendatud tempel ning vanad majakad. Lähedalolevas Putgarteni idüllilise väikeküla valgeks lubjatud õlgkatustega palkmajades elavad kohalikud taevalikus rahus oma igapäevast elu. Sõit tagasi hotelli. Soovijatele õhtusöök (lisatasu eest, ettetellimisel).

3. PÄEV

Hommikusöök. Binzi linna põhjaosas on 1930. aastal Hitleri soovil ehitatud 4 km pikkune natside kuurort-puhkeküla Colossus Prora – kaheksa identset maja, kuhu mahuks 20 000 puhkajat. Nii ainulaadset ehitist peab oma silmaga nägema. Pärast sõda seisis küla kaua tühjana. Praeguseks on osa korpusi restaureeritud ja noortehotelliks kohandatud. Nüüd tutvume saare suurima ja armastatuima mereäärse kuurortlinna Binziga. Siin on valge liiv, klassitsistlikud villad ja muul. Lossisarnane suursugune kolmetiivaline Kurhaus 19. sajandi lõpust ja taastatud 370 m pikkune meresild Seebrücke. Jalutame kaunil rannabulvaril ning stiilses vanalinnas. Vaba aeg. Võimalus süüa lõunasööki või veeta aega rannas. Binzis sõidame väikese rongiga klassitsistlikus stiilis Granitzi jahilossi, mis asub 107 m kõrgusel Tempelbergi mäel keset Granitzi laiuvaid metsi. Lossi ehituse tellis vürst Malte ja see annab ülevaate vürstlikust elustiilist 19. sajandil. See oli populaarne puhkekoht Euroopa aadlikele ja silmapaistvatele inimestele. Sõidame Sellini väikelinna. Näeme mere peale ehitatud 150 meetri pikkust silda ja sellel asuvat uhket baari, erkvalge liivaga rannikule rajatud luksuslikke spaahotelle ja kauneid villasid. Sõit tagasi hotelli. Soovijatele õhtusöök (lisatasu eest, ettetellimisel).

4. PÄEV

Hommikusöök. Sõidame läbi Rügeni pealinna Bergeni mandrile. Jõuame kunagisse Hansalinna Greifswaldi, mille panoraami ilmestavad kolm kirikutorni: kelmikas Paks Maria, Väike Jakob ja Pikk Miikael. Turuplatsi ja barokset raekoda ümbritsevad jõukate linnakodanike majad, mille fassaadid on tellisarhitektuuri toredad näited. Nägus kaluriküla Wieck on vahepeal juba jäänud linna piiridesse. Zugbrücke tõstesild 19. sajandist meenutab tüüpilisi sildu Madalmaade kanalitel ja silda avatakse tänaseni käsitsi. Kohalikud kutsuvad seda kaluriküla romantikute sadamaks. Sööme lõunat kalurikülale omases restoranis (lisatasu eest, ettetellimisel). Sõit lennujaama. Lend Berliin-Riia kl 19.40–22.15; Riia-Tallinn kl 23.15–00.05. (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu enne reisi)Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

 MAKSUMUS: 1080 €    Kui ühest asutusest/perest  vähemalt 2 osalejat, siis soodustus 2 %. Kui 4 osalejat, siis soodustus 3 %. Tasumine Vilko koolitusarve alusel vähemalt pool summast registreerimisel.  Koolitusest loobumise korral raha ei tagastata, kuid võimalus leida ise asendaja. NB! Reisi summa võimalik tagasi saada sel juhul, kui on reisijal endal sõlmitud kindlustusfirmaga eraldi reisitõrkekindlustus.

HINNA SEES:

 • lennupilet,
 • lennujaamamaks 56 € (30.08.2023 seisuga, võivad muutuda),
 • öömajad hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
 • mugavustega buss,
 • suurte kogemustega giid-reisijuht ja saksa keele õpetaja Imbi Mesila
 • Väljastame koolitustõendi (8 AT) vastava ajaloo- ja kultuurikoolituse läbimise kohta.
 • Reisi korraldus: reisifirma AS Tensi-Reisid- Ülikooli 4    51003  Tartu, reg. nr. 10323031, MTT: TRE000084

LISATASU EEST (tellimine broneeringut tehes ja tasumine enne reisi): (2023 aasta seisuga, võivad muutuda)

 • õhtusöök esimesel päeval 20 €,
 • õhtusöögid (2 õhtut kokku) 48 €,
 • lõunasöök Wiecki kalurikülas 25 €,
 • ühene majutus 140 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.

Lendudel teenindab AirBaltic. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://transpordiamet.ee/ohutus-ja-jarelevalve/reisimine/mida-ei-tohi-lennureisile-kaasa-votta

Paketi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

NB! Palume kindlasti ise teha juurde tervisekindlustus koos reisitõrkekindlustusega!

Soovijatel palun registreerida kuni kohti jätkub E-post: gunnar@vilkokool.ee või   mob 52 68 031

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2023. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Laevasõit 2. päeval 1,5 tundi Kriidikaljude juurde 18.50 €
Rongisõit Binzist Granitzi jahilossi 13 €
Granitzi jahiloss 4 €
Jasmundi rahvuspark 9 €
Kap Arkona rong 7 €
NB! Meie reisiprogrammid on koostatud 2023.a seisuga. Kuna uue olukorra tõttu muutuvad sihtkohtades sageli reegli ja nõuded, siis võib juhtuda, et need ei võimalda meil enam külastada mõnda programmis märgitud paika või vaatamisväärsust. Sel juhul oleme sunnitud programmi muutma ja võimalusel pakkuma alternatiive vastavalt reisi ajal kehtivatele reeglitele, nõuetele jms. Samuti võivad muutuda nõuded sihtriiki sisenemiseks ja sealt naasmiseks.